Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Wątek przyklejony

Autor Wątek: Glowni podejrzani  (Przeczytany 14104 razy)

Offline Sam

• Inspector
  • *
Odp: Glowni podejrzani
« Odpowiedź #45 dnia: 18/03/16, 21:10 »
Dowodem nie jest, natomiast nie widze szczegolnych przeslanek za ta teza, jakoby sprawca mial byc policjantem.

Dlaczego ucichl? Najbardziej prawdopodobnym (choc nie jedynym) powodem wydaje mi sie byc to, ze nie zyl.

ten co pisał listy nie był Zodiakiem

A wiec skad, dla przykladu, wzialby brakujacy fragment koszuli ofiary, ktory sprawca wycial we wnetrzu taksowki Paula Stine?
  • Zbrodnia nie może być doskonalsza od człowieka, który ją popełnił.

Offline Truedetectiv

• Detective
  • **
« Odpowiedź #46 dnia: 18/03/16, 21:54 »
Gdyby Zodiakiem był policjant w tamtych czasach byłby prawie nie do złapania. Podejrzewam że na prowadzącego śledztwo sprowadził cie fakt ze pobytu jak podejrzewano go o fałszowanie listów te przestały przychodzić. I tu pojawia się opcja 2 czyli ze ten co pisał listy nie był Zodiakiem ...

Hhehe no , alez on jest nie do zlapania , bo do dziś nikt go nie schwytal Max ;) Nie upieram się , że to policjant i czy akurat ten konkretny , ale wedlug mnie tak samo dobry podejrzany jak każdy inny o ile nie bardziej. Nie nie ..nie listy , bo powiem szczerze , że falszowanie ich czy mnie nie specjalnie mnie interesuje ;) Znam środowisko policjantów bardzo dobrze... wiem co moga zdobyć.. jaką informację.Wiem jak szukano informacji itd. w wcześniejszych czasach , gdy baz komputerowych nie bylo.Mam kontakt z policjantami po szkoleniach w USA.... wiem jak śladów technicy po spirali szukaja.... jak ściągac odciski , aby nie ZAMAZAĆ i czym przede wszystkim. Nie umieram się , ale uważam , że jest spora możliwośc , bo wiem jak funkcjonują.Broń boże nie chcę za jakiegoś przemądrzalego wyjść :) Może Max zadaj mnie kilkanaście pytań które wedslug ciebie przecza , że to policjant a ja postaram się je obalić oki? :)

Offline max944

• Lieutenant
  • **
« Odpowiedź #47 dnia: 19/03/16, 17:27 »
Ale ja napisałem już wcześniej ze Zodiak mógł być policjantem :)
Co do kawałka koszuli to Policjant-Pisarz będący na miejscu mógł zwinąć kawałek i dołączyć do pisane
go przez siebie listu :) jest to jak najbardziej możliwe. 

Offline Truedetectiv

• Detective
  • **
« Odpowiedź #48 dnia: 19/03/16, 19:15 »
Jak najbardziej :) Zobacz jeszcze jedno... portrety , dwa bodajże czarno biale jakie są w obiegu i najpopularniejsze.Różnią się tylko oczyma i ustami moim zdaniem.Jeden jest sporządzony dopiero po śmierci taksówkarza... pewnie chodzi o zeznania policjantów- Jest podpis rysownika,data wykonania szkicu, numer sprawy i nazwiska policjantów przyjmujacych zeznania-Armstrong i Toschi.Normalna sprawa... pewno z tylu byly podpisy policjantów.Widnieje data 13.11.69 widać dokladnie w powiększeniu.Nie widze dokladnie daty tylko w przypadku drugiego szkicu a nie jest to ten sam.Zgadzają się nazwiska przyjmujących i numer sprawy oraz rysownik , ale nie widzę dobrze daty.

Offline max944

• Lieutenant
  • **
« Odpowiedź #49 dnia: 19/03/16, 23:08 »
dlatego jak juz wcześniej pisałem dopuszczam opcje ze policjant był Zodiakiem lub go stworzył na papierze wykorzystując dostęp do dowodów I sprawy.
Powiedzmy sobie tak ...jestem policjantem który chce rozgłosu w celach osiągnięcia korzyści ... w mieście grasuje morderca(mordercy) wiec wykorzystuje ten fakt i wysyłam list... potem drugi .... trzeci i staje się głównym poszukiwaczem kogoś kto nieistnieje (jako zodiak) i popularność leci... do czasu kiedy okazuje się ze ja pisałem listy... na tym etapie następuje wyciszenie sprawy ...

Czy to możliwe każdy powinien ocenić sam!

Offline nana19

• Lieutenant
  • **
« Odpowiedź #50 dnia: 19/10/16, 12:59 »
Hej MAX,
Wszystko jest możliwe jak kiedyś pisałeś.Twoja teza też  jest możliwa gdyby nie to ,ze dzieci obserwując zabójstwo taksówkarza Stine widziały jak sprawca wyciaga noz i coś tam majstruje przy ofierze, czy konkretnie widziały jak ucina koszule nie wiem ,nie rozmawiałam z nimi
 "She was seeing blood on the victim and saw the glint of a knife, so she assumed a stabbing was taking place. (No shots were heard by anyone)
We know now that Z was cutting off a large piece of Stein's shirt with the knife."

Ktoś konkretnie byl na miejscu zbrodni ,ta sama osoba była widziana przez policjantów.Ta osoba następnego dnia przysłała list z opisem tego co się tam działo a co zostało potwierdzone przez policję no i kawałek koszuli Stina.Nie mogl to być podszywajacy się policjant.Tylko morderca mogl byc widziany na miejscu zbrodni ,zaraz po przez policję i przysłać list.Gdyby tylko o te listy(przecież nie tylko listy były ) chodziło ale jest jeszcze wiele innych sprzecznych.

.Pozatym takie podszywanie się pod mordercę przez policjanta by zdobyć popularnosc to sliska sprawa bo ryzykuje się ze prawdziwy morderca zawsze może napisać list i opisac prawdę,badz kiedy zostanie złapany to też prawda wyjdzie.W sprawie BTK też podejrzewano ,ze byl policjantem ,ze byl super wyksztalcony ,inteligetny itd. bo przesylal zaszyfrowane wiadomości.Prawda okazała się inna .Oczywiście to ,żaden dowód iż zodiak byl czy nie byl policjantem.Mogl być dziennikarzem który prowadzil kronikę kryminalna ,mogl być w wojsku ,mogl miec ojca wojskowego albo policjanta.Kombinacji jest wiele.
Nie zapominajmy o tym ,ze morderca oprócz listów  także dzwonił na policję i to jeszcze zanim ktokolwiek wiedział ,ze zostało popełnione morderstwo ,no i nad jeziorem Berryessa zostawił swoj wpis na drzwiach ,pismo to samo co w listach.
To że nie nawidzil policji wogole mnie nie dziwi ,a jeszcze mniej że się z nich nasmiewal .Nawet kon by się usmial z takiego śledztwa.
Zodiak np.moglby być kimś kto chciał być policjantem a mu nie wyszło ,policjant mogl odbić mu dziewczyne ,jego sąsiad byl policjantem i strasznie go wkurzal ,może byl wielokrotnie aresztowany i też miał by powody by nienawidzić policji.

Offline Sam

• Inspector
  • *
« Odpowiedź #51 dnia: 20/10/16, 20:52 »
Czlowiek, ktory formulowal tresc listow*, musial byc sprawca lub znac sprawce. Deliberowanie nad tym, ze moze byc inaczej, uwazam za pozbawione sensu.

*zawierajacych dowody zarowno materialne, jak i niematerialne
  • Zbrodnia nie może być doskonalsza od człowieka, który ją popełnił.

Offline nana19

• Lieutenant
  • **
« Odpowiedź #52 dnia: 20/10/16, 22:29 »
Czytając wątek okazuje się ze to nie dla wszystkich takie oczywiste.