Sprawa Zodiaka
unsolved.cba.pl

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - nana19

Strony: 1 ... 18 19 20 21 22
286
Podejrzani / Odp: Arthur Leigh Allen (fakty)
« dnia: 08/10/16, 10:45 »
Panowie nie obrazajcie się przynajmniej coś się dzieje bo już wiało nuda.Odezwę się później :-)

287
Podejrzani / Odp: Arthur Leigh Allen (fakty)
« dnia: 07/10/16, 21:27 »
To że mam swoje zdanie na dany temat inne niż Ty nie oznacza iż nie rozumiem wypowiedzi.Szkoda ze ta dyskusja stała się tak mało merytoryczna.Widzę ze można tylko przyklaskiwać wtedy będzie ok ,osoby z innym spojrzeniem na sprawę nie są mile widziane.

288
Podejrzani / Odp: Arthur Leigh Allen (fakty)
« dnia: 07/10/16, 17:10 »
"W każdym miejscu, w którym pojawi się człowiek możemy oczekiwać, że znajdą się tam pozostawione przez niego ślady biologiczne. Najczęściej będą to włosy lub komórki nabłonkowe naskórka. W rzeczywistości każdy kontakt skóry ludzkiej z jakąkolwiek powierzchnią skutkuje pozostawieniem na niej nie tylko wydzieliny potowo tłuszczowej, ale też i zawartych w niej komórek nabłonkowych. Ubranie się sprawcy przestępstwa w kombinezon oraz włożenie rękawiczek nie ustrzeże go przed pozostawieniem swoich nabłonków na miejscu zdarzenia."

Cytat pochodzi z opracowan policyjnych

Moglby zlecić napisanie listów komuś innemu ale to zwiekszalo by prawdopodobieństwo wykrycia sprawcy ,sa jeszcze rysunki ,tez by prosił kogoś by mu je namalował.Poza tym dna zostało wyodrębnione również ze sznura ktorym związał Cecylie i Hartnella.

289
Podejrzani / Odp: Arthur Leigh Allen (fakty)
« dnia: 07/10/16, 16:15 »
Tak znam te fakty.oglądałam kiedyś program o badaniu miejsca zbrodni i innych śladów związanych z zabójstwiem i wniosek byl taki że nie możliwe jest byśmy nie zostawili żadnych biologicznych śladów.Jasne mogl Allen i tego dokonać ,moglby wszystko pokonać ale czy to właśnie nie jest naginanie faktów pod podejrzanego.Biegli stwierdzaja że to psychicznie chora osoba ,ze ma paranoje, że nie moglby pracować na stale itd. Itp.Inny świadek policjant Foukes stwierdza wręcz że to nie Allen.Czy my jednak na sile nie naginamy faktów tak by wyszło ze to Allen.Z tego co mi wiadomo Allen zostal skazany za pedofilie w 74 r. a do tego czasu zodiak już zdążył zabić wiele osób wiec twierdzenie iż to że zostal niesłusznie oskarżony i to miało by wywołać jego mordercza furie jest nie słuszne.Ja też kiedyś myślałam ze to on ale  to nie on.Podtrzymuje iż jego osobowosc mi nie pasuje i to nie tylko ze względu na pedofilie.
Dodam iż w czasie gdy zodiak pisal listy  nie robiło się badan dna ,mogl natomiast unikać zostawiania odcisków palców o czym zresztą pisal.Pomyslcie gdyby byl tym zodiakiem któremu zabijanie ludzi sprawiało taka frajdę to czy moglby się przez tyle lat powstrzymywać ,z pewnością czymś by się zdradził.Przecież wszyscy mieli go na oku, mordercy lubią wracać na miejsca zbrodni ,przezywac je na nowo.

290
Podejrzani / Odp: Arthur Leigh Allen (fakty)
« dnia: 07/10/16, 14:55 »
To tak krótko zaczerpnięte z netu.

Portret psychologiczny mordercy
Jak już wspomnieliśmy, człowiek uznawany jest za seryjnego mordercę, jeżeli popełnił trzy zabójstwa.
 Bardzo ciężko go złapać, gdyż ma często słaby związek z ofiarami.
 Jest zwykle białym mężczyzną, między 25 i 35 rokiem życia. Z reguły zabija ludzi tej samej rasy. Wiek jego ofiar zmienia się w znacznym stopniu i zależy od jego "zainteresowań". Intelekt waha się między górną i dolną granicą przeciętności. Z reguły nie zna ofiar i nie czuje do nich osobiście nienawiści (pomimo tego mogą mu w jakiś sposób coś symbolizować)... Jego ofiary najczęściej nic mu nigdy nie zawiniły. Są zwykłymi, obcymi ludźmi. Nie pochodzi z tej czy innej warstwy społecznej; może pochodzić z getta lub dzielnicy willowej, jak my wszyscy. Może pracować nieregularnie lub w ogóle nie pracować. Raczej niezdolny do utrzymywania swoich stosunków z innymi ludźmi, dlatego też podejrzewany jest typ samotnika. Działa od 4 do 6 lat. Do procesu najczęściej dochodzi jeszcze później, więc świadkowie częściowo zapominają istotne szczegóły itp. Czas działa na korzyść zabójcy. Badania przeprowadzone przez FBI na 36 wielokrotnych mordercach wykazały, że większość z nich była pierworodnymi dziećmi. Ojcowie połowy z nich porzucili rodzinę gdy chłopcy mieli 2 lata. Mniej niż połowa badanych sprawców określiła swoje stosunki z matką jako chłodne i obojętne. 26 stwierdziło podobne relacje z ojcem. W 70% rodzin istniał problem alkoholizmu. W 1/3 były przypadki narkomanii. Prawie wszyscy byli w dzieciństwie prześladowani psychicznie, fizycznie albo seksualnie. Jako dzieci wielokrotni mordercy torturowali zwierzęta. Większość nie skończyła szkoły średniej. Mimo, że byli wystarczająco inteligentni by zostać wykwalifikowanymi pracownikami, większość miała ubogie doświadczenia zawodowe. Przeważnie wykonują zawody nie wzbudzające szacunku. Tylko 20%, czyli 6 z badanych zabójców kiedykolwiek posiadało stałą pracę.
Większość tych ludzi wygląda zupełnie normalnie. Często są inteligentni, uczuciowi, są dobrymi rozmówcami, poziom inteligencji mają zupełnie normalny albo nawet wyższy. Są do tego łatwowierni. Mieszkają lub pracują blisko miejsca swej pierwszej zbrodni. Często rozpoczynają swą działalność na terenie, gdzie czują się najbezpieczniej. Czerpią sadystyczną przyjemność z cierpienia swych ofiar. Impulsywni mordercy działają w sposób nie przemyślany i wówczas cały obraz zbrodni jest nieuporządkowany, jest po prostu odbiciem impulsywnych działań mordercy. Jeżeli natomiast zabójca jest osobowością chłodną i wyrachowaną to nie podejmuje zbędnego ryzyka. Ten typ zachowań także znajduje odbicie w scenariuszu zbrodni.
 

Zdaje sobie sprawę ze Zodiak mogl miec stała prace jednak jest bardzo wysokie prawdopodobieństwo ,ze nie i jest to również opinia osób które prowadziły te sprawę i miały rozleglejsza wiedzę niż my .

291
Podejrzani / Odp: Arthur Leigh Allen (fakty)
« dnia: 07/10/16, 14:33 »
No i ponieważ wszystko jest możliwe tocze swoje wywody jak tysiące ludzi na calym świecie.Możesz się nie zgadzać twoje prawo.Ja mogę miec swoje spojrzenie na sprawę też moje prawo.Co z tego że wiele rzeczy pasuje jak Allen jego osobowosc jego dna ,jego odciski palców nie pasują .

292
Podejrzani / Odp: Arthur Leigh Allen (fakty)
« dnia: 07/10/16, 14:15 »
Prosze czytaj ze zrozumieniem to co napisałam.
Po pierwsze jest to wątek o Allenie i staram się tego trzymać.Po drugie właśnie ci wyjaśniam ,z jakich względów w późniejszym czasie nie mogl już dokonywać przestępstw seksualnych.Nigdzie nie pisałam że je nadal popełnial.Stale powtarzasz że naciagam rzeczywistosc że naginam fakty ja ma to samo wrażenie odnośnie ciebie.
Moje wywody jak każdego z nas tutaj są zwyczajnie wypowiedzia na dany temat no chyba mi wolno.Kiedy przedstawiam konkretne argumenty ty piszesz ze białe to nie białe bo może różowe.Wcześniej było jednak dla ciebie białe.Nie chce na sile robić z Rossa zodiaka ,zależy mi na obiektywnej prawdzie.

293
Podejrzani / Odp: Arthur Leigh Allen (fakty)
« dnia: 07/10/16, 13:46 »
Naprawdę spojrzmy szerzej na sprawę nie tylko w kontekście książki i filmu o zodiaku.Mam wrażenie ze niedługo będziecie mnie przekonywać że Allen to brunetka o niebieskich oczach.Idąc dalej można by pomyśleć ,ze zodiakiem była kobieta i tylko przebierała się za mezczyzne.zodiak przecież wskazywał że przypomina rysopis tylko gdy robi swoje.

Allen byl skazany za pedofilie i z pewnością monitorowany ,do tego podejzewano go iż byl zodiakiem ,był chory ,był przez prasę i media pokazywany jako zodiak z pewnością było mu ciężko dokonywać kolejnych przestepstw.Mysle ,ze gdyby byl zodiakiem to wkoncu czymś by się zdradził a tak mamy badanie dna które go wykluczylo .

294
Podejrzani / Odp: Arthur Leigh Allen (fakty)
« dnia: 07/10/16, 13:34 »
Seryjni mordercy maja problemy z utrzymaniem pracy jak już pisałam ich zburzona osobowosc im na to nie pozwala.Nikt nie staje się psychopatycznym mordercom bo stracil prace ,on traci prace bo nie umie jej utrzymać bo jest psychopatom.Allen nie zostal pedofilem bo stracil prace ,stracil ja bo byl pedofilem i dlatego też zostal skazany nie byl kozlem ofiarnym.
Nie umniejszajmy znaczenia  jakim jest pedofilia.Oczywiście ,ze wzbudza strach i to najwiekszy bo dotyczy niewinnych dzieci.Strach o dziecko jest najwiekszy zodiak dobrze to wiedział ,a że zależało mu na wzbudzeniu strach ,paniki masowej napisal list o podlozeniu bomby pod szkolny autobus.Chciał by wszyscy się bali ,by każdy czul ,ze może być jego ofiarom.
Allen swoje skłonności miał już dużo wcześniej(nim zostal podejrzanym w sprawie), wiec gdyby miał mordowac  były by to czyny o podłożu seksualnym.Taki motyw u zodiaka nie występuje
        CZUŁEM JEJ CIEPŁE I JĘDRNE PIERSI, ALE W MOJEJ GŁOWIE BYŁO TYLKO JEDNO. ODPŁACIĆ JEJ ZA TO, ŻE PRZEZ CAŁE LATA ODPRAWIAŁA MNIE Z KWITKIEM.
  Tak pisal w wyznaniu.
Pedofil natomiast to
Pedofilia – rodzaj parafilii: stan, w którym jedynym lub preferowanym sposobem osiągania satysfakcji seksualnej jest kontakt z dziećmi w okresie przedpokwitaniowym lub wczesnej fazie pokwitania[1].
    mm Kryteria ogólne dla zaburzeń preferencji seksualnej[9][8]:
G1. Osoba doświadcza nawracających (recurrent), silnych (intense) seksualnych pragnień (urges) i fantazji dotyczących niezwykłych przedmiotów lub działań.
G2. Osoba działa zgodnie z tymi impulsami lub odczuwa z ich powodu znaczące cierpienie (is markedly distressed by them).
G3. Preferencja występuje przez co najmniej 6 miesięcy.
Tak wiec gdyby to Allen jego pedofilska natura brała by górę.295
Podejrzani / Odp: Arthur Leigh Allen (fakty)
« dnia: 07/10/16, 12:32 »
No naprawdę daliascie czadu teraz .

Ten Allen miał naprawdę ciężko w życiu posadzono go ,ze byl zodiakiem ,a nim nie byl-posadzono i skazano za pedofilie ale też byl nie winny, no prawie zaczynam mu wspolczuc.

296
Podejrzani / Odp: Arthur Leigh Allen (fakty)
« dnia: 06/10/16, 23:22 »
http://www.zodiackillerfacts.com/PsychPortraits.htm

U zodiaka podejrzewano schizofrenię i paranoje czy u Allena też ?
Ponadto w tym artykule można wyczytać to o czym ja pisałam iż zodjak nie mogl miec stałej pracy ,to oczywiste dla mnie

297
Podejrzani / Odp: Ross Sullivan
« dnia: 06/10/16, 23:05 »
From the private Investigator, this is what somebody that knew Ross, Cheri,Tim,Katz,etc(I will not post this responder's name here but some of you likely know who it is)

She hasn’t been in touch with Bonnie in a lot of years, and didn’t know Tim had died. She recalled that Bonnie had left Tim and thought it was because **********redacted*********. She said that Bonnie had changed her name to something like Bonnie ***redacted***, or something similar. she said she was in the same class as Tim (1964), and Bonnie was a year younger. She said Bonnie and Tim had stayed together for awhile because of their two kids (one was *** and she didn’t know the other one’s name), but that they had eventually split up. She thought that Bonnie had moved to Vancouver. She suggested a mutual friend and part of the high school group, ******redacted*****, might know how to get in touch with her. She said he’s a professor at a university in Vancouver – she thinks he teaches English. She said that Ross had been strange – they used to go over to his house and he’d be wearing a bed sheet. She did not think it likely that Ross could execute a plan: “he was so fat as to be passive, and to plan and execute anything seems unlikely”. She said he drove a light colored VW beetle, and never knew him to drive a motorcycle, and further, that he was too big to drive one. She recalled that Ross would have fixations, and said that one time he liked a girl and did about 8 million sketches of her. She doesn’t recall who she was, but it was not Cheri Jo Bates.

Ciekawe info o Rossie

298
Podejrzani / Odp: Arthur Leigh Allen (fakty)
« dnia: 06/10/16, 22:32 »
Tak tak jednak tu chodzi o co innego w czasie mordów seryjni mordercy spełniają swoje fantazje ,tu nie było widać by były to zbrodnie na tle seksualnym.To były raczej zbrodnie z zemsty ,nie pasuje mi to do Allena bo on jako pedofil skazany za molestowanie dzieci na pewno by się jakoś z tym ujawnił gdyby byl zodiakiem świadomie bądź nie .Jego zbrodnie miałyby inny charakter.Co innego byłoby dla niego ważne.Tak jak pisałam wcześniej zodiak nie krył się ze swoimi czynami ,opowiadal co by chciał robić swoim ofiarom ,nie sądzę by aż tak mogl się ukryć gdyby byl pedofilem.Seryjni mordercy ida raczej w druga stronę i dla zmylenia mogą pozorowac morderstwo na tle seksualnym.Majac fantazje pedofilskie Allen inaczej by mordowal ,inne ofiary by go interesowały ,po prostu to inny typ mordercy.Poza tym wcale dobrze się z tym kryć nie umiał bo wkoncu byl skazany za pedofilie.Gdyby to Allen mordowal nie mialby raczej satysfakcji bo te ofiary nie zaspokoilyby jego potrzeb jako pedofila.

299
Podejrzani / Odp: Ross Sullivan
« dnia: 06/10/16, 22:18 »
Ważył aż tyle  czytałam iż znacznie mniej no szkoda ze nie mamy jakichs jego zdjęć z tego okresu.
Oglądałam kiedyś film na ktorym grupka zapaleńców próbowała zostawic ślad buta na miejscu zbrodni nad jeziorem Berryessa i nie mogli ,nie udawało, dziwne.Z ta waga u Rossa to też mogło być różnie jako osoba samotna i chora psychicznie mogl nie dbać należycie o siebie i jego waga mogła bardzo się zmieniać.z doświadczenia wiem ,ze można bardzo szybko chudnac ale i w ciągu miesiąca czy dwóch spaść się szczególnie gdy bierze się leki.

300
Podejrzani / Odp: Arthur Leigh Allen (fakty)
« dnia: 06/10/16, 19:35 »
Tak jasne jest taka grozba ale czy to można podciagnac po fantazje pedofilskie.

Z tym opisem sprawcy to naprawdę różnie może być.Pamiętam jak na zajęciach z pewnym panem specjalistom od psychopatii poprosił nas o narysowanie dowolnej postaci przedtem jednak poprosił o wyciągnięcie karteczek bo zamierzał nam zrobić kartkoweczke.Nastepnie oznajmił nam że to żart i poprosił byśmy znów narysowali postac.No i wiadomo ze były duże różnice w rysunkach.Bedac w stanie stresu ,silnych emocji inaczej postrzegamy ,swiat ,ludzi a inaczej kiedy jesteśmy radośni.Tak wiec osoby będące ofiarami ,majace swiadomosc że grozi im śmiertelne niebezpieczeństwo mogły postrzegać swego oprawce inaczej niż faktycznie było.Osoba która nie była w silnym stresie a która rozmawiała z zodiakiem byl policjant Foukes  myślę ze jego zeznania mogą być jak najbardziej obiektywne.

Strony: 1 ... 18 19 20 21 22