Sprawa Zodiaka
unsolved.cba.pl

Liczba ofiar Zodiaka / listy

Offline Sam

• Inspector
  • *
    • Sprawa Zodiaka
Paul Averly
  • Zbrodnia nie może być doskonalsza od człowieka, który ją popełnił.

Offline Sam

• Inspector
  • *
    • Sprawa Zodiaka
Chronologicznie

26/07/1970 - "Little list"
5/10/1970 - "You'll hate me"
27/10/1970 - "Halloween"
22/03/1971 - "Peek through the pines"

Offline nana19

• Department of Justice
  • *
Takie mnie przemyślenia naszły , ze zodiak zabił tylko te ofiary o których wiemy tzn. Te 5 osób . Być może jeszcze C.J. Bates ale nie więcej . Jeśli przyjąć ze to zrobił Allen to by do niego pasowało , do jego życiorysu . Więcej ofiar do niego mi nie pasuje poprostu . Myśle ze tak jak wymyślił sobie Zodiaka tak tez zmyślał te wszystkie historie o których rozpisywał  się w listach . Czytał o różnych morderstwach i je naśladował te 5 naprawdę a resztę tylko w wyobraźni i na papierze .Biorąc  pod uwagę ze Allen był głównym podejrzanym a później osadzonym w więzieniu myśle ze to zpowodowalo ze już nie mógł zabijać . Ciekawe jak potoczyły by się losy tego śledztwa  gdyby Allen nagle nie zmarł przed aresztowaniem .Im więcej zbrodni tym trudniej jest by nie popełnić jakiegos błędu . Gdyby zabijał długie lata prędzej czy później popełnił by błąd. Może popełnił tylko my jeszcze o tym nie wiemy .

Offline Sam

• Inspector
  • *
    • Sprawa Zodiaka
Moim zdaniem ten sprawca odebral zycie 13 lub 14 osobom.

Offline Sam

• Inspector
  • *
    • Sprawa Zodiaka
W ksiazce opisuje 15 zabojstw (nie wszystkie jednak przypisuje Zodiakowi, niektore zamieszczone zostaly z powodow innych niz moje definitywne polaczenie danej ofiary z tym konkretnym sprawca). Do tego dochodzi zabojstwo Raymonda Davisa w 1962, uprowadzenie i zabojstwo Leony Roberts w 1969 oraz zabojstwo Shiri Bana w 1978 przy Lake Herman Road oraz (rowniez) ewentualny zwiazek z morderstwami autostopowiczek (Santa Rosa hitchhiker murders) w latach 1972-1973.

Offline john

• Sergeant
  • *
Moim zdaniem ten sprawca odebral zycie 13 lub 14 osobom.

Myślisz, że Zodiak faktycznie byłby w stanie powstrzymać się przed chwaleniem się dodatkowymi zbrodniami? Wiemy, że miał wysokie mniemanie o sobie, lubił siać zamęt i strach. Wiem, że w jednym z listów wspomniał, że teraz już nie będzie dokładnie informował o swoich zbrodniach, ale czy na pewno byłby w stanie się przed tym powstrzymać? O ile jeszcze rozumiem, że mógł nie przyznać się do zbrodni z początku lat 60., bo np. "narodził się" jako Zodiak później i dopiero te morderstwa uważał za perfekcyjne, odpowiednie itp., lub w tych poprzednich zbrodniach popełnił jakieś błędy, które mogły go zdradzić. O tyle nie do końca jestem przekonany, że nie pochwaliłby się morderstwami z lat 70.

Offline Sam

• Inspector
  • *
    • Sprawa Zodiaka
Nie sadze, aby Zodiak mial zwiazek z morderstwami z lat '70, aczkolwiek - nie mam co do tego 100% pewnosci.
Ostatnia ofiara mogl byc Paul Stine - ale tez mogl nie byc.

Offline john

• Sergeant
  • *
Czyli jeśli już szukałbyś dodatkowych morderstw Zodiaka, to przed Jensen/ Faraday - chociażby przykładowo Domingos/Edwards?

Offline nana19

• Department of Justice
  • *
Zodiakowi przez lata udało się stworzyć mit super inelteligentnego i nieuchwytnego mordercy. Ja myśle ze to tchórz i cwaniak . Najprawdopodobniej czytał o tych morderstwach i próbował je odwzorować . Te kody które stworzył , myśle ze nic wielkiego nie zawierają , wymysły , żaden kod dlatego nie można ich złamać . 100% pewności nie mam ale gdy myśle o Allenie jako o Zodiaku to to mi się właśnie układa. Przez lata czytał o różnych morderstwach i nienawidził . Zabił pare osób i jako Zodiak stał się kimś bo jako Allen ... no cóż nawet rodzina nie bardzo chciała się z nim kontaktować . Później gdy Policja wpadła na jego trop to już raczej ciężko mu było by zabijać ,( biorę pod uwagę ze mógł być autostopowym morderca ).Gdyby zabił tak wiele osób jak się przechwalał to prędzej czy później popełnił by błąd . Czasem morderca sam chce już zostać złapany. Pozostaly mu listy w których mógł się przechwalać dowoli i siać postrach . Myśle ze to tez mogło go w pewien sposób zaspokajać . To moja refleksja gdy myśle o Allenie , jeśli to nie on to mogło być zupełnie inaczej
« Ostatnia zmiana: 04/02/20, 14:46 wysłana przez nana19 »

Offline Sam

• Inspector
  • *
    • Sprawa Zodiaka
Czyli jeśli już szukałbyś dodatkowych morderstw Zodiaka, to przed Jensen/ Faraday - chociażby przykładowo Domingos/Edwards?
Domingos/Edwards, malzenstwo Swindle'ow, Rodriguez/Molina. Te trzy podwojne morderstwa w pierwszej kolejnosci.
Ponadto Cheri Jo Bates i mozliwe ze Raymond Davis.

Offline nana19

• Department of Justice
  • *
Ja bym do twojej listy Sam dodała D. Lass, a co do Davisa to mam  podejrzenia ze na tym morderstwie się wzorował . Ale kto wie , może kiedyś się dowiemy