Sprawa Zodiaka
unsolved.cba.pl

Atak nad Lake Berryessa

Offline Sam

• Inspector
  • *
    • Sprawa Zodiaka
Uwazasz, ze sprawca zatrzymalby sie swoim autem w poblizu samochodu swoich przyszlych ofiar?

Ogolnie, jednym z ciekawszych momentow w ksiazce "Zodiac" jest rozdzial dotyczacy Lake Berryessa.
  • Zbrodnia nie może być doskonalsza od człowieka, który ją popełnił.

Offline nana19

• Department of Justice
  • *
Czytałam ,ze kierowca tira widzial samochod zaparkowany za autem Hartnella.To było na obcojęzycznej stronie ,teraz nie mogę tego odnaleźć.Niedaleko właśnie zostal znaleziony odcisk buta.

Offline Sam

• Inspector
  • *
    • Sprawa Zodiaka
Kliknij, aby powiekszyc.

Offline nana19

• Department of Justice
  • *
Czy jest to  potwierdzone , ze D. Ferrin i C.  Shepard znały się ? Podobno znały się chóru . Być może było tu już wspominane ze C. Shepard studiowała w Riverside . Być może nie była  ona przypadkowa ofiara Zodiaka
« Ostatnia zmiana: 02/10/19, 19:07 wysłana przez nana19 »

Offline Sam

• Inspector
  • *
    • Sprawa Zodiaka
Wedlug mojej wiedzy nie zostalo to potwierdzone w zaden sposob.

Moim zdaniem ofiary znad Lake Berryessa byly calkowicie przypadkowe.
« Ostatnia zmiana: 02/10/19, 23:40 wysłana przez Sam »

Offline nana19

• Department of Justice
  • *
Siostra Darlene twierdzi iż Cecylia i Darlene znały się z chóru a jej młodsza siostra Christine znała Bett Lou Jensen. Shepard studiowała muzykę w Riverside . Może to przypadek ale tez bardzo dziwne ze 2 spośród ofiar Zodiaka uczyły się w Riverside .

Offline max944

• Department of Justice
  • *
Myślę że Zodiak mógł znać swe ofiary. Nie w sensie, że chodzili na kawę czy rozmawiali ze soba ale ze wiedział kogo zabija, znał ofiarę z widzenia. Myślę że dotyczyło to kobiet i taksówkarza.

Offline nana19

• Department of Justice
  • *
Natrafiłam na taki wątek dyskusji.http://www.zodiackillersite.com/viewtopic.php?f=25&t=4506.    Stawiam tezę iż Zodiak podobnie jak w przypadku zabójstwa w Riverside znał przynajmniej z widzenia C. Shepard ,być może obserwował ja , być może ona mogła go rozpoznać dlatego założył ten kaptur . Dlatego tez zadał jej tyle ciosów nożem ... to była zemsta . Zastanawiam się tez skąd zodiak wiedział który samochód należy do Hartnella. Być może ich obserwował o dłuższego czasu , być może dokonał świadomego wyboru ofiar .
« Ostatnia zmiana: 03/10/19, 12:11 wysłana przez nana19 »

Offline Sam

• Inspector
  • *
    • Sprawa Zodiaka
Byl tylko jeden samochod w poblizu - stad wiedzial.

Offline nana19

• Department of Justice
  • *
Hartnell zeznał również ze głos napastnika wydał mu się znajomy ale nierozpoznawalny
« Ostatnia zmiana: 03/10/19, 14:05 wysłana przez nana19 »

Offline max944

• Department of Justice
  • *
Ośmieliłbym się powiedzieć (choć nie ma na to żadnego potwierdzenia w dowodach),i są to '''wyłącznie moje przypuszczenia" że Zodiak znał kobiety dlatego skupiał się na nich z dwóch powodow. Pierwszy miał do nich jakaś nienawiść a drugi bał się rozpoznania. Są ku temu przesłanki typu odpowiedź : nie wazne na pytanie czy wiesz kto to czy napisy na samochodzie. Zodiak wiedział co robi. Obserwował te osoby przez dłuższy czas. Podobnie według mnie ma się sprawa z taksówkarzem. Uważam że panowie się znali przynajmniej z widzenia...(może stały klient lub sąsiad).
To były zbrodnie przygotowane w nie na spontanie. Ale to oczywiście moje zdanie.

Offline Sam

• Inspector
  • *
    • Sprawa Zodiaka
Przypadkowosc ofiar/y nie wyklucza przygotowania zbrodni. Wrecz przeciwnie.

Biorac pod uwage calosc, co latwiej i bezpieczniej jest zaplanowac: czas i miejsce zbrodni, czy ulokowanie ofiar/y?

Inne samochody w poblizu (ktorych moim zdaniem nie bylo), oznaczalyby swiadkow, a to oznaczaloby dodatkowe ryzyko, ktorego sprawca by nie podjal. Brak swiadkow tutaj wskazuje na przygotowanie zbrodni co do miejsca i czasu.

Offline nana19

• Department of Justice
  • *
Zgadzam się z tobą max 944. Dodam iż według  mnie nie tyle istotne jest to czy dziewczyny znały się ale to ze mógł je znać chodzby z widzenia morderca . Ważne jest to iż obie miały połączenie z Riverside . Można założyć iż morderca tez je miał i to przez dłuższy czas . To tu nieświadome niczego dziewczyny mogły się mu czymś narazić (odrzucić go np). Morderstwo Bates było moim zdaniem jak najbardziej zaplanowane i pokierowanie chęcią zemsty . Morderca mógł widywać dziewczyny i narastała w nim złość . To ze miał osobisty stosunek do Beits to pewne.

Offline Sam

• Inspector
  • *
    • Sprawa Zodiaka
To ze miał osobisty stosunek do Beits to pewne.

Mogl on wynikac z projekcji. Mogl ja znac, owszem, ale tez mogla dla niego reprezentowac to, czego nienawidzil.