Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!

Autor Wątek: Rick Marshall  (Przeczytany 2498 razy)

Offline max944

• Lieutenant
  • **
Odp: Rick Marshall
« Odpowiedź #15 dnia: 25/01/17, 12:50 »
Ogólnie dość ciekawa historia i tajemnicza postać.... choć czy był Zodiakiem ? Choć w sumie mógł ... jak każdy inny z listy podejrzanych.
Dość ciekawe jest to, że wbrew pozorom mało jest informacji na temat tej postaci i ewentualnie kryminalnej biografii. Kiedyś szukałem w necie na stronach anglojęzycznych i nic ciekawego nie trafiłem niestety. A to też jest dziwne :)
Ciekawil mnie też jego kolega, który ponoć robił plakaty ale też na nic ciekawego nie trafiłem poza tym, że miał piwnice ;)

Offline Themost dangerous

• Patrolman
  • *
« Odpowiedź #16 dnia: 27/01/17, 11:18 »
Hej zauwazyłem ciekawą zależność. Jeśli jest to prawda że Marshall pochodzi z Lubock, przypomnijcie sobie,że w książce jest wspomniane że Zodiak używa zwrotów używanych w Texasie a dokładnie w hrabstwie Lubock, ciekawe co nie? Muszę poszukać w książce o co dokładnie chodziło. Wiem książka jest pisana przez R.G ale to były wypowiedzi śledczych

Offline Sam

• Inspector
  • *
« Odpowiedź #17 dnia: 27/01/17, 13:45 »
Themost dangerous, zrob to. W ksiazce Graysmitha znajduja sie konfabulacje, ale jest tez wiele informacji faktycznych.
  • Zbrodnia nie może być doskonalsza od człowieka, który ją popełnił.

• Patrolman
  • *
« Odpowiedź #18 dnia: 27/01/17, 20:49 »
"Bo im dłużej będą się obcyndalać  tym więcej zgromadze niewolników". Obcyndalać po angielsku fiddle and fart around. To wyrażenie skłoniło śłedczych do przypuszczeń że Zodiak jest o wiele starszy. Mówi się tak w niektórych okolicach Teksasu zwłaszcza w okręgu Lubbock

Offline max944

• Lieutenant
  • **
« Odpowiedź #19 dnia: 30/01/17, 08:08 »
Rozumiem, że to cytat z książki ?
Jeśli tak to bardzo fajnie łączący RM z Zodiakiem i aby było jak zwykle ,,smiesznie" kolejny zbieg okoliczności.

• Patrolman
  • *
« Odpowiedź #20 dnia: 30/01/17, 11:16 »
Może zbieg,ale słowa te użył Zodiak w liście. Patrząc na nasze przyzwyczajenia ,to sami często używamy zwrotów,które utożsamiają nas z danym rejonem Polski. Zodiak pisząc list użył tego stwierdzenia ,gdyż pewnie w sam często go używał w mowie. Sam jestem ze śląska i wydaje mi się że możemy przyjąć że Zodiak pochodził z tamtych terenów lub mieszkał tam przez kawał swego życia. Niekoniecznie musiałby to być Rick Marshall. Teraz nasuwa się kilka pytań czy w rejonie Lubbock(texas) były jednostki marynarki,wojskowe szkoły itp. Jak wyglądał brat Jon Doe Dickeya chyba poprawnie napisałem,kiedy Marshall zmienił nazwisko na Marshall. Musiałbym głębiej wejść w akta sprawy ale ciężko z czasem.

Offline max944

• Lieutenant
  • **
« Odpowiedź #21 dnia: 30/01/17, 12:42 »
Na jedno pytanie mogę ci odpowiedzieć :)
Tak były :)
W latach 1941 do 1997 mieściła się baza lotniczą i szkoła wojskowa o w/w profilu.
Na marginesie w okresie zimnej wojny większość szkół wojskowych uczyła komunikacji szyframi z tego co kiedyś gdzieś oglądałem w tv ... tu pewnie było podobnie ....