Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Wątek przyklejony

Autor Wątek: Arthur Leigh Allen (fakty)  (Przeczytany 22074 razy)

Offline nana19

• Lieutenant
  • **
Odp: Arthur Leigh Allen (fakty)
« Odpowiedź #105 dnia: 25/10/16, 22:39 »
W wywiadzie mów nawet ze razem tam byli w tej restauracji ale nie pamięta dokładnie jak wyglądała ta kelnerka ale chyba miała ciemne włosy . Nie wiem dziwi mnie ta rozbieżność  bo jak twierdził to nigdy tych nazw nie słyszał ale pamięta nazwę baru gdzie był razem z Allenem

Offline nana19

• Lieutenant
  • **
« Odpowiedź #106 dnia: 26/10/16, 16:16 »
Jak dla mnie to było bardzo ważne ,mysle że to byl dowód na wine Allena,przeciez zabral go na miejsca gdzie popełniono już jedno morderstwo zodiaka a drugie miało dopiero nastąpić.Nie miesci mi się to w głowie ,ze policja majac tyle poszlak ,w postaci zeznań ,broni ,bomby itd w.nigdy nawet go nie zatrzymali do wyjaśnienia.

Offline max944

• Lieutenant
  • **
« Odpowiedź #107 dnia: 26/10/16, 16:37 »
I o to jest pytanie ....

Offline Sam

• Inspector
  • *
« Odpowiedź #108 dnia: 22/09/17, 18:45 »
Porownanie twarzy Allena do portretu podejrzanego mezczyzny znad Lake Berryessa:
  • Zbrodnia nie może być doskonalsza od człowieka, który ją popełnił.

Offline max944

• Lieutenant
  • **
« Odpowiedź #109 dnia: 23/09/17, 15:50 »
Bardzo podobni ....
Ale zupełnie odbiega od innych portretów .... co tez jest ciekawe?

Offline benefis

• Sergeant
  • **
« Odpowiedź #110 dnia: 23/09/17, 16:12 »
Mnie zastanawia skąd maja portret? Skoro podczas ataku nad jeziorem miał ten słynny kaptur.

Offline Sam

• Inspector
  • *
« Odpowiedź #111 dnia: 24/09/17, 21:38 »
Osobiscie nie pokladam duzego zaufania w portret pamieciowy z SF. Powyzszy natomiast, pochodzi od trzech mlodych kobiet, ktore tego dnia opalaly sie nad Lake Berryessa.

"Detectives later located three young women who had noticed a strange man in the general area just a couple of hours before the attack."

Jak rowniez Cecelia Shepard widziala twarz napastnika przed tym, jak zalozyl on kaptur i opisala jego wyglad Collinsowi.

Offline max944

• Lieutenant
  • **
« Odpowiedź #112 dnia: 25/09/17, 08:10 »
Kobiety widziały Allena i go opisały dlatego portret sie zgadza z jego wygldem.
Pytanie tylko czy to on dokonał ataku?
Do głowy przychodzi mi jeszcze jedna myśl... A moze to naprawdę Allen był sprawca ataku nad jeziorem a innych nie i upozorowal je na Zodiaka... miało by to sens. Inne narzędzie zbrodni, oznaki nerwów itd...

Offline Sam

• Inspector
  • *
« Odpowiedź #113 dnia: 27/09/17, 01:43 »
Max... Pomijajac fakt zbieznosci pisma Zodiaka z pismem z drzwi Volkswagena: dlaczego mialby to robic Allen, nie bedac Zodiakiem? Bo nosil akurat (rowniez czystym przypadkiem) zegarek z nazwa i logiem mordercy? Ot, taki zbieg okolicznosci, ktory postanowil uczcic, zabijajac dwoje ludzi?

A statystycznie, musialoby byc wowczas dwoch mentalnie "seryjnych mordercow" w 65-tysiecznym miasteczku, w tym samym czasie. Gdyz nietrudno jest wykazac zwiazek Zodiaka z rodzinnym miastem Leigh Allena.

Offline max944

• Lieutenant
  • **
« Odpowiedź #114 dnia: 27/09/17, 09:33 »
Scenariusz jak najbardziej możliwy choć biorąc pod uwagę zbiegi okoliczności można by skazać Allena od razu.
Ogolnie morderstwo nad jeziorem odbiega od pozostałych ataków Zodiaka stad moje powyższe założenia ze mogła to nie być robota Z.
Co do pisma ...  opinie tez bywały różne....

Offline Jesper

• Detective
  • **
« Odpowiedź #115 dnia: 18/10/17, 23:54 »
Moim zdaniem "podejrzany mężczyzna" wcale nie musiał być mordercą, tak samo nie musiał to być Allen. To, że pewien człowiek kręcił się w tych okolicach kilka godzin przed atakiem niczego tak naprawdę nie dowodzi. Choć nie można zaprzeczyć, że przypomina on Arthura.

Co do porównania zdjęcia z portretem - zdjęcie pochodzi z 1960 lub 1961 roku. Allen pod koniec lat 60 prezentował się już nieco inaczej - był grubszy, wyglądał starzej i miał zdecydowanie mniej włosów.

Offline Sam

• Inspector
  • *
« Odpowiedź #116 dnia: 06/11/17, 16:54 »
Juz o tym wspominalem, ale nie jestem pewien czy wowczas to podparlem. Tak wiec:

1. Allen twierdzil, ze jest leworeczny i ze nie potrafi pisac prawa reka. Wiemy ponad watpliwosc, ze tak nie bylo. Pytanie brzmi: dlaczego klamal w tej sprawie, skoro nie mial nic na sumieniu?
2. Opinia Allena o Cheneyu: "mily i godny zaufania".