Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł! Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.

Autor Wątek: Sprawa Zodiaka: opis zbrodni  (Przeczytany 8515 razy)

Offline Sam

• Inspector
  • *
Sprawa Zodiaka: opis zbrodni
« dnia: 30/12/08, 01:39 »
Zachecam do lektury: http://killer.radom.net/~sermord/New/zbrodnia.php-dzial=mordercy&dane=Zodiac.htm

Prosze o informacje jezeli powyzszy link bylby nieaktywny.
  • Zbrodnia nie może być doskonalsza od człowieka, który ją popełnił.

Offline benefis

• Sergeant
  • **
Odp: Z-case: opis zbrodni
« Odpowiedź #1 dnia: 18/01/09, 12:03 »
Kilku sledczych uwaza ze atak nad jeziorem Berryessa nie dokonal Zodiak tylko zupelnie inna osoba, zachowujaca sie podobnie do Zodiaka lecz roznia sie kilkoma szczegolami. Co o tym myslisz?

Offline Sam

• Inspector
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: 18/01/09, 19:25 »
Mysle ze tego ataku dokonal Zodiak.

Offline benefis

• Sergeant
  • **
« Odpowiedź #3 dnia: 19/01/09, 00:24 »
Nie ma na to jednoznacznych dowodow, policja nie jest na 100% przekonana ze to wlasnie Zodiak to zrobil. Cos mi sie wydaje ze oni sami juz nie wiedza kogo on tak naprawde zabil a kogo nie.

Offline Gotfryd

• Police Officer
  • **
« Odpowiedź #4 dnia: 19/01/09, 18:54 »
Atak nad jeziorem Berryessa to byl ten podczas ktorego napastnik byl ubrany na czarno z swoim charakterystycznym znakiem na piersi? Czesc badajacych sprawe zwraca uwage, ze rzekomy Zodiac zachowal sie wowczas inaczej niz w pozostalych zbrodniach (specyficzny ubior, noz zamiast broni palnej). Nie mniej to jeszcze nie znaczy, ze zbrodni dokonal ktos inny. 

Pozdrawiam

Offline benefis

• Sergeant
  • **
« Odpowiedź #5 dnia: 19/01/09, 19:41 »
Tak wlasnie wtedy mial na sobie ten dziwny kaptur. Sposob dziala nie pasuje mi do jego wczesniejszych atakow stad moje pytanie.

Offline Sam

• Inspector
  • *
« Odpowiedź #6 dnia: 20/01/09, 01:31 »
Tak to wyglada na osi czasu:

04.06.1963 (wtorek) - Linda Edwards i Robert Domingos
30.10.1966 (niedziela) - Cheri Jo Bates
20.12.1968 (piatek) - Betty Lou Jensen i David Faraday
04.07.1969 (piatek) - Darlene Ferrin i Mike Mageau
29.09.1969 (sobota) - Cecelia Shepard i Bryan Hartnell
11.10.1969 (sobota) - Paul Stine
26.12.1969 (piatek) - Leona Roberts
22.03.1970 (niedziela) - Kathleen Johns
06.09.1970 (sobota) - Donna Lass

Trzy ostatnie to uprowadzenia; z czego dwa ze skutkiem smiertelnym (chociaz ciala Donny Lass nigdy nie odnaleziono).

Offline benefis

• Sergeant
  • **
« Odpowiedź #7 dnia: 20/01/09, 10:42 »
Nigdy nic nie slyszalem o Leona Roberts czy kiedykolwiek Zodiak oficjalnie przyznal sie do jej porwania i zabicia? W filmie nic o tym nie ma.

Offline Gotfryd

• Police Officer
  • **
« Odpowiedź #8 dnia: 20/01/09, 10:53 »
Takze nie slyszalem nic o Leonie Roberts. Szczerze mowiac nie slyszalem tez nic o Donnie Lass.

Pozdrawiam

Offline Sam

• Inspector
  • *
« Odpowiedź #9 dnia: 29/01/09, 04:27 »
Oczywiscie nie przyznal sie do zabicia tych kobiet, nie zostal tez z nimi powiazany poprzez konkretne dowody. Jedynymi potwierdzonymi ofiarami Zodiaka sa pary: Jensen + Faraday, Ferrin + Mageau, Shepard + Hartnell oraz Paul Stine. Ja osobiscie nie mam tez zadnych watpliwosci co do Cheri Jo Bates.

Jezeli zas chodzi o pare Domingos + Edwards, to Zodiak dal moim zdaniem dosc silna wskazowke, ktorej przeznaczeniem mialo byc powiazanie go z zabojstwem w/w osob. Chodzi mi o kartke z 27.10.1970 (Halloween)

a dokladniej jej rewers, czyli napisy:
BY FIRE BY GUN BY KNIFE BY ROPE
Mysle ze wlasnie w ten sposob mogl on rozpoczac swoje "zbieranie niewolnikow do zycia po smierci".

Offline benefis

• Sergeant
  • **
« Odpowiedź #10 dnia: 29/01/09, 19:27 »
Morderstwa ustaly w 69 roku, wiec po co wysylal listy az do 74? Wiadomo ze ten z 1978 jest podrobiony.

Offline Sam

• Inspector
  • *
« Odpowiedź #11 dnia: 30/01/09, 05:26 »
O ktorym liscie mowisz? Bo w 74 przyszly dwa: "Obywatel" oraz "Czerwone Widmo". I czy to przypuszczenie? Wydaje mi sie iz zaden z tych listow nie zostal oficjalnie potwierdzony ani zanegowany i pewnie juz nie zostanie. To tylko taka 'ciekawostka', chociaz teoretycznie mogly zostac napisane przez Z.

Offline benefis

• Sergeant
  • **
« Odpowiedź #12 dnia: 30/01/09, 11:03 »
Ja myslalem ze wysylal listy tylko po morderstwach. Ale z tego co piszesz wynika ze nie tylko, niektore byly chyba napisane i wyslane z powodu wywyzszania sie nad policja (chcial pokazac ze jest lepszy, sprytniejszy) tak mi sie wydaje.

Offline Sam

• Inspector
  • *
« Odpowiedź #13 dnia: 31/01/09, 15:20 »
Ile listow wyslal Zodiak?
Zodiak wyslal co najmniej 18 listow, glownie do prasy, choc zdarzaly sie tez listy do konkretnych osob. Pierwszy z potwierdzonych listow Zodiaka zostal wyslany 31 lipca 1969, a ostatni 8 lipca 1974. (W 1966, 1967 i 1978 rowniez odnotowano wiadomosci, ktore mogly pochodzic od Zodiaka. Jednak nie wiadomo na pewno czy to on byl ich autorem.)

Ergo: 18 potwierdzonych listow, potwierdzonych atakow: 4 (w tym 5 ofiar smiertelnych).

Gdyby rzeczywiscie dokonal tylu morderstw, iloma sie legitymowal (37) - z pewnoscia nie uszloby mu to na sucho.

Offline benefis

• Sergeant
  • **
« Odpowiedź #14 dnia: 02/02/09, 11:27 »
Slyszalem ze napisal druga ksiazke "Zodiac Unmasked: The Identity of America's Most Elusive Serial Killer Revealed" czytales ja moze? O czym w niej pisze?