Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!

Autor Wątek: Sprawa Taman Shud  (Przeczytany 339 razy)

Offline benefis

• Sergeant
  • **
Sprawa Taman Shud
« dnia: 13/06/15, 04:23 »
Witam! Przypadkiem natknąłem się na kolejną ciekawą sprawę, nie wyjaśnione morderstwo. Co o tym sadzicie?

http://pl.wikipedia.org/wiki/Sprawa_Taman_Shud

Offline Sam

• Inspector
  • *
Odp: Sprawa Taman Shud
« Odpowiedź #1 dnia: 13/06/15, 15:06 »
Wiele wskazuje na to, ze ow mezczyzna byl tzw. szpiegiem.

A co dokladnie? Miedzy innymi:
- stosowanie szyfrow
- stosowanie trucizn
- posiadanie ukrytych kieszeni, schowkow
- sama osoba mezczyzny (badanie post-mortem wykazalo, ze mezczyzna byl zdrowy, byl takze atletycznej budowy)
- fakt niezidentyfikowania osoby zmarlej

Wszystko to budzi ewidentne skojarzenia z dzialalnoscia agencji wywiadu.
  • Zbrodnia nie może być doskonalsza od człowieka, który ją popełnił.

Offline benefis

• Sergeant
  • **
« Odpowiedź #2 dnia: 13/06/15, 15:14 »
Dziwi mnie fakt ze nie udało ustalić się jego tożsamości, nawet jeśli był szpiegiem na pewno miał rodzinę która by Go rozpoznała. Kolejne pytanie dlaczego został otruty?

Offline Sam

• Inspector
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: 13/06/15, 15:26 »
Niekoniecznie mial rodzine, a nawet jesli tak, to niekoniecznie mialaby ona ochote wystawiac sie na smiertelne niebezpieczenstwo. Kazdy, kto decyduje sie na taki rodzaj kariery, musi zdawac sobie sprawe z konsekwencji. Dlaczego? A dlaczego np. taki Litwinienko (i wielu innych) zostal zlikwidowany (rowniez otruty)? Na pewno wiedzial za duzo. Pytanie w tym przypadku nie powinno jednak chyba brzmiec "dlaczego?" (poniewaz powodow moze byc tak wiele, ze rozpatrywanie tego problemu przy braku jakichkolwiek przeslanek po prostu nie ma sensu), lecz raczej "przez kogo?" - czy swoich, czy tez tych, ktorych mial za zadanie szpiegowac.

Offline benefis

• Sergeant
  • **
« Odpowiedź #4 dnia: 13/06/15, 15:59 »
Został otruty w 1948 tuz po zakończeniu 2 wojny światowej, jeśli się nie mylę Australia nie brała większego udziału w tej wojnie wiec raczej wykluczam szpiegostwo wojskowe. Zastanawiam mnie tez fakt tego szyfru, być może padł ofiara seryjnego zabójcy który podrzucił szyfr jest to możliwe?

Offline Sam

• Inspector
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: 14/06/15, 23:51 »
Na podstawie czego mielibysmy wysnuc taki wniosek? Jak dla mnie watpliwa sprawa - nie widze (nie znam) zadnych przeslanek, ktore przemiawialyby za taka teza.

Kod znaleziony w zwiazku ze sprawa mezczyzny z Somerton: