Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!

Autor Wątek: Sprawa Zodiaka vs Larry Kane  (Przeczytany 8552 razy)

Offline nana19

• Lieutenant
  • **
Odp: Sprawa Zodiaka vs Larry Kane
« Odpowiedź #30 dnia: 10/10/16, 14:50 »
Zgadzam się z tobą ,pamiętam że gdy porownalam jego pismo z pismem Z przeszły mnie ciarki.To samo gdy rozwiązałam anagram My name is...
No i sam doszedłes do tego ,ze Zodiak i Allen to inna bajka.
Jest jedno ale, nie pasuje mi na zabójce z Riverside.

Offline Sam

• Inspector
  • *
« Odpowiedź #31 dnia: 10/10/16, 17:39 »
Spedzilem troche czasu nad tym podejrzanym i to wlasnie dzieki pismu w najwiekszym stopniu smiem twierdzic, ze nie napisal on listow Zodiaka, a co za tym idzie najprawdopodobniej nie ma zwiazku ze sprawa. Po drugie zupelny brak udokumentowanych zwiazkow z Vallejo.

Chociaz Kane to bez watpienia postac niezwykle barwna (ale nie w pozytywnym tego slowa znaczeniu): drobny przestepca i kanciarz.
  • Zbrodnia nie może być doskonalsza od człowieka, który ją popełnił.

Offline nana19

• Lieutenant
  • **
« Odpowiedź #32 dnia: 10/10/16, 19:13 »
Jak zapewne wiesz wielu seryjnych morderców wczesniej wchodzi w konflikt z prawem ,choć oczywiście to nie reguła.Bardzo mnie dziwi natomiast fakt iż zostal rozpoznany przez obu policjantów, przez Johns, jego glos rozpoznał Hartnell,i obie siostry Darlene dodatkowo chyba Pam stwierdziła coś intrygujacegi mianowicie iż to na pewno on, że kiedy się uśmiechal to tylko jedna czesc twarzy mu się poruszala a druga była sztywna tak jak u niego, co nawet widać na zdjęciu, do tego on dziwnie chodzil i mowil ,również takie cechy potwierdzają świadkowie.
Wiem mogli się pomylić ale dlaczego aż 6 osob w tym 2 policjantów omyłkowo wskazali jego  Hartnell rozpoznał glos.

Offline max944

• Lieutenant
  • **
« Odpowiedź #33 dnia: 10/10/16, 20:20 »
Sprawa według mnie dość prosta ... ale to moja interpretacja :)
Kane popełnił kilka morderstw reszta to dzieło innej osoby a listy albo są jego dziełem albo kogoś innego. Moje zdanie jest takie, że osoba pisząca listy zabiła trzy osoby z pięciu jej przypisywane ch plus kilka lub więcej innych.
Aby było ,,ciekawiej" kiedyś wyczytałem na stronie Amerykańskiej (chyba na Zodiak killer) ze panowie Kane i Allen się znali ... watpliwe to dla mnie ale mieli wspólnych znajomych z tego co czytałem wiec może i się znali ? Kto to wie choć w duet Kilerow mało wierze ...
W sumie tyle już dziwnych rzeczy czytałem, że podchodzę z dystansem do większości informacji które nie są potwierdzone w aktach.

Offline Jesper

• Detective
  • **
« Odpowiedź #34 dnia: 10/10/16, 20:38 »
Kolejnym ciekawym wątkiem jest porwanie i morderstwo Dany Lull. Szukałem kiedyś jakiś dokładniejszych informacji, ale poza tymi podstawowymi nic nie znalazłem. Przebieg całego zajścia przypomina trochę Lake Herman Road i Blue Rock Springs.

I moim zdaniem za tym atakiem stoi właśnie Kane :
1. Posiadał identyczny samochód, co porywacz.
2. Idealnie pasuje do rysopisu.
3. Mieszkał bardzo blisko miejsca porwania.
I jeszcze kilka szczegółów, które znaleźć można na stronie, do której link podał wcześniej max.

Ciekawa jest też data całego zajścia - 27 kwietnia 1974 roku. Kilka lat po wydarzeniach w Bay Area, i tym razem w okolicach Las Vegas. Czyżby Zodiak wcale nie przestał zabijać, tylko (jak sam obiecywał) "zmienił metody" na mniej "widowiskowe" ?
Niestety, o tym ataku informacji jest dość mało.

Offline nana19

• Lieutenant
  • **
« Odpowiedź #35 dnia: 10/10/16, 20:53 »
No właśnie policjant który kontrolował przypadkowy samochod później rozpoznał kierowcę jako Kaena i jak twierdzil dziewczyna która była z nim w samochodzie przypominała zaginiona Dane Lull.No ale przecież policja na pewno to wie.

Offline max944

• Lieutenant
  • **
« Odpowiedź #36 dnia: 10/10/16, 20:57 »
Zacytuję sam siebie z innego watku i dotyczy listy z 1978 roku:
Z tego co mi wiadomo list w 2005 został uznany za autentyczny. O ile dobrze pamietam jest o tym wzmianka na końcu filmu Zodiak z 2005roku.
List według mnie jest luźnym nawiązaniem do serialu komediowego ,,Baby im Back" którego pilot pojawił się w 1977 a sezon 1978.
Fabuła serialu:
Po siedmiu latach małżeństwa Ray porzuca rodzinę i ucieka do Kalifornii . Podczas pobytu w Kalifornii, Ray dowiaduje się, że jego żona chce się ożenić z pułkownikiem Wallace Dickey i że został uznany za zmarłego. Zmusza to, żeby wrócić do Waszyngtonu, gdzie stara się odzyskać rodzine dowodząc, że jest on nadal żyje.
Treść tego listu według mnie ma związek z tym serialem ... i może jeszcze jedna wskazówkę, powiązanie z wojskiem.

Niby luźne powiązanie ale mottem serii było hasło ,,zawsze tu bylem" a co ckieawe list przychodzi wraz z premierą serii. Czyżby kolejny zbieg okoliczności?
Następna ciekawa sprawa to dziwne wyciszenie Zodiaka po tym liście .... tylko czy napewno nastąpiło? 
Myślę, że nie .... tylko juz nikt nie potwierdzal czy wiadomości są od Zodiaka czy od kogoś innego..

Offline nana19

• Lieutenant
  • **
« Odpowiedź #37 dnia: 10/10/16, 22:30 »
No i co dalej.Mam nadzieje ze wreszcie ktoś porządnie weźmie się za ta sprawę ,należy się to ofiarom.Najgorsze ze czas mija dowody niszczeją ,świadkowie umierają a Zodiak jest nieśmiertelny.

Offline max944

• Lieutenant
  • **
« Odpowiedź #38 dnia: 11/10/16, 07:39 »
I duże prawdopodobieństwo że już tak zostanie ....

Offline nana19

• Lieutenant
  • **
« Odpowiedź #39 dnia: 11/10/16, 13:27 »
Moim zdaniem Kane nie mosial miec zwiazkow z Vallejo,istotna rzeczą jest to (zaznaczam moim zdaniem )ze miał związki z ofiara.Siostry Darlene rozpoznaly go jako osobę ktorej Darlene się bała.Swoja droga ta Darlene to trochę dziwna była miała 22lata i drugiego męża.Miała natomiast romans z 19 letnim Mageau ,który twierdzi ,ze ja kochał i chciał się z nią ożenić.Natomiast jej mąż zeznał że wszystko było dobrze miedzy nimi.Jaka relacja mogła ja łączyć z Kaen'm,moze również przyjeżdżali w to samo miejsce ,może też mieli romans,moze?Byc może dlatego morderca tam szukal ofiar mogl szukać zemst za odrzucenie prze Darlene a może chciał jej pokazac że jak nie będzie jego to skonczy jak wcześniejsze ofiary Faraday i Lou Jensen.Zastanawiające jest to ,ze jak zeznał Migeau morderca podjechal autem ,postal i odjechał ,a po chwili wrocil i wtedy zaczął do nich strzelać.Co mogło sprowokować takie zachowanie,Migeau nigdy nie mowil by coś mogło go sploszyc,moze po prostu się zawachal bo znal ofiarę.Podjechał upewnil się ze to Darlene i postanowil ja zabić.Listy w których Zodiak pisze o tych morderstwach przyszly z San Francisco.
Jego pismo ,szczególnie cyfry identyczne.

Offline max944

• Lieutenant
  • **
« Odpowiedź #40 dnia: 11/10/16, 21:21 »
Według mnie gość mógł popełnił część morderstw uznanych jako Zodiakowe... ale czy pisał listy, czy to On był Zodiakiem to już trudne do ustalenia... choć przyznam, że coraz bardziej myślę, że coś w tym jest.
W wolnej chwili trzeba prześledzić jego lokalizacje zamieszkania i czy w okolicy nie zaczęły zdarzać się morderstwa.

Offline nana19

• Lieutenant
  • **
« Odpowiedź #41 dnia: 11/10/16, 22:34 »
Sam już to fajnie opisał na początku tego wątku

Offline nana19

• Lieutenant
  • **
« Odpowiedź #42 dnia: 20/10/16, 22:41 »
https://welshchappie.wordpress.com/

•In  1994, Rider Mcdowell wrote a feature entitled ‘On the Trail of The Zodiac’ in which He played recordings of three Men’s voices speaking in a recorded conversation to Bryan Hartnell. Hartnell was not told One voice was suspect Kane & the other two random men of Similar Age.  Hartnell listened to all Three and stated: “The Third Voice! The Third Voice and his speech pattern is certainly consistent with the voice I heard, although it’s been too long to be certain.” The Third Voice was that of Lawrence Kane.

Oto źródło.
Co do błędów to niestety będą się nadal zdarzały ,mam problemy z klawiatura i przekreca mi słowa.Poprawiam a i tak czasem wychodzi co wychodzi.

Offline Sam

• Inspector
  • *
« Odpowiedź #43 dnia: 20/10/16, 22:59 »
Ciekaw jestem, skad w 1994 McDowell mialby miec nagrania glosu Kane'a. Skad mialby on wowczas wiedze o nim (Hines?). Dlaczego taki wybor, ze padlo na Kane'a? I przede wszystkim - czy opisane wydarzenie w ogole mialo miejsce.
  • Zbrodnia nie może być doskonalsza od człowieka, który ją popełnił.

Offline nana19

• Lieutenant
  • **
« Odpowiedź #44 dnia: 20/10/16, 23:24 »
O no to trzeba by Hartnella zapytać czy tak było