Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!

Autor Wątek: Kolejne ofiary Zodiaka?  (Przeczytany 387 razy)

Offline nana19

• Lieutenant
  • **
Kolejne ofiary Zodiaka?
« dnia: 19/10/16, 21:16 »
http://www.santarosahitchhikermurders.com/

W Santa Rosa pomiędzy 1972-73 doszlo do morderstw 8 kobiet.Sprawca nigdy nie zostal ujęty.Czy to kolejne ofiary Zodiaka ?

Offline nana19

• Lieutenant
  • **
Odp: Kolejne ofiary zodiaka?
« Odpowiedź #1 dnia: 19/10/16, 22:29 »
Arthur Leigh Allen, of Vallejo,[42] owned a mobile home at Sunset Trailer Park in Santa Rosa[43] at the time of the murders. He had been fired from his Valley Springs Elementary School teaching position for suspected child molestation in 1968[44] and was a full-time student at Sonoma State College.[45] Allen was arrested on September 27, 1974, by the Sonoma County Sheriff's Office[46] and charged with child molestation in an unrelated case involving a young boy.[47] He pleaded guilty on March 14, 1975, and was imprisoned at Atascadero State Hospital until late 1977.[48] Robert Graysmith, in his book Zodiac Unmasked, claims that a Santa Rosa County sheriff revealed that chipmunk hairs were found on all of the Santa Rosa Hitchhiker victims and that Allen had been collecting and studying the same species.[49] Allen was the main suspect in the Zodiac case from 1971 until October 2002, ten years after his death, when his DNA was compared to a partial DNA profile obtained from saliva recovered on the underside of a postage stamp and envelopes from verified Zodiac letters. Results were a conclusive non-match.[42][44] Fingerprints in blood recovered from the taxicab of Zodiac murder victim Paul Stine,[50] a writer's palm print found on the Zodiac letter of January 29, 1974, and handwriting exemplars further ruled out Allen as Zodiac.

No i mamy kolejne połączenie tych morderstw z Allenem

http://archives.sfweekly.com/thesnitch/2016/02/25/yesterdays-crimes-the-santa-rosa-hitchhiker-murders

Jak twierdzi FBI ofiar tego samego przestępcy było dużo więcej w całej okolicy Sonoma Country, Santa Rosa,North Bay

Offline Sam

• Inspector
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: 20/10/16, 20:45 »
Tak, Graysmith pisze o tym w swej ksiazce. Watek interesujacy, zwlaszcza w kontekscie tych powiazan z Allenem.

Jednak osobiscie nie uwazam, ze sprawca byl ten sam czlowiek (ale i tego nie wykluczam).

Te sprawy sa powiazane i beda, dopoki nie udowodni sie, ze jest inaczej.
  • Zbrodnia nie może być doskonalsza od człowieka, który ją popełnił.

Offline nana19

• Lieutenant
  • **
« Odpowiedź #3 dnia: 20/10/16, 22:22 »
Może to jednak dzieło Allena ,te dziewczynki miały po 12,13 lat ,reszta też wyglądała na bardzo młode.Morderstwa ustały po aresztowaniu Allena.Może to nie dzieło zodiaka ale to nie wyklucza Allena.Za dużo tego Allena w miejscach zbrodni ,za dużo tych przypadkow.

Offline Sam

• Inspector
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: 20/10/16, 22:43 »
Wlasnie, za duzo Allena. Za duzo przypadkow z nim zwiazanych w kontekscie sprawy Zodiaka. Czy mogly sie one wydarzyc? Oczywiscie ze tak. Jakie jest prawdopodobienstwo wystapienia tylu zbiegow okolicznosci? Choc to niepoliczalne, to moznaby rzec smialo, ze niewielkie.

Jednak wracajac do sedna, w kontekscie zabojstw, ktorych dotyczy ten watek - nie mamy zbyt wielu przeslanek za tym, ze ich sprawca mogl byc Allen. Informacja o wlosiu zwierzecym (prawd. wiewiorczym) znalezionym na ciele ofiar - choc byc moze kluczowa - pozostaje niepotwierdzona.

Offline nana19

• Lieutenant
  • **
« Odpowiedź #5 dnia: 20/10/16, 22:53 »
Niestety z tym że byl zodiakiem też lepszych nie ma.Bo co wiemy ,ze mogl być w tych miejscach w czasie zbrodni.Ok mogło się zdarzyć że byl w miejscu zbrodni w danym czasie ,bądź mieszkal w pobliżu ale dlaczego jest to również zbieżne z tym co działo się w jego życiu jak np. to ,ze zostal odesłany na leczenie a morderstwa i listy ustały.

Offline Sam

• Inspector
  • *
« Odpowiedź #6 dnia: 20/10/16, 23:06 »
Nie brnij dalej w te strone, bo jutro stwierdzisz ze Zodiakiem prawd. jednak byl Leigh Allen... a przeciez jakas rownowaga musi byc zachowana :-)

Offline nana19

• Lieutenant
  • **
« Odpowiedź #7 dnia: 20/10/16, 23:22 »
Ha ha, niestety ale najważniejsze są fakty.Dużo rozmyślałam nad tym Allenem i tym o czym dyskutowaliśmy kiedyś i mam pewne przemyślenia.Istotna sprawa jest nie to że byl tym pedofilem ale dlaczego nim byl .Otorz biegli badający sprawę stwierdzili ,ze zodiak najprawdopodobniej jest impotentem.Zdarza się iż mężczyzna ma ciagoty do dzieci bo nie wychodzi mu z dorosła kobieta.Jest to tzw pedofilia zastępcza.Jeśli tak było by z Allenem to nie tylko moglby dokonywać tych morderstw ale mialby motyw.Jego psycholog przecież stwierdzil ,ze jest on do tych czynów zdolny.Mimo wszystko jednak podtekst seksualny gdzieś powinien by się pojawic.

Offline Sam

• Inspector
  • *
« Odpowiedź #8 dnia: 20/10/16, 23:46 »
Takie stwierdzenie ma niewielka wartosc, gdyz latwo jest je podwazyc. Zodiak mogl byc homoseksualista lub impotentem - ze wzgledu na to, ze swoj wektor zlosci kierowal bardziej w strone kobiet niz mezczyzn (choc i z tym stwierdzeniem pewnie moznaby sie spierac). Mogl byc jednym i drugim. Jednak istotne jest to, czy ta informacja w jakis sposob zaweza nam krag podejrzanych.

A co do kontekstu seksualnego, to jest on motywem zabojstw o ktorych traktuje ten watek (autostopowy zabojca).

Offline nana19

• Lieutenant
  • **
Odp: Kolejne ofiary Zodiaka?
« Odpowiedź #9 dnia: 21/10/16, 00:28 »
Tak zgadza się dlatego wczesniej napisałam o wieku ofiar ,pasuje to do Allena.To jednak nie dowód a jedynie może zawezyc krąg podejrzanych.
Oczywiście ,ze to o czym pisałam ma wartosc tylko tu i teraz ,niczego się w ten sposob nie udowodni.Ma to natomiast znaczenie dla mnie gdyż jak pisałam Allen że względu na pedofilie nie pasował mi osobowością.

Po prostu strasznie to dziwne ,ze wszędzie gdzie zdarzają się te morderstwa zachodzi korelacja z Allenem.Nie zdziwiło by mnie gdyby okazało się ,ze placil dzieciom za lizanie kopert i znaczków dlatego nie ma na nich jego DNA.Odcisków nie było bo nakladal sobie ten klej o ktorym pisal.

Offline nana19

• Lieutenant
  • **
« Odpowiedź #10 dnia: 21/10/16, 13:28 »
http://www.zodiackiller.com/SonomaReport1.html

To można sobie poczytać gdyby ktoś jeszcze miał wątpliwości co do tego czy Allen by faktycznie pedofilem.

Offline max944

• Lieutenant
  • **
« Odpowiedź #11 dnia: 21/10/16, 17:14 »
z znów wszystko na Allena :)
albo ten facet miał takiego w życiu pecha ... albo naprawdę był morderca który się nie dał złapać....
sam juz nie wiem co o tym myśleć .... gdzie nie ruszyć to Allen..... Allen I jeszcze raz Allen. Dlaczego tylko go nikt nie dopadł jak był tak mocno podejrzany nie było żadnej obserwacji?
Jeśli to naprawdę on to policja się ,,pospisala" do potęgi n :/

Offline nana19

• Lieutenant
  • **
« Odpowiedź #12 dnia: 21/10/16, 22:54 »
Ja myślę ,ze pecha to mieli ci co go spotkali na swej drodze ,a on to miał dużo szczęścia.By kogoś wskazać to niestety nie wystarcza poszlaki ,a policja nie postarala się by było coś więcej.Spojrzmy na to z innej strony ,zodiak z tego co utrzymuje policja zabił tylko 5 osób w tym czasie byli inni mordercy którzy mieli na swoim koncie więcej ofiar i też nie wiadomo kim są.Nie zawsze nawet DNA wystarczy by udowodnić wine tak było np z Green River Killer.Policjanci musieli znaleźć inne dowody niż DNA które się zgadzało ale w przypadku prostytutek to za mało.No i postarali się ,niestety w przypadku zodiaka mamy do czynienia z nieslychana ilością błędów i zaniechan co doprowadziło nie tylko do nie schwytania zabójcy ale do powiększenia liczby ofiar.Dlatego też myślę ze policji nie na rękę przyznać ze ofiar było więcej.

Offline john

• Police Officer
  • **
« Odpowiedź #13 dnia: 21/11/16, 16:10 »
Ciekawy kolejny wątek, który warto rozważyć. Ja ze swojej strony tylko dodam, że gdyby na serio brać słowa Zodiaka z listów i jego przechwałki dot. ilości ofiar, to pomiędzy listami z 1971 i 1974, liczba "ofiar" wzrosła o 20, więc te dziewczyny mogłyby pod tym względem pasować. Ale tak naprawdę to żadna poszlaka.