Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!

Autor Wątek: Potwór z Florencji - włoski odpowiednik Zodiaka ?  (Przeczytany 284 razy)

Offline Jesper

• Detective
  • **
Swego czasu sprawa Potwora z Florencji obiła mi się o uszy, choć wtedy nie zwróciłem na nią szczególnej uwagi. Jednak parę dni temu postanowiłem nieco dokładniej się z ową sprawą zapoznać.

Nie zamierzam opisywać całej historii, ale w zamian za to podaję link do filmu dokumentalnego na YT, który mi osobiście wydał się dość obiektywny i godny uwagi. Po jego obejrzeniu wszystkie podstawowe fakty będą dla Was jasne.
https://www.youtube.com/watch?v=ycSBEKmYGcI

Przechodząc do sedna sprawy. Nie da się nie zauważyć podobieństw między morderstwami Potwora z Florencji i sprawą Zodiaka. Po nieco głębszym zaznajomieniu się z faktami i różnymi teoriami pojawia się ich jeszcze więcej niż mogłoby się wydawać :

1. Oczywista oczywistość, czyli atakowanie samotnych par w samochodach po zmroku.
2. Prawdopodobna chęć wywołania strachu i paniki wśród lokalnych społeczności.
3. Podsycanie owego strachu i paniki poprzez wysyłanie listów i wykonywanie telefonów do osób mniej lub bardziej związanych ze sprawą. Choć raczej w tym zestawieniu Potwór z Florencji nie dorównywał Zodiakowi (wysłał tylko jeden list).
4. Zawiła i niejasna sprawa głównego podejrzanego, który umiera tuż przed postawieniem zarzutów. W dodatku w obu przypadkach mamy wiele dowodów "za" i "przeciw" winie głównego podejrzanego, co tworzy kolejne zawiłości.

To tylko kilka tych najbardziej widocznych podobieństw i ciekawych zbiegów okoliczności łączących obydwie sprawy. Jeszcze tylko kilka moich osobistych przemyśleń : Duża brutalność Potwora w stosunku do kobiet i skłonność do okaleczania zwłok przywodzi na myśl Kubę Rozpruwacza. Widać też ewidentne tło seksualne, którego najprawdopodobniej brak w przypadku Zodiaka. Uwagę zwraca też bardzo długi czas pomiędzy prawdopodobnie pierwszym (1968), a ostatnim (1985) atakiem Potwora. Jak wiemy sytuacja wygląda zupełnie inaczej w sprawie Zodiaka.

Ogólnie rzecz biorąc sprawa ta ma bardzo wiele wątków, o większości z nich zapewne w ogóle nie wspomniałem. Moją uwagę przykuły własnie te podobieństwa, o których wcześniej napisałem. Z tego co się orientuję Potwór z Florencji nigdy nie pojawił się jeszcze na tym forum, więc pomyślałem, że warto, aby na nim "zagościł".

Online max944

• Lieutenant
  • **
Odp: Potwór z Florencji - włoski odpowiednik Zodiaka ?
« Odpowiedź #1 dnia: 01/06/16, 14:45 »
Historia wygladajaca prawie jak ,,Zodiak na wakacjach" Ciekawe czy ów Potwór  nie bywał na urlopach w okolicy Zodiaka :)

Offline Sam

• Inspector
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: 02/06/16, 14:45 »
Kluczem do rozwiazania zagadki niewatpliwie jest bron (Berretta cal .22 LR) - tej samej uzyto przy wszystkich atakach (co zreszta wydaje sie byc ewenementem jezeli chodzi o mordercow seryjnych tej skali).

http://www.florencewebguide.com/monster-of-florence.html

Beretta Pietro Model 75 Jaguar:

http://www.gunbroker.com/item/559665771
  • Zbrodnia nie może być doskonalsza od człowieka, który ją popełnił.

Offline marekfrakan

• Patrolman
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: 08/06/16, 18:36 »
ciekawa sprawa z tym Zodiakiem...

Online max944

• Lieutenant
  • **
« Odpowiedź #4 dnia: 10/06/16, 10:30 »
Można by rzec nie do rozwiązania ...