Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!

Autor Wątek: Artykuł w Vallejo Times Herald, który pewnie czytał Zodiak  (Przeczytany 246 razy)

Offline Golzago

  • Patrolman
  • *
  • Wiadomości: 8
    • Zobacz profil
Na stronie https://www.zodiacciphers.com/zodiac-news/lake-herman-road-newspaper-articles znalazłem wiele ciekawych artykułów z gazet na temat podwójnego zabójstwa przy Lake Herman Road. Moją uwagę przykuł artykuł z Vallejo Times Herald, datowany na 23 grudnia 1968. Nie mogę oprzeć się wrażeniu, że czytając go, czytam dokładnie to samo, co przed laty śledził Zodiak.

Artykuł nosi nazwę "HUNT MANIAC IN MURDERS OF TEENAGERS" ("Polowanie na szaleńca po morderstwie nastolatków"). Jego fragment wygląda dokładnie tak:

Cytuj
Lunblad said Sunday night he was satisfied concerning a number of earlier questions in the case. For example;
1-The station wagon Faraday was driving was parked off the roadway for sometime before the slayings occurred.
2-Both victims were alive shortly before 11 pm, according to witnesses statements. The bodies were found outside the car at 11.24 pm by a rancher's wife.
3-The Faraday youth was killed first, and the Jensen girl was gunned down when she attempted to dash to safety.
Lunblad explained the killer needed no artificial lighting in shooting the girl, since she was running on a plateau and her body was silhouetted against the sky. The boy's body was found just outside the right front door of the station wagon, while the lifeless form of the girl was discovered 28 feet to the rear of the vehicle.

Co w amatorskim tłumaczeniu brzmi mniej więcej tak:

Cytuj
Lunblad powiedział w niedzielę wieczorem, że jest zadowolony z odpowiedzi na wiele wcześniejszych pytań w tej sprawie. Na przykład:
1-Kombi Faradaya, które prowadził, było zaparkowane przy jezdni jakiś czas przed zabójstwami.
2-Obie ofiary żyły na krótko przed 23.00, zgodnie z zeznaniami świadków. Ciała znalazła na zewnątrz auta o 23.24 żona ranczera.
3-Faraday został zabity pierwszy, a Jensen została zastrzelona, gdy próbowała uciec w bezpieczne miejsce.
Lunblad wyjaśnił, że zabójca nie potrzebował sztucznego źródła światła w czasie strzelania do dziewczyny, ponieważ biegła ona na wzniesieniu, a jej sylwetka widoczna była na tle nieba. Ciało chłopca znaleziono tuż za prawymi drzwiami samochodu, a martwą dziewczynę znaleziono 28 stóp od tyłu pojazdu.

Czy ten fragment czegoś nie przypomina?
Tak, listy z 31 lipca 1969. Pierwsza oficjalna korespondencja od zabójcy, wysłana do trzech gazet wraz z kolejnymi częściami szyfrogramu.Podobieństwa:
  • Lista z "faktami, które zna tylko Zodiak i policja" przypomina jak żyw listę z artykułu: w obu przypadkach kolejne punkty są numerowane, a Zodiak z jakiegoś powodu zmienia pisanie w pierwszej osobie na trzecią osobę albo wręcz korzysta z równoważników zdania.
  • Zodiak uzupełnia informacje o te, których nie było w tym artykule: kiedy w gazecie mowa jest o Jensen leżącej 28 stóp od auta - Zodiak pisze, w jakiej pozycji leżała. W gazecie mowa jest o tym, że Jensen postrzelono 5 razy - Zodiak pisze, ile razy strzelił łącznie.
  • Zaraz po tej liście w artykule następuje komentarz Lundblada na temat oświetlenia, który Zodiak określi później jako "g*** prawda". W korespondencji z sierpnia 1969 r. stwierdzi, że korzystał z małej latarki. (Wkurzył go ten artykuł!)
  • Na dokładkę: z trzech listów wysłanych do różnych gazet ten skierowany do Vallejo Times Herald zawiera pierwszą część szyfru.


There are no comments for this topic. Do you want to be the first?