Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!

Autor Wątek: Atak nad Lake Berryessa  (Przeczytany 1266 razy)

Offline Sam

• Inspector
  • *
Atak nad Lake Berryessa
« dnia: 18/05/15, 13:28 »

Oryginalne zrodlo: www.ZodiacKiller.com - autor: Tom Voigt

Zdjecie po lewej przedstawia australijskiego policjanta, prezentujacego nowe umundurowanie przeznaczone do tlumienia zamieszek w miastach. Zostalo ono opublikowane w kalifornijskich gazetach lokalnych poprzez agencje prasowa Associated Press w okresie niespelna jednego miesiaca przed atakiem Zodiaka nad Lake Berryessa 27 wrzesnia 1969.
  • Zbrodnia nie może być doskonalsza od człowieka, który ją popełnił.

Offline Sam

• Inspector
  • *
Odp: Atak nad Lake Berryessa
« Odpowiedź #1 dnia: 13/11/15, 15:54 »

Offline max944

• Lieutenant
  • **
« Odpowiedź #2 dnia: 14/11/15, 21:37 »
Mam coraz większe  odczucie, że Zodiak był policjantem (lub ktoś wyrzucony ze służby,  szkoły policyjnej)

Offline Kalin2142

• Police Officer
  • **
« Odpowiedź #3 dnia: 06/01/16, 22:31 »
Ciekawa sprawa, zwłaszcza jeżeli chodzi o czas zamieszczenia tego zdjęcia w gazecie.
Wydaje się całkiem prawdopodobne że Zodiak mógł mieć powiązania z jakimiś służbami mundurowymi. Ciekawe czy podczas ataku nad Lake Berryessa miał na sobie oryginalne (ewentualnie przerobione) umundurowanie czy po prostu zainspirował się i stworzył swój strój. Wysuwam takie wnioski w oparciu o podobieństwo pomiędzy tym mundurem a strojem Zodiaka.

Offline Sam

• Inspector
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: 06/01/16, 23:55 »
Raczej zainspirowal. Stroj, czy tez przebranie Zodiaka znad Lake Berryessa zdaniem Bryana Hartnella bylo "home-made", czyli "domowej roboty", choc jak stwierdzil, szycie (lub inna technika naniesienia) symbolu wykonane zostalo precyzyjnie.

Offline Teppis

• Patrolman
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: 15/01/16, 09:35 »
Czy to prawda że podczas rozmowy z ofiarami Zodiak powiedział, że jest zbiegiem z więzienia i że podczas ucieczki zabił strażnika?

Offline benefis

• Sergeant
  • **
« Odpowiedź #6 dnia: 15/01/16, 20:31 »
Tak, ale nie jestem pewien czy mówił o zabiciu strażnika.

Offline Teppis

• Patrolman
  • *
« Odpowiedź #7 dnia: 15/01/16, 23:20 »
Wiadomo czy policja to sprawdziła? Przecież to wydaje się oczywiste...

Offline benefis

• Sergeant
  • **
« Odpowiedź #8 dnia: 16/01/16, 17:53 »
Rownie dobrze mógł to zmyślić, żeby zbić policje z tropu.

Offline nana19

• Lieutenant
  • **
« Odpowiedź #9 dnia: 09/10/16, 22:08 »
Interesuje mnie np.kwestia czy DNA że sprawy Bates zostało porównanie z DNA ze sprawy zodiaka.Czy odciski palców z taksówki były porównywane z ociskiem z listu ,czy coś wogole wiadomo.Bo gdyby tak to przecież wiele by mówiło.Bylby dowód na to że to ta sama osoba zabójca i autor listów ,mieli byśmy pewnosc że listy pisal morderca.Z drugiej strony to dziwne ,ze znaleziono tylko jeden odcisk na liście może to właśnie dla zmylki.Moj znajomy z ktorym rozmawiałam o sprawie zdziwił się ze morderca nad jeziorem Berryessa wdal się w taka konwersacje z osobami które chciał zabić.Stwierdzil również ,ze po co opowiadał te rzeczy o ucieczce z więzienia itd. Po co mialby kłamać przecież zamierzał ich zabić ,to może prawdę mowil?Moze kłamał a Hartnella nie zabił by opowiedział  ta zmyslona historie by jeszcze bardziej namieszać.Z drugiej strony dzgnal go aż 6 razy to chyba nie bardzo chciał go zostawic przy życiu.

Offline nana19

• Lieutenant
  • **
« Odpowiedź #10 dnia: 09/10/16, 23:23 »
Odpowiem sobie sama.Przypomniało mi się ze odciski z taksówki nie zostały z nikim połączone a policja nie jest nawet pewna czy nie zostawił ich jakichś policjant ,co za porażka.

Offline Sam

• Inspector
  • *
« Odpowiedź #11 dnia: 10/10/16, 17:16 »
Z drugiej strony dzgnal go aż 6 razy to chyba nie bardzo chciał go zostawic przy życiu.

Z pewnoscia nie chcial. Chcial natomiast, zeby ofiary myslaly ze "wszystko bedzie dobrze" jezeli tylko beda z nim wspolpracowac. Wchodzac w interakcje z ofiarami sprawca zdecydowanie ulatwil sobie zadanie. Ofiary walczace o zycie sprawilyby mu znacznie wiecej klopotow, o czym sprawca juz doskonale wiedzial. I to nie dlatego, ze byl taki domyslny - a najprawdopodobniej z autopsji.

czy DNA że sprawy Bates zostało porównanie z DNA ze sprawy zodiaka

Nie. Kwestia DNA z Riverside jest rownie problematyczna, co profil pozyskany z listu. Pobrane tkanki nie byly przychowywane w odpowiednich warunkach, przez co doszlo do ich zbyt zaawansowanego rozkladu, zanieczyszczenia, a byc moze nawet degradacji zawartych w nich czasteczek DNA.

Offline nana19

• Lieutenant
  • **
« Odpowiedź #12 dnia: 10/10/16, 19:05 »
Tak masz racje pewnie chciał ich uspokoić było ich dwoje trudniej zapanować nad dwojgiem.Do końca gral .

Offline max944

• Lieutenant
  • **
« Odpowiedź #13 dnia: 10/10/16, 21:05 »
Też tak myślę....

Offline nana19

• Lieutenant
  • **
« Odpowiedź #14 dnia: 18/10/16, 15:58 »
Mam pytanie czytałam gdzieś jednak nie znalazłam konkretów ,ze pewien kierowca widzial zaparkowany samochod za samochodem Hartnella nad jeziorem Berryessa w dniu napadu.Czy wiadomo coś o jego zeznaniach jaki to byl samochod,itd.?Czy jego zeznania zostały porownane z zeznaniami kobiet które widziały tego samego dnia podejrzanego mezczyzne. Poruszał się on dwudrzwiowym Chevroletem na kalifornijskich numerach.