Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Jesper

Strony: [1] 2 3
1
Podejrzani / Odp: Kenneth James C.
« dnia: 14/05/19, 23:18 »
Ciekawy i zadziwiająco dobrze pasujący do ogólnego profilu Zodiaka podejrzany. Co warte odnotowania, jezioro Berryessa jest położone dokładnie pomiędzy Santa Rosa, a Sacramento. Tą drogą podejrzany musiał jeździć dość często w latach 1969-1972. Ten wypadek samochodowy i uraz głowy przywodzi na myśl Larry'ego Kane'a. Problemem jest to, że najcięższą notowaną zbrodnią jakiej dopuścił się ten człowiek jest kradzież alkoholu, i to jeszcze jako nastolatek. Miał też żonę i dzieci, czego raczej nigdy nie przypisywano Zodiakowi.

Sam, nie podałeś jego pełnego nazwiska, w Internecie też nie mogłem znaleźć żadnych informacji, ten podejrzany żyje?

2
50 lat... tyle dziś mija od pierwszego potwierdzonego ataku Zodiaka na LHR. Pół wieku. Nie poznaliśmy tożsamości sprawcy tego morderstwa, i możemy nie poznać jej już nigdy. Niech ta okrągła rocznica przypomni nam, że wydarzenia te nieubłaganie oddalają się od nas, odchodzą świadkowie, policjanci i inne osoby pamiętające morderstwa Zodiaka. A prawda nadal pozostaje tajemnicą.

Nie zapominajmy też o niewinnych ofiarach tych strasznych zbrodni.

Pozdrawiam, wesołych Świąt.

3
Masz rację Sam, źle to zrozumiałem i uznałem, że tym "tajemniczym" podejrzanym RPD jest właśnie Sullivan, gdyż tak zostało to zasugerowane w programie. Ale przecież teoretycznie może on nim być, prawda?

4
Do tej pory udało mi się obejrzeć dopiero jeden z pięciu odcinków. Moim zdaniem program jest warty uwagi, prowadzi go dwóch byłych policjantów z dużym doświadczeniem, co jest dużym plusem. W odcinku, który oglądałem skupiono się na sprawie Cheri Jo Bates oraz tym, czy i jak można połączyć ją z aktywnością Zodiaka w Bay Area. Pojawił się też wątek głównego podejrzanego policji z Riverside, którym do dnia dzisiejszego jest Ross Sullivan. Pochylono się też nad szyfrem "340" oraz listem "The Confession".

Gdy znajdę trochę czasu i obejrzę wszystkie odcinki to na pewno się na ten temat wypowiem na forum. Program nazywa się w oryginale "The Hunt for the Zodiac Killer" i pochodzi z zeszłego roku.

5
https://www.teleman.pl/tv/Kod-Zodiaka-Polowanie-Na-Seryjnego-Morderce-Nowy-Podejrzany-1-1714788

Informacja dotyczy właściwie programu telewizyjnego, ale ten wątek wydał mi się najbardziej odpowiedni.
W piątek 2 lutego o 22:00 na kanale HISTORY zostanie wyemitowany pierwszy odcinek serii filmów dokumentalnych poświęconych Zodiakowi. Póki co trudno ocenić czy będzie on rzetelnie zrobiony i wniesie coś do sprawy, przekonamy się.

6
Forum ogolne / Odp: Zabojstwo Paula Stine
« dnia: 11/01/18, 16:14 »
6 stycznia 2018 roku odszedł Dave Toschi, inspektor SFPD, który od zabójstwa Paula Stine'a prowadził sprawę Zodiaka.
Od 1952 do 1987 roku pracował w policji San Francisco. W filmie z 2007 roku jego rolę zagrał Mark Ruffalo. Zmarł w swoim domu w San Francisco, miał 86 lat.

7
Forum ogolne / Odp: Film "Zodiac" z 2007...
« dnia: 21/10/17, 23:59 »
Od paru dni można ponownie kupić film "Zodiak" Davida Finchera na DVD w wielu sklepach z filmami. Ja zapłaciłem 20 złotych, więc cena niezbyt wygórowana, a myślę, że każdy zainteresowany tą sprawą mógłby skusić się na taki zakup.

8
Podejrzani / Odp: Arthur Leigh Allen (fakty)
« dnia: 18/10/17, 23:54 »
Moim zdaniem "podejrzany mężczyzna" wcale nie musiał być mordercą, tak samo nie musiał to być Allen. To, że pewien człowiek kręcił się w tych okolicach kilka godzin przed atakiem niczego tak naprawdę nie dowodzi. Choć nie można zaprzeczyć, że przypomina on Arthura.

Co do porównania zdjęcia z portretem - zdjęcie pochodzi z 1960 lub 1961 roku. Allen pod koniec lat 60 prezentował się już nieco inaczej - był grubszy, wyglądał starzej i miał zdecydowanie mniej włosów.

9
Forum ogolne / Odp: Zabojstwo Paula Stine
« dnia: 21/11/16, 23:47 »
Witaj john.

Ja też uważam, że Zodiak siedział z tyłu, ta wersja po prostu bardziej mnie przekonuje. Była kiedyś na forum chyba mowa o tym, że Paul pozwalał jeździć na przednim fotelu, ale tylko swoim znajomym... i to rodzi nam kolejny ciekawy wątek.

Jeśli chodzi o ślady krwi, tutaj też jest masa niejasności.
Co do punku 1. W owym modelu taksówki (Ford Galaxie 500 z 68 r.) przednie fotele nie miały zagłówków (jak z resztą w większości samochodów z tamtych lat), czyli Zodiak w "ten" sposób nie mógł ochronić się przed krwią. Ja myślę, że po prostu strzelił tak, że krew poleciała głównie na ubranie ofiary i ewentualnie na okolice kierownicy. Wycinając ten kawałek koszuli... trudno powiedzieć, może po prostu był bardzo ostrożny, i nie pobrudził się (zbytnio) tą krwią? Albo, tak jak napisałeś, ubrudził sobie tylko dłonie (a z tego co kojarzę Fouke powiedział, że Zodiak trzymał ręce w kieszeniach kurtki, gdy go mijali... ma to sens...).

Czy Fouke i Zelms faktycznie zatrzymali Zodiaka tego wieczora? Odpowiedzi na to pytanie nie znam, i nawet się jej nie domyślam. Dopuszczam obie wersje.
10
Forum ogolne / Odp: Wiadomości od Zodiaka
« dnia: 12/10/16, 23:52 »
Szczerze mówiąc, ja osobiście nie miałem pojęcia, że takie listy w ogóle się pojawiały. Aż nie chce się wierzyć, że Zodiak mógł zabijać jeszcze w drugiej połowie lat 80, a jednak tak z tych wiadomości by wynikało.

Skoro o tych listach nie wspomina się w "głównym nurcie", na jakiej podstawie więc wykluczono, że mogą pochodzić od "tego" ? Mimo, że kompletnie się na tym nie znam, to jak dla mnie pismo wygląda podobnie... Ponad 100 ofiar ? Aż mi się to w głowie nie mieści.

11
Podejrzani / Odp: Sprawa Zodiaka vs Larry Kane
« dnia: 10/10/16, 20:38 »
Kolejnym ciekawym wątkiem jest porwanie i morderstwo Dany Lull. Szukałem kiedyś jakiś dokładniejszych informacji, ale poza tymi podstawowymi nic nie znalazłem. Przebieg całego zajścia przypomina trochę Lake Herman Road i Blue Rock Springs.

I moim zdaniem za tym atakiem stoi właśnie Kane :
1. Posiadał identyczny samochód, co porywacz.
2. Idealnie pasuje do rysopisu.
3. Mieszkał bardzo blisko miejsca porwania.
I jeszcze kilka szczegółów, które znaleźć można na stronie, do której link podał wcześniej max.

Ciekawa jest też data całego zajścia - 27 kwietnia 1974 roku. Kilka lat po wydarzeniach w Bay Area, i tym razem w okolicach Las Vegas. Czyżby Zodiak wcale nie przestał zabijać, tylko (jak sam obiecywał) "zmienił metody" na mniej "widowiskowe" ?
Niestety, o tym ataku informacji jest dość mało.

12
Forum ogolne / Odp: Zabojstwo Paula Stine
« dnia: 06/10/16, 01:01 »
Faktycznie, ciekawe informacje.
Wychodzi więc na to, że świadkowie widzieli więcej niż się powszechnie uważa. Swoją drogą, dopiero teraz poznałem ich nazwiska, w dostępnych raportach policyjnych są one zamazane. Kiedyś czytałem, że te osoby żyją i mają się dobrze, ale nie chcą mieć ze sprawą nic wspólnego.

Nasuwa mi się wniosek - Błędny rysopis musiał chyba jednak wyjść od dyspozytora, nie od dzwoniących dzieci. Widziały Zodiaka dość dokładnie.

Dlaczego w niektórych źródłach nazwisko Paula pisane jest w inny sposób ("Stein") ?

13
Podejrzani / Odp: Tozsamosc sprawcy
« dnia: 03/10/16, 22:36 »
Witaj.

Jeśli chodzi o Mike'a Mageau, to ja też swego czasu miewałem podobne wątpliwości. W dokumencie "This is the Zodiac Speaking" wspomina on, że kilka chwil przed atakiem (kiedy ów podejrzany samochód miał kręcić się po okolicy, rzekomo "ścigając" Michaela i Darlene) Ferrin powiedziała mu coś w stylu "On próbuje mnie zabić", wspomina też imię Richard. Problem w tym, że w 1969 powiedział zupełnie coś innego. Nie wspominał o jakiejkolwiek konwersacji nt. sprawcy, ani tym bardziej o jego imieniu.
Czy Mageau może wiedzieć więcej, niż się powszechnie uważa ?
Moim zdaniem, tak, ale najprawdopodobniej zatajone informacje ograniczają się do tych kilku wzmianek, które usłyszał od Darlene na krótko przed morderstwem, a o których nie raczył wspomnieć policji.

Co do ataku nad Lake Berryessa, to moim zdaniem Zodiak chciał przeprowadzić swego rodzaju "eksperyment", chciał sprawdzić jak zachowają się jego ofiary, być może czuł większą satysfakcję, przez ową "zmianę okoliczności".
Nie ma powodu, by twierdzić, że sprawcą ataku nie był Zodiak. Być może on sam traktował to zajście jako "inny rozdział" swojej "działalności", dlatego brak wzmianek w późniejszych listach.
Swoją drogą, morderca z każdym atakiem stawał się coraz zuchwalszy, od samotnych par na odludziu, przez parę nad jeziorem, aż do taksówkarza w dzielnicy mieszkalnej San Francisco.

14
Podejrzani / Odp: Sprawa Zodiaka vs Larry Kane
« dnia: 23/09/16, 22:25 »
W tym wycinku prasowym jest wspomniane, że Kane ma 30 lat. Czyli oznacza to, że fragment pochodzi z 1954 roku, a to dobre kilkanaście lat przed działalnością Zodiaka w Kalifornii.

Hipotetycznie, jeśli Kane był Zodiakiem, to jeszcze zanim zaczął działalność seryjnego mordercy, był takim "typem spod ciemnej gwiazdy", a to dużo o nim mówi. Zastanawiam się, czy patrząc na profil psychologiczny Zodiaka, możemy uznać, że za młodu był on "pospolitym" przestępcą.

15
Podejrzani / Odp: Tozsamosc sprawcy
« dnia: 17/07/16, 13:57 »
Przełom może nastąpić lub nie. Ciekawie by było, gdybyśmy się dowiedzieli kim był Zodiak, ale przecież w sprawie Kuby Rozpruwacza przełom nigdy nie nastąpił i raczej się na to nie zanosi. Kuba Rozpruwacz prawdopodobnie na zawsze pozostanie już Kubą Rozpruwaczem, niestety, ale podobnie może być z Zodiakiem.

Podejrzani mają to do siebie, że są tylko podejrzanymi (brzmi to dość banalnie), więc żadnemu z nich winy nie udowodniono, ale przecież żadnego też nie wykluczono (sprawa z Allenem nie została według mnie ostatecznie wyjaśniona). Zgadzam się po części z Tobą (Jerry), co do tego, że wśród "najpopularniejszych" podejrzanych może wcale nie być sprawcy morderstw.

Strony: [1] 2 3