Sprawa Zodiaka
unsolved.cba.pl

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - nana19

Strony: 1 2 3 4 ... 22
16
Podejrzani / Odp: Don Cheney
« dnia: 08/02/20, 18:42 »
Jest jeszcze taka rzeczy jeśli by był zodiakiem i chciał by wrobić Allena to mógł poprostu podrzucić Allenowi jakaś rzecz łącząca go z morderstwami np. portfel Stine i sprawa załatwiona . No chyba ze bardzo chciał te rzeczy mieć lub bal się ze może być tam jego dna kto wie

17
Podejrzani / Odp: Don Cheney
« dnia: 08/02/20, 18:34 »
Wiesz ,max mogło być i tak ze Cheney widział u Allena zegarek , wiec wpadł na pomysł by się nazwać zodiakiem, kiedy zaczęto szukać dna Zodiaka w listach on stwierdził ze Allen prosił go o lizanie znaczków . Generalnie zapewniał sobie alibi . Generalnie to było w stylu Zodiaka zrobić sobie ze wszystkich jaja . Zeznać na kumpla by oddalić podejrzenia od siebie , tyle tylko ze chyba pobierano od niego odciski i chyba badali dna i tez się nie zgadzało o rysopisie nie wspomne...
     

18
Podejrzani / Odp: Don Cheney
« dnia: 08/02/20, 17:56 »
Może , znów pielęgniarka i telefon to godziny i policji ... hmmm

19
Podejrzani / Odp: Don Cheney
« dnia: 08/02/20, 17:08 »
Chyba podchodzimy pod wątek „ terie spiskowe „ 😆

20
Podejrzani / Odp: Don Cheney
« dnia: 08/02/20, 16:58 »
Wiesz miałam koleżankę która lubiła ten smak i mówiła „ daj poliże” 😆ale wśród mężczyzn normalnych mężczyzn wydaje mi się taki zwrot podejrzany 🤨

21
Podejrzani / Odp: Don Cheney
« dnia: 08/02/20, 16:42 »
Nie powiem by mi to nie przeszło przez myśl , w razie czego miał alibi gdyż jak zeznał czasem Allen prosił go o lizanie znaczków , lub ze mógł wzorować się na jego piśmie .

22
Podejrzani / Odp: Don Cheney
« dnia: 08/02/20, 16:20 »
Zastanawia mnie ze im więcej czasu mijało od zbrodni Zodiaka tym więcej Cheney sobie przypominał . W pierwszych zeznaniach nie podał tak ważnych aspektów jak zegarek , czym miejsca zbrodni do których rzekomo Allen miał zabrać Cheneya. Stale dodawał coś nowego np. to ze Allen miał mu wyznać iż mąż Darlene miał wynająć go jako zabójcę . Co do argumentu ze Cheney nie chciał by iść do więzienia za fałszywe zeznania to odpowiem ze różnie ojcowie reagują na wieść ze ktoś „ dotykał „ ich córkę . Niektórzy na oczach świata potrafią zabić takiego delikwenta . Badanie poligrafem Cheneya ... nie wiemy jakie konkretnie pytania wtedy padły. Bo jak wiemy opowieści Cheneya rosły z czasem ...  Chcąc dojść do prawdy trzeba mieć ograniczone zaufanie. Jeśli mówił prawdę to prędzej czy później prawda wyjdzie na jaw .

24
Podejrzani / Odp: Don Cheney
« dnia: 08/02/20, 15:21 »
Duzo wskazuje na to iż Cheney mówi prawdę, jednak nie da się ukryć dużej rozbierznosc w jego opowieściach , co podwarza jego wiarygodność . Moja uwagę w wywiadzie zwrócił tez fragment.”D:   And that was at the time when the Los Angeles Times, I guess it was, had a lot of Zodiac articles, and that was when it, uh, when I learned that there was a case with notoriety.  Somebody had breakfast in the Fluor cafeteria, somebody said, “Doesn’t that guy look like your friend?”  And there was a, the artist sketch was in the paper and, yeah, sure did.   The only guy at Fluor that could have said that was my brother-in-law, his name was Don Ebersole.  There wasn’t anybody else at Fluor that could have met Leigh in my presence.  That, it had to be him.

T:   Which sketch did he see that, uh . . .

D:   It was the one that looked like Leigh, of the, uh . . .

T:   There was one with glasses and without glasses.

D:   No glasses.  This was, uh, this was the, uh, what was that, uh, Blue Rock Road, or whatever’s the name, Blue Lake?

T:   Well, there, oh the lake?

D:   This was the survivor from one of those first two Vallejo cases.  Before the Berryessa.

Tak sobie myśle być może był to profil Zodiaka wedlog M. Mageau który widział głównie profil Zodiaka.

D:   This one, I don’t think it had glasses.  It was a profile.  And it was a picture of Leigh.”
  „ There was one, uh, connected with some killings up around Sacramento or Grass Valley, or somewhere up in that direction, and it was a similar face to Leigh’s, but it had big jowls, and it was altered in some way.  But it was suspected that it might be Zodiac-related.  I don’t know if it was ever proved to be. „.          Czy to może być kolejne „działanie „Zodiaka ?

25
Podejrzani / Odp: Don Cheney
« dnia: 07/02/20, 00:00 »
Moim zdaniem to nie wyjaśni dlaczego Cheney raz mówi ze Allen zawiózł go na miejsca zbrodni a z drugiej strony ze nigdy nic nie słyszał o tych miejscach i Allen nic na ten temat do niego nie mówił. Bo nawet jeśli udowodni mu się kłamstwo to nie znaczy ze akurat wtedy by skłamał . To podwarza  jednak jego wiarygodność.

26
Podejrzani / Odp: Don Cheney
« dnia: 06/02/20, 23:55 »
Wedlog mnie to nie mam wystarczających źródeł by moc odpowiedzieć na te pytania . Mogę jedynie przypuszczać , ze np. powodem by wymyślić historie o Allenie zodiaku było to ze dotykał jego córkę . Poza tym , jest mnóstwo ludzi jak wiemy którzy wskazują na swojego ojca, ojczyma itd. np dla własnych korzyści.W tym wywiadzie z Tomem V jest taki fragment gdzie Cheney mówi ze chcieli z nim przeprowadzić wywiad przed kamerami ale on się nie zgodził bo niczego nie oferowali ...może pieniądze to kolejny powód . Wiemy ze nie tylko Cheney wskazywał na Allena . Co do reszty nie mam źródła.

27
Podejrzani / Odp: Don Cheney
« dnia: 06/02/20, 23:03 »
Sam to dawaj te odpowiedzi 😁

28
Podejrzani / Odp: Don Cheney
« dnia: 06/02/20, 20:44 »
Tak wiem , ale to wciąż mi nie pasuje , co raz mnie wierze Cheneyowi. Podkreślam on przecząco udzielił 2 krotnie odpowiedzi , ze nigdy Allen o tych miejscach nie mówi i ze on o nich nigdy nie słyszał . Pozatym to  w 2007 mówi ze już nie pamięta itd . ale podał więcej pogrążających Allena jego zdaniem faktów niż wcześniej w 2000 roku . Wyglada na to jakby sobie dorabiał historie

29
Podejrzani / Odp: Don Cheney
« dnia: 06/02/20, 20:16 »
Cheney twierdzi ze Allen pokazywał mu zegarek w styczniu 69 czyli musiał go dostac na gwiazdkę 68 i ze pytał go o opinie odnośnie tego zegarka. Allen nie mógł go dostac później , bo z tego co zeznał Cheney nie mieli już później kontaktu wiec  , skoro wiedział o zegarku to musiał go widzieć wcześniej niż twierdzi Allen ze go dostał . Ufff ale dedukcja ...Tylko ze dziwne iż o takiej sprawie myśle o zegarku Cheney zapomniał powiedzieć Amstrongowi. Również co mi się nie zgadza to jego zeznania w wywiadzie , mówił iż Allen zabrał go w miejsca późniejszych morderstw L.H.R i B.R.S i mówił mu co tu mógłby zrobić, w innym wywiadzie zeznał ze nigdy o tych miejscach nie słyszał .”T:   Right.  Did he ever talk about, uh, Lake Herman Road or that area?  Are you familiar with that area?

D:   No, never heard of it before.  It came up in newspapers that you . . .

T:   Right.  But you don’t remember him ever talking about that?

D:   No.
”Cheney zapomniał powiedzieć policji o kluczowym aspekcie sprawy czyli zegarku a może poprostu nie wiedział o tym zegarku

30
Forum ogólne / Odp: Zabojstwo Cheri Jo Bates
« dnia: 05/02/20, 18:17 »
Myśle ze sprawca musiał znać C.J. Bates , raczej nie poszła by i nie spędziła dłuższej chwili z nieznajomym.Do tego  zabójca wiedział którym samochodem przyjechała . Raczej nie czekał pod biblioteka z nadzieja ze przyjedzie tu jakaś dziewczyna która zabije . Odwrotnie , wiedział , ze tu będzie , bądź zobaczył ja w bibliotece bo tam bywał , bądź znał ja z innej okazji. To nie była przypadkowo napadnięta dziewczyna która szła ulica . Siostra Darlene twierdzi iż Cecylia i Darlene znały się z chóru a jej młodsza siostra Christine znała Bett Lou Jensen. Shepard studiowała muzykę w Riverside .

Strony: 1 2 3 4 ... 22