Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

Autor Wątek: Nigdy nie pobrano materiału genetycznego Zodiaka...  (Przeczytany 130 razy)

Offline mdfimage

• Patrolman
  • *
The partial DNA profile that was obtained back in 2002 by Dr. Cydne Holt for the ABC television show "Primetime Thursday" was collected from the outside of the stamp. No genetic material was obtained from behind the stamp, or the seal of the envelope, or anywhere else that would have most certainly belonged to the Zodiac.

What Holt found could have been left by the mailman who held the letter. Or any of a number of others.

Arthur Leigh Allen, Kjell Qvale and every other suspect "cleared" via a comparison to the Holt evidence sample is back in the running. And had "The Hunt for the Zodiac Killer" been successful in using said DNA to compare to Sullivan and Kane, it wouldn't have mattered had the result been negative.

My source is a retired SFPD inspector. His information was confirmed by Holt.

Informacja z wczoraj publikowana przez Zodiackiller.com na Facebooku.

Offline Sam

• Inspector
  • *
Odp: Nigdy nie pobrano materiału genetycznego Zodiaka...
« Odpowiedź #1 dnia: 24/01/18, 20:11 »
Dzieki za te informacje. Choc mnie ona nie zaskakuje, moze sie kiedys okazac kluczowa dla przebiegu sledztwa i procesu eliminowania podejrzanych na podstawie porownania probek DNA.

Ciekaw jestem, co na to wszyscy ci, ktorzy wysmiewali Allena jako podejrzanego po tym, jak zostal on "wykluczony" w 2002 na podstawie tychze wlasnie... :-)
  • Zbrodnia nie może być doskonalsza od człowieka, który ją popełnił.

Offline mdfimage

• Patrolman
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: 25/01/18, 11:44 »
Czas najwyższy aby uporządkowali wszystkie dowody, moim zdaniem wystarczy jeszcze raz przeanalizować wszystkie zgromadzone materiały i porównać z profilami podejrzanych. Tak samo jak w przypadku  zabójcy z "Green River", kiedy kilkanaście lat później wykorzystano nowoczesne technologie aby powiązać sprawce z ofiarami, tak powinni zrobić z Zodiakiem, który z pewnością pozostawił po sobie wiele niewidocznych śladów oraz popełnił wiele błędów (widać że był nieostrożny chociażby po sytuacji z parkiem przy Wsh-Cherry).
Dla mnie Allen wciąż jest głównym podejrzanym ze względu na zeznania Mageau i resztę "zbiegów okoliczności".
Korzystając z okazji - wie ktoś jakiej firmy Allen posiadał łodzie, które uwzględnił w testamencie? Zodiac to także firma produkująca od dawna łódki...

Offline max944

• Lieutenant
  • **
« Odpowiedź #3 dnia: 25/01/18, 13:06 »
Jesli ta informacja jest prawdziwa to mówiąc szczerze byłaby to kompromitacja tej sprawy do potęgi n.
Skoro w 2002 twierdzono tak a dziś jest inaczej to znaczy ze albo badający te sprwe byli mało kompetentni albo to działania celowe.

Offline mdfimage

• Patrolman
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: 25/01/18, 16:28 »
Jest prawdziwa, skontaktowali się z tą Dr. i potwierdziła to mailowo.

Offline max944

• Lieutenant
  • **
« Odpowiedź #5 dnia: 25/01/18, 18:38 »
No to partacze totalni bo z tego co pamiętam nawet Policja to potwierdzała :-/

Ta sprawa naprawdę jest wyjątkowa ...

Offline john

• Police Officer
  • **
« Odpowiedź #6 dnia: 02/02/18, 16:03 »
Jestem mocno zaskoczony, że dopiero teraz wpadli na pomysł, że DNA które wzięto do badań wcale nie musi być DNA Zodiaka... Sam pisałem już o tym na naszym forum:

W końcu DNA - tu jest najmniejsze pole do błędu. Wydaje się, że jeśli wykluczono Allena w wyniku badania DNA, to powinniśmy jego sprawę definitywnie zamknąć. Jednakże nigdy nie było pewności, że policja posiadała próbkę DNA ZODIAKA, a nie kogokolwiek. Badanie DNA przeprowadzono pobierając materiał ze znaczków pocztowych, ale niestety nie ma pewności, że to właśnie Zodiak "lizał" znaczki.

Coś mi się wydaje, że nawet po wielu latach (czy to teraz, czy w 2002 kiedy badano to DNA) ludziom pracującym nad sprawą niezbyt chce się rzetelnie wykonywać swoją robotę. A szkoda, bo można byłoby w końcu zamknąć tę sprawę...