Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!

Autor Wątek: Sprawa Zodiaka: opis zbrodni  (Przeczytany 5867 razy)

Offline Sam

• Inspector
  • *
Sprawa Zodiaka: opis zbrodni
« dnia: 30/12/08, 01:39 »
Zachecam do lektury: http://killer.radom.net/~sermord/New/zbrodnia.php-dzial=mordercy&dane=Zodiac.htm

Prosze o informacje jezeli powyzszy link bylby nieaktywny.
  • Zbrodnia nie może być doskonalsza od człowieka, który ją popełnił.

Offline benefis

• Sergeant
  • **
Odp: Z-case: opis zbrodni
« Odpowiedź #1 dnia: 18/01/09, 12:03 »
Kilku sledczych uwaza ze atak nad jeziorem Berryessa nie dokonal Zodiak tylko zupelnie inna osoba, zachowujaca sie podobnie do Zodiaka lecz roznia sie kilkoma szczegolami. Co o tym myslisz?

Offline Sam

• Inspector
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: 18/01/09, 19:25 »
Mysle ze tego ataku dokonal Zodiak.

Offline benefis

• Sergeant
  • **
« Odpowiedź #3 dnia: 19/01/09, 00:24 »
Nie ma na to jednoznacznych dowodow, policja nie jest na 100% przekonana ze to wlasnie Zodiak to zrobil. Cos mi sie wydaje ze oni sami juz nie wiedza kogo on tak naprawde zabil a kogo nie.

Offline Gotfryd

• Police Officer
  • **
« Odpowiedź #4 dnia: 19/01/09, 18:54 »
Atak nad jeziorem Berryessa to byl ten podczas ktorego napastnik byl ubrany na czarno z swoim charakterystycznym znakiem na piersi? Czesc badajacych sprawe zwraca uwage, ze rzekomy Zodiac zachowal sie wowczas inaczej niz w pozostalych zbrodniach (specyficzny ubior, noz zamiast broni palnej). Nie mniej to jeszcze nie znaczy, ze zbrodni dokonal ktos inny. 

Pozdrawiam

Offline benefis

• Sergeant
  • **
« Odpowiedź #5 dnia: 19/01/09, 19:41 »
Tak wlasnie wtedy mial na sobie ten dziwny kaptur. Sposob dziala nie pasuje mi do jego wczesniejszych atakow stad moje pytanie.

Offline Sam

• Inspector
  • *
« Odpowiedź #6 dnia: 20/01/09, 01:31 »
Tak to wyglada na osi czasu:

04.06.1963 (wtorek) - Linda Edwards i Robert Domingos
30.10.1966 (niedziela) - Cheri Jo Bates
20.12.1968 (piatek) - Betty Lou Jensen i David Faraday
04.07.1969 (piatek) - Darlene Ferrin i Mike Mageau
29.09.1969 (sobota) - Cecelia Shepard i Bryan Hartnell
11.10.1969 (sobota) - Paul Stine
26.12.1969 (piatek) - Leona Roberts
22.03.1970 (niedziela) - Kathleen Johns
06.09.1970 (sobota) - Donna Lass

Trzy ostatnie to uprowadzenia; z czego dwa ze skutkiem smiertelnym (chociaz ciala Donny Lass nigdy nie odnaleziono).

Offline benefis

• Sergeant
  • **
« Odpowiedź #7 dnia: 20/01/09, 10:42 »
Nigdy nic nie slyszalem o Leona Roberts czy kiedykolwiek Zodiak oficjalnie przyznal sie do jej porwania i zabicia? W filmie nic o tym nie ma.

Offline Gotfryd

• Police Officer
  • **
« Odpowiedź #8 dnia: 20/01/09, 10:53 »
Takze nie slyszalem nic o Leonie Roberts. Szczerze mowiac nie slyszalem tez nic o Donnie Lass.

Pozdrawiam

Offline Sam

• Inspector
  • *
« Odpowiedź #9 dnia: 29/01/09, 04:27 »
Oczywiscie nie przyznal sie do zabicia tych kobiet, nie zostal tez z nimi powiazany poprzez konkretne dowody. Jedynymi potwierdzonymi ofiarami Zodiaka sa pary: Jensen + Faraday, Ferrin + Mageau, Shepard + Hartnell oraz Paul Stine. Ja osobiscie nie mam tez zadnych watpliwosci co do Cheri Jo Bates.

Jezeli zas chodzi o pare Domingos + Edwards, to Zodiak dal moim zdaniem dosc silna wskazowke, ktorej przeznaczeniem mialo byc powiazanie go z zabojstwem w/w osob. Chodzi mi o kartke z 27.10.1970 (Halloween)

a dokladniej jej rewers, czyli napisy:
BY FIRE BY GUN BY KNIFE BY ROPE
Mysle ze wlasnie w ten sposob mogl on rozpoczac swoje "zbieranie niewolnikow do zycia po smierci".

Offline benefis

• Sergeant
  • **
« Odpowiedź #10 dnia: 29/01/09, 19:27 »
Morderstwa ustaly w 69 roku, wiec po co wysylal listy az do 74? Wiadomo ze ten z 1978 jest podrobiony.

Offline Sam

• Inspector
  • *
« Odpowiedź #11 dnia: 30/01/09, 05:26 »
O ktorym liscie mowisz? Bo w 74 przyszly dwa: "Obywatel" oraz "Czerwone Widmo". I czy to przypuszczenie? Wydaje mi sie iz zaden z tych listow nie zostal oficjalnie potwierdzony ani zanegowany i pewnie juz nie zostanie. To tylko taka 'ciekawostka', chociaz teoretycznie mogly zostac napisane przez Z.

Offline benefis

• Sergeant
  • **
« Odpowiedź #12 dnia: 30/01/09, 11:03 »
Ja myslalem ze wysylal listy tylko po morderstwach. Ale z tego co piszesz wynika ze nie tylko, niektore byly chyba napisane i wyslane z powodu wywyzszania sie nad policja (chcial pokazac ze jest lepszy, sprytniejszy) tak mi sie wydaje.

Offline Sam

• Inspector
  • *
« Odpowiedź #13 dnia: 31/01/09, 15:20 »
Ile listow wyslal Zodiak?
Zodiak wyslal co najmniej 18 listow, glownie do prasy, choc zdarzaly sie tez listy do konkretnych osob. Pierwszy z potwierdzonych listow Zodiaka zostal wyslany 31 lipca 1969, a ostatni 8 lipca 1974. (W 1966, 1967 i 1978 rowniez odnotowano wiadomosci, ktore mogly pochodzic od Zodiaka. Jednak nie wiadomo na pewno czy to on byl ich autorem.)

Ergo: 18 potwierdzonych listow, potwierdzonych atakow: 4 (w tym 5 ofiar smiertelnych).

Gdyby rzeczywiscie dokonal tylu morderstw, iloma sie legitymowal (37) - z pewnoscia nie uszloby mu to na sucho.

Offline benefis

• Sergeant
  • **
« Odpowiedź #14 dnia: 02/02/09, 11:27 »
Slyszalem ze napisal druga ksiazke "Zodiac Unmasked: The Identity of America's Most Elusive Serial Killer Revealed" czytales ja moze? O czym w niej pisze?