Sprawa Zodiaka
unsolved.cba.pl

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - nana19

Strony: 1 ... 19 20 21 22
301
Podejrzani / Odp: Ross Sullivan
« dnia: 06/10/16, 18:25 »
"Potrafil szyc. Artysta to raczej nie byl. Co do kondycji fizycznej, to sadze ze byla ona raczej kiepska... Prawdopodobnie byl silnym czlowiekiem, ale niezbyt wytrzymalym. Niewatpliwie mial spora nadwage."

 Czy nadal uważasz ze miał spora nadwagę, Sam?

302
Podejrzani / Odp: Ross Sullivan
« dnia: 06/10/16, 15:40 »
Oczywiać wiem o tym i nie przyszło mi do głowy by to łączyć ha ha .Nie sądziłam ,ze tak to zostanie odebrane.Chciałam tylko pokazac jak zodiak wybieral ofiary w.Że czasem po prostu mogl być to ktoś przypadkowy
Allen również początkowo nie byl brany pod uwagę ze względu na wyglad zewnetrzny .

303
Podejrzani / Odp: Arthur Leigh Allen (fakty)
« dnia: 06/10/16, 15:36 »
Niestety to ironiczny smiech.Kazdy z nas niemal ma z  tylu głowy że to Allen.Jest wiele poszlak, że to on i ani jednego niepodważalnego dowodu że to on za to niepodważalne dowody że to nie on.Allen i zodiak to inna bajka.
Zodiak nigdy nie byl brany pod uwagę jako przestępca seksualny ,Allen byl pedofilem skazanym za molestowanie dzieci.Oni mieli zupełnie inne fantazje ,w swoich listach zodiak ani razu nawet nie zajaknal się na ten temat ,nie były u niego nic co mogło by wskazywać na to że ma fantazje seksualne na temat dzieci.pisal o tym co by robil swoim niewolnikóm ale nigdy nie było tam nic co wiązało by go z pedofilia.Poza tym jak wszyscy tu zgodnie podkreślamy zodiaku to inteligentny ,sprytny ,nieuchwytny itd. morderca jak to się ma do sprytu Allena skoro jednak udało się go skazac.Badajac listy Zodiaka nie można tylko porównywać pisma i ewentualnych popełnianych błędów ,trzeba skupic się również na zainteresowaniach podejrzanych ,na stylu literackim itd.

304
Podejrzani / Odp: Arthur Leigh Allen (fakty)
« dnia: 06/10/16, 11:58 »
Dla mnie Allen jest śmieszny bo nie jest moim podejrzanym.No właśnie to moje pytanie czy byl jednak lewo czy prawo czy oburęczny.Specjalisci mówią iż lewa była dominująca a prawa słabsza może to miec związek właśnie z tym ,ze uczono go na sile pisać prawa dłonią.Gdyby byl jednak leworeczny i jak mówią specjaliści to jego silna dlon to ktorej ręki by użył do morderstwa ?Tej w ktorej czuje się pewnie czy tej słabszej ?Szczególnie gdy walczyl z ofiara ,gdy przykłada pistolet przecież nie ryzykowal by pudła.
 Być może to tylko rozmowa ale po tej rozmowie Allen wysprzatal przyczepę i zniknął ,czyli jednak ta rozmowa z policja zrobila na nim wrażenie .

305
Podejrzani / Odp: Ross Sullivan
« dnia: 06/10/16, 11:42 »
Tu Zodiak

 Wkurzyłem się na ludzi z San Fran Bay Area. Nie spełnili moich oczekiwań i nie noszą znaczków z moim symbolem. Obiecałem, że ich ukaram, jeśli się nie podporządkują i wysadzę szkolny autobus. Ale teraz dzieciaki wyjechały na wakacje, więc ukaram ich w inny sposób. Zastrzelę z 38-ki faceta siedzącego w zaparkowanym samochodzie.

 Mapa dołączona do szyfru powie wam, gdzie jest bomba. Macie czas do jesieni, żeby ją znaleźć.

Proszę tu dowód na to iż Stine mogl być zastępcza ofiara skoro nie może zabić dzieci bo są na wakacjach to znów znajdzie inna łatwa ofiarę , np.facet w samochodzie ,np. taksówkarz.Sullivan mieszkal w hotelu niedaleko miejsca skąd wsiadł do taksówki ,to była szybka ofiara.

306
Podejrzani / Odp: Arthur Leigh Allen (fakty)
« dnia: 06/10/16, 11:23 »
Im dłużej się przygladam przypisywaniu zbrodni Allenowi tym bardziej śmieszne mi się to wydaje.
Ale tak na poważnie koroner stwierdzil iz zabójca Bates w Riverside byl praworęczny ,również zabójca Stina mosial być praworęczny gdyż strzal padł z prawej strony głowy.Jak wiemy Allen byl obureczny ale zasadniczo to leworęczny ,pisal prawa ale to była jego słabsza dlon tak zostal opisany przez specjaliste.pytanie brzmi czy do tak ważnych rzeczy wybral by prawa słabsza dlon i czy intuicyjnie jednak nie powinien wybierać lewej dłoni.Sądzę że mogl się kontrolować ale pewnych naturalnych czynności szczególnie dokonując morderstwa t,walczac z ofiara nie mogl przeskoczyć.I tak jak kiedyś już wspomniałam nie wierze by Allen byl przesłuchiwany przez policję 6 paź. a już 11 zabił by taksówkarz.myślę ze raczej przyczailby się na trochę.Mosial  by być niepoczytalny a tego Allenowi chyba zarzucić nie można.

307
Podejrzani / Odp: Ross Sullivan
« dnia: 06/10/16, 11:05 »
Myślę również że zodiaku byl swego rodzaju ekshibicjonistom twórczym.Mordowal i nie zadawal sobie wogole trudu by ukryć zbrodnie ,wręcz chcial by wszyscy się o tym dowiedzieli,opisywal swoje zbrodnie.Podobało mu się to iż szokuje ,ze jest o nim głośno.W dzień byl zwykłym szaraczkiem ale jako zodiak miał wartosc ,miał władze i tak bawil się dobrze w ciepło -zimno.podsowal dowody ,chwalil się.W życiu prywatnym pewnie byl niedoceniany ,odrzucany jako zodiak byl kimś.Nie zrezygnował by z tego uczucia dobrowolnie.Mowil że on sam jest kluczowym dowodem i że mnóstwo dowodów jest w Riverside dlatego myślę ,ze to byl ktoś z tamtad.Sullivan pasuje idealnie.Po ataku na Bates morderca byl we krwi ofiara robiła dużo hałasu ale to było morderstwo z pobudek osobistych wybierając ten sposob morderstwa miał więcej satysfakcji kiedy ja dotykal ,kiedy wreszcie była jego i mogl z nią zrobić co zechce ,jego zemsta była słodsza niż gdyby poprostu ja zastrzelił ,wejście w bezpośrednia reakcje było mu potrzebne.Później już nie tak bardzo.później widzial pary zakochane na randce, robili coś co nie było mu dane to wzbudzalo w nim gniew ,morderczy gniew ,furie ,która mogl rozładować tylko w jeden sposob.

308
Podejrzani / Odp: Ross Sullivan
« dnia: 06/10/16, 10:28 »
Myślę ze działał nie logicznie (gdzie logika w mordowaniu ludzi) ale metodycznie.Byl sprytny, uczyl się ,wyciagal wnioski.Moim zdaniem jego motywem działania nadrzędnym była niezdolnosc do nawiązywania głębszych relacji on się mscil i jego nienawisc narastala każdy mogl być jego ofiarom bo jak pisal byl szalony.Taksówkarz mogl być przypadkowa ofiara.Spojrzmy na to ile trudu zadał sobie przy wcześniejszych zbrodniach ,a ile przy morderstwie Stina.Taksowkarze ,prostytutki to łatwe ofiary.Być może miał duże ciśnienie i musiał szybko kogos zabić.Często zdarza się iż morderca ma inne plany ale kiedy mu się nie uda szybko znajduje inna ofiarę by pozbyć się napięcia.Oczywiście mogło być inaczej.

309
Podejrzani / Odp: Ross Sullivan
« dnia: 06/10/16, 10:04 »
Jeszcze cytat gdzieś wyszperany

"Mel Nicolai, niegdyś Agent Specjalny Departamentu Sprawiedliwości w Kalifornii, który pracował nad wszystkimi morderstwami Zodiaka, oprócz zabójstwa na Lake Herman Road, powiedział, że w pierwszym przekazanym przez Foukes' a i Zelms'a opisie, widziany przez nich mężczyzna jawi się jako nieco wyższy, między 180 a 185 cm i ważący ponad 90 kg."

310
Podejrzani / Odp: Ross Sullivan
« dnia: 06/10/16, 09:17 »
Morderca z Riverside nie musiał być zodiakiem ale pamiętajmy iż już na tych listach wysłanych do policji i prasy po zabójstwie Bates morderca podpisywał się litera Z.No i oczywiście podobne a moim zdaniem takie same pismo.Nie rozumiem czemu wiec zodiak przypisywalby sobie to morderstwo ,gdyby tego nie zrobil.Czemu akurat morderstwo Bates? Bates musiała znać zabójce.Jak wiemy biblioteka zostala zamknięta o godzi 21,krzyki było słychać około godzi 21.45.co robiła w tym czasie Bates.Z tego co wiemy spędziła ten czas z morderca.Stawiam tezę iz to byl morderca i że to byl Sullivan znali się zaproponował pomoc i pewnie poraz kolejny ja nagabywal i kiedy poraz kolejny odmówiła wpadl w morderczy szal.Myślę iż zbrodnia była tak agresywna z 2 powodów.Zabójca miał motyw skrywany przez lata gniew ,nie ludzki,nie zwyczajny.Osoby z zaburzeniami osobowości traktują bardzo osobiście porażki i nigdy nie zapominaja.Dal wkoncu upust tym wszystkim emocjom które w sobie nosił ,ponadto ofiara walczyła i to bardzo ,krzyczała wiec mosial szybko ja uciszyc stad ta gwaltownosc.Zreszta w liście "Wyznanie "autor sam to wszystko opisuje ,ze ona musiała umrzeć bo mosial jej dopłacić i że kopnal ja w głowę by ja uciszyc.Zbrodnia ta była tak gwałtowna bo była czymś bardzo osobistym.Natomiast nastepne mordy by jak egzekucja ,pozatym sprawca już wiedział ,ze ofiary się bronią ,stawiają opór i dłużej to trwa więcej śladów zostaje.No i wreszcie ciężko zabić nożem 2 osoby łatwiej zastrzelić.Dlatego nad jeziorem Berryessa mosial ich najpierw związać i tu również wpadl w szal i bardzo znecal się szczególnie nad Cecylia.
Co do późniejszych listów zodiak to nie mam wiedzy na ten temat.
 Chciałabym dodać jeszcze coś co mi się nasowa.Jak wiemy Pan Zodiak działał w rożnych miejscach ,przeczylo by to tezie iż miał ustabilizowane życie zawodowe i dobrze płatna prace.Myślę ze nie dbal o prace tak jak już pisałam byl chory psychicznie i pochloniety swoim wewnętrznym ja.Myślę ze pracowal dorywczo.nie byl zabójcom z jednego miasta.Przenosił się w rozne miejsca a nie mogl by tego robić i miec stała prace dobrze płatna.Dobrze płatna praca najczęściej wiąże się z edukacja i z tym ile jesteśmy w stanie z siebie dać.Pan Zodiak mogl dać nie wiele bo byl naprawdę zajęty.Potrzebowal ciszy ,spokoju miejsca gdzie moglby pisać swoje list ,szyc swoj stroj itd.nie moglby tego robić majac rodzinę. Powtarzam pracowal dorywczo podobnie jak Sullivan zmienial prace miejsce zamieszkania ,może nawet pracowal w restauracji razem z Darlene F. I podobnie jak Bates w Riverside ona go odrzuciła.Sledzil ja i wykonal wyrok.Wiem ,ze to tylko moje przemyślenia bez dowodów.jednak chcac znaleźć mordercę trzeba myśleć jak on a nie racjonalnie jak normalni ludzie.Zabójcy maja swoje fantazje które nam zwykłym ludziom nie przychodzą do głowy.

311
Podejrzani / Odp: Ross Sullivan
« dnia: 05/10/16, 23:55 »
Zgadza się ale znaleźć kogoś kto mialby takie włosy i miał jeszcze inne powiązania że sprawa to już trudniej.Ja jednak myślę ze Riverside jest kluczowe wskazuje na to sam zodiak ,zacheca by tam szukać śladów ,dowodow których jest tam wiele jak pisal.Pozatym obserwacja seryjnych morderców  mowi iż zaczynają oni swoja karierę blisko miejsca zamieszkania.

312
Podejrzani / Odp: Ross Sullivan
« dnia: 05/10/16, 23:16 »
Pamiętajmy o zeznaniach policjanta który mowil iż zodiak miał włosy zaczynające się od środka czoła ,ciezko to wytłumaczyć tak jak Sullivan.Ze wzrostem to też są rozne wersje.tak naprawdę może go wskazać bądź wykluczyć badanie dna którego pewnie nie zrobia. Każdy z nas ma swojego ulubionego podejrzanego ja pozostane przy Sullivanie.Zaden inny nie ma tylu powiazan z Riverside bo to że to ten sam morderca to jestem pewna.

313
Podejrzani / Odp: Ross Sullivan
« dnia: 05/10/16, 22:29 »
  According to the local Press Enterprise, police inquiries yielded a clue. A woman who lived nearby reported that she heard an “awful scream” between 10:15 and 10:45 p.m. She elaborated for the press a day later.  She claimed she also heard a muted scream moments before, then came the loud scream. Two minutes after this she heard what sounded like an old car starting up.


 Tu podbne informacje ale mowa jest o samochodzie

314
Podejrzani / Odp: Ross Sullivan
« dnia: 05/10/16, 21:21 »
"Choć bibliotekę zamknięto o 21:00, około 22:30 dwóch niezależnych świadków słyszało "najpierw przeraźliwy, a potem przytłumiony krzyk, a w jakieś dwie minuty później głośny warkot uruchamianego silnika". Ten czas zgadza się z opinią koronera i jest przyjmowany za czas jej zgonu."
Taka informacje znalazłam na jednej ze stronek poświęconej zodiakowi.Informacja pochodzi z Crime Library.
Czytam ze" few weeks before "

315
Podejrzani / Odp: Ross Sullivan
« dnia: 05/10/16, 16:15 »
Nie wiem czy czytaliscie list kolegi z biblioteki w ktorej Ross pracowal w Riverside.Dowiadujemy się tu ciekawych rzeczy o nim.Ludzie którzy go znali podejrzewali go o to zabójstwo na tyle by zgłosić to policji ale oni sie tym nie zajęli.Znajomi opisuja go jako malomownego ,skrytego ponoć ciągle nosił to samo ubranie latem i zima długi rękaw ,rzadko je zmienial wiec nie pachnial zbyt dobrze.po zabójstwie Bates następnego dnia nie było go w bibliotece pojawil się następnego dnia w kompletnie nowym ubraniu(morderca Bates z pewnością byl cały okrwawiony ).wówczas jeździł motorem a świadkowie zeznali iż po tym jak usłyszeli krzyki usłyszeli również odjezdzajacy motor.Znajomy Sullivana kończy list wyznaniem iż ma nadzieje ze pozostanie on w szpitalu psychiatrycznym z kad nigdy nie powinien wychodzić w.Tak widzieli Sullivana znajomi że szkoły i biblioteki Riverside

Strony: 1 ... 19 20 21 22