Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Truedetectiv

Strony: [1] 2
1
Generalnie o slowo "zadzgać" chodzi mnie tyle ,. że nie jest i nie bylo ono wtedy jakieś górnolotne ;) Kto tak sie kurde wyraża? hehe Z drugiej strony auta jakimi się poslugiwal to nie byly szroty i potrafily wtedy kosztowac.Chyba , że kradl bądz "pozyczal".

Dziś schemat bomby z internetu żaden problem zdobyć a keidyś? Książki.Jest masa książek ,  z których takie schematy można zapożyczyć.Wielkiej wiedzy nie trzeba mieć... sam znam tytuly , gdzie należaloby szukac.Zresztą... w tamtych czasach nie bylo blokad na tego typu publikacje i nikt tego nie monitorowal... to się zmienilo po Unaboomberze i Europejskich grupach terrorystycznych.Kiedys to byly normalne publikacje.Kiedyś nie bylo elektronicznej ewidencji wypożyczonych książek w USA... dziś inaczej nie wyporzyczysz. Póki co bomby nie znaleziono i trudno pisac , że cokolwiek umial.Przepisac każdy umie i przerysowac.
Ciekawi mnie z jakich miejsc wysylal listy.Nie znalazlem takiej informacji.Urzędy pocztowe to jurysdykcja federalna tak samo jak każdy sklepik , który znaczki sprzedaje.
W stanach najpierw buduje się ulice a potem budynki.. dlatego ich miasta sa oparte na kratownicy.... ulice glówne i przecznice.Przecznice lączą ulice glówne.Nie trzeba wielkiej orientacji , aby w ich miastach się poruszać.Tam wszystko idzie prostopadle.Niechlujne rysunki wcale o tym nie świadczą.Ja rysowalem portrety pamięciowe a nie skończylem żadnej ASP ;) Jestem samoukiem totalnym:) Skoro podczas pisania się nie staral specjalnie to dlaczego mialby podczas rysowania? Estetyka byla w tym momencie najmniej ważna :) Uważam , że zabieg celowy bądz zwyczajnie nie przywiązywal wagi do estetyki.
Po roku czasu w Marynarce Wojennej nie nauczysz się kryptologii , bo to najpierw musisz szkolę w Annapolis skończyć.Kryptografią to w sztabie... w centrum dowodzenia a on raczej szczury zabijal ;) Gdyby byl poważnym wojskowym to by mial wyuczone nawyki itd.

2
Skąd te informacje?

Moje umięjętności krawieckie są zerowe i takie są potrzebne w zasadzie by kaptur uszyć ze śliniakiem ;) Nikt nigdy nie pisal , że byl strasznie "trendi" ;) Skąd o szdolnościach plastycznych? po czym? Dobra kondycja? przeciez jezdzilk autem... nie biegal a i świadkowie zeznawali o "brzuszku" itd.
Jak masz mapę miasta czy chrabstwa to nie problem się przemieszczać.Po miastach amerykańskich byle hindus się bez problemu przemieści.Tak tam miasta budowano.... na planie kratownicy:) Stosowanie angielskiego w formie europejskiej.Z tego co wyczytalem to tak zasugerowano po jednym wyrazie.... niekoniecznie byl brytyjczykiem czy tez za granicą.Są dzielnice , gdzie większość to przybysze z....Ja bym powiedzial , że może mieć związki z szkolami czy raczej uniwersytetami i pracowac jako wożny... pan zlota raczka.Znać studentów, uczniów... mieć dostęp do narzędzi a i w takich placówkach są wykladowcy z caleko świata.California ma bardzo dobre szkoly.Stosowal tez slowo "zadzkać" co może świadczyć o niższej klasie spolecznej.Czy mial pieniądze to sprawa dyskusyjna , bo i wzmianki są , że nóż byl wlasnej roboty a i drobne zabral w jednym przypadku ( o takim wiemy) i portfel w drugim.Drobne pewnie potrzebne do wykonywania polączeń i na znaczki.... ale uważam , że pracę mial.
Po czym stwierdzasz o znajomości wiedzy chemicznej? :)
Cierpliwość?
Posiadanie prawa jazdy nie potwierdzone ;)
Sztuka kamuflażu..... hmmm jak dobrze się przyjżysz czy te poprzegladasz zdjęcia osób stamtych lat to sam zobaczysz , że wtedy mlodzi wyglądali na starszych i bardzo dużo osób nosilo okulary w rogowych oprawkach (nie material z rogu a styl) Jesli posiadasz przeciętną urodę to bez problemu swój wygląd zmienisz.Co do wieku to ja uważam , że tak od 30 do 45. :) Ja się nie czepiam... tylko mam wątpliwości ;)

3
Forum ogolne / Odp: Atak na Lake Herman Road
« dnia: 20/03/16, 23:22 »
To nie takie proste :) Auta w tamtych czasach wcale nie mialy tak mocnych żarówek jak obecnie.Drugie to z tego co pamiętam gdzies na filmiku z rekonstrukcji i na zdjęciu to auto jadące ta droga musialoby pokonywać większy zakręt a jest tam luk , aby światlami zaświecić do środka a i robi to z boku co w dodatku przy sztucznym świetle...podejrzewam , że zaparowanych szybach ciężko w tak krótkim czasie zobaczyc co i jak.Chyba ze mieli przynajmniej jedna spuszczoną to co najmniej dziwne przy tej temperaturze ;) Ale się nie upieram.... o świetle piszę , bo nie raz takie doświadczenia robiliśmy.:)

4
Podejrzani / Odp: Tozsamosc sprawcy
« dnia: 20/03/16, 22:54 »
Ja ogólnie wychodzę z założenia, że niczego nie można wykluczyć... i to według mnie jest dobre podejście...
Dlatego do bloga którego zacytowałem (link do niego dostałem od kolegi z naszego forum) podchodzę z dużą rezerwą gdyż jest mocno sugestywny...

Pkt. 4 wbrew pozorom może mieć sens, bo z tego co nam wiadomo zarzucano policjantowi fałszowanie listów...o ile to było prawdą możliwe, że Zodiak robił swoje a ów policjant dla swoje promocji pisał za niego listy... lub pisał część z nich co robiło jeszcze większy zamęt w sprawie i np. pozwoliło uniknąć Zodiakowi kary... (np. wykluczenie z podejrzanych po piśmie)

Policja myślę, że też natomiast nie ma wiele więcej od tego co jest na forach i w necie ...

To dobre zalożenie , że niczego wykluczyć nie można :) Zbyt malo wiemy a to co wiemy przeszlo przez masę rąk. Ja osobiście wiem jedno..... że zapach idzie potwierdzić po wielu latach a on strasznie slugo się trzyma.Jest cala masa nośników , które dziś zbadać na obecnym sprzęcie to jest pikuś i , gdyby byl to Allen to by to już potwierdzono po śmierci tysiąc razy tak jak pewnie i wielu innych w tej sprawie.Tak samo pismo.Żaden szanujący się specjalista grafolog nie chwyci kopi listu do ręki i nie będzie badal kopii xczy to faktycznie pismo sprawcy z kilkunastu względów. Dziś bardzo latwo zbadać czy coś falszywka czy oryginal... np. takie obrazy.Obraz sprzed  WWII idzie potwierdzić czy zaprzeczyć oryginalności biorąc niewielką próbkę farby.Maciupeńką i tego podrobić zwyczajnie nie idzie.Chyba zeby obraz umial wędrować w czasie ;) Odemnie dostales linka... spko hehe to nie tajemnica , ale czy mocno sugestywny? Moim zdaniem bardzo racjonalnie obalone mity poparte informacjami.Nie każdy musi lubić ksiażkę czy film... mnie kompletnie sie nie podobal.Nie bez powodu się mówi , że filmy na autentycznych wydarzeniach kręci się w europie a fabularyzowane w USA ;) To moje zdanie.... ale jestem zwyczajnie zdania , że policja ma więcej niż nam wiadomo.... wtedy badanie DNA bylo fantazją , ale do spraw się wraca a DNA się zostawia nawet lekko dotykając powierzchni.

5
Podejrzani / Odp: Richard Gaikowski
« dnia: 20/03/16, 14:19 »
Allen jest idealnym podjrzanym i to jest fakt. Ale nie ma dowodów przeciwko jego osobie. Allen nie umarł na raka tylko nagle wiec swej śmierci nie planował :) wiec mógł nie zrobić testamentu Zodiaka gdyby nim był.  Zwrócić trzeba tu także uwagę na listy ....które idealnie pokrywają się z jego życiorys em do 1978 i tu juz się wątek komplikuje.

Opcji co do Zodiaka (nie Allena/Gaikowski ego i innych) jest wiele:
1.Policja była blisko i bal się policji
2. Zodiak przeszedł na emeryturę...watpliwe
3. Zmarł
4. Wyjechał ... może i poza USA
5. Przestał pisać listy i robił swoje
6. Został złapany za inne przestępstwo
7. Stan zdrowia uniemożliwia mu działalność
8. Nie istniał ( był morderca ale listy wysłała inna osoba)
itd... itp...
tu zagadek jest jeszcze więcej i coś co mnie wyjątkowo nurtuje .... jakim cudem policja nie znalazła żadnego konkretnego dowodu.

Warto też zwrócić uwagę na osoby podejrzane które zmarły zaraz po ostatnim liście.

Taaa.... jest idealnym podejrzany to fakt.Podejrzanym ze wskazania przez Cheneya , bo nigdzie nie przeczytalem , aby do niego Policje tropy zaprowadzily.Jak już zostal wskazany to fakt... wiele rzeczy doczepiali do niego i "niby" pasowaly , ale nawet pan Brunon Holyst powiedzial , że jeśli się wskaże najpierw zabójcę to potem wszystkie dowody pasują.Najpierw powinny tropy do zabójcy zaprowadzić a nie odwrotnie.Przyczyna śmierci Allena jest nieznana....kwestia otwarta. Czy tak idealnie z jego życiorysem? dyskusyjne... zalezy gdzie czytasz i czyją relacje.Niby tyle naprowadza na Allena i nigdzie nie ma dowodu? Za każdym razem za mala próbka DNA, ślady osmologiczne gdzie? itd. Kolejne , że policja zapewne wiele nie ujawnila co ma , ale gdyby miala coś poważnego na Allena to by zwyczajnie siedzial a przynajmniej zatrzymany zostal na dluższy czas.Nie mówię o testamencie Zodiaka , ale po tylu latach nie wierzę , że gdzies by nie chlapnąl czegoś bądz nie znaleziono by nic wiążącego go z zabójstwami.Policja zawsze robi tak , aby nie ujawnić wielu rzeczy co by bylo im latwiej falszywe tropy od prawdziwych odsiewać i różnych mitomanów eliminowac.Allen przede wszystkim za cholere nie pasuje do rysopisu.... on zwyczajnie byl gruby a nie mocnej budowy.Na necie jest foto jak rekina do bagażnika wsadzil i jest w stroju nurka.On jest grupy i twarz ma mega oglągla a w rysopisie twarz ma iunne rysy. Co do twoich punktów..... 1 bardzo prawdopodobne, 4. jak najbardziej.Pamiętac nalezy , że metody śledztwa ewaluowaly... wchodzily nowe metody.Już pracowano nad DNA... w labolatoriach , ale testowano.Osmologia juz byla dobrze rozwinięta.Tworzono komputerowe bazy odcisków palców.FBI juz nie zajmowalo się komunistami tak i znacznie rozbudowano ich labolatoria.Tak naprawdę nie wiemy jakie ślady znaleziono.Wiem jedno na pewno..... minelo juz sporo czasu , ale nadal jest możliwe , że facet jeszcze żyje.Jest w podeszlym wieku , ale może żyć i dlatego nic na razie nie wyciągają z tych malo jawnych ;) Jeszcze parę latek co do większej pewności śmierci i będzie wysyp informacji.
Ciekawe pytanie zadales , ale dlaczewgo uważasz , że nie znalazla? tego nie wiemy.Nie podają co by elimonowac falszywe zgloszenia.Prawdopodobnie nie mają nic na Allena , ale może mają coś konkretnego , ale tez z nikim konkretnym nie byli wstanie powiązac.Wiem , że co jakiś czasy sa wrzucane odciski,dna czy wyniki osmologi do bazy federalnej i zwyczajnie sobie szuka.Może przez przypadek zwykly cos wyplynie.... Wiem też , że gdyby byl żolnierzem obecnym czy bylym w trakcie popelniania morderstw to jest material porównawczy DNA , bo wojsko od zawsze pobieralo.Dlatego stosowano juz "nieśmiertelniki".

6
Podejrzani / Odp: Glowni podejrzani
« dnia: 19/03/16, 19:15 »
Jak najbardziej :) Zobacz jeszcze jedno... portrety , dwa bodajże czarno biale jakie są w obiegu i najpopularniejsze.Różnią się tylko oczyma i ustami moim zdaniem.Jeden jest sporządzony dopiero po śmierci taksówkarza... pewnie chodzi o zeznania policjantów- Jest podpis rysownika,data wykonania szkicu, numer sprawy i nazwiska policjantów przyjmujacych zeznania-Armstrong i Toschi.Normalna sprawa... pewno z tylu byly podpisy policjantów.Widnieje data 13.11.69 widać dokladnie w powiększeniu.Nie widze dokladnie daty tylko w przypadku drugiego szkicu a nie jest to ten sam.Zgadzają się nazwiska przyjmujących i numer sprawy oraz rysownik , ale nie widzę dobrze daty.

7
Podejrzani / Odp: Richard Gaikowski
« dnia: 19/03/16, 18:29 »
Sam charakter pisma nie moze wykluczyc nikogo. Poza tym, pismo Allena zawiera wiele cech wspolnych z Z. Najwiecej sposrod wszystkich podejrzanych, ktorych probki widzialem. Nie jest to tylko moje zdanie, zreszta nie jestem ekspertem - a takowy wydal dla SFPD opinie" "Do not disqualify this suspect on the basis of handwriting". Allen potrafil pisac obiema rekami, co skrzetnie ukrywal.

Gaikowski podpisywal sie jako Dick Gaik. Jego pismo nie przejawia cech wspolnych i o ile mnie pamiec nie myli - bedac podejrzanym (Gaikowski krotko byl podejrzanym, a mialo to miejsce jeszcze w poprzednim stuleciu) przedstawil alibi w postaci swojego paszportu - wynikalo z niego ze przebywal w Europie podczas co najmniej jednej z potwierdzonych zbrodni Zodiaka.

http://www.zodiacciphers.com/richard-gaikowski.html

Szczerze mowiac, ja nie dostrzegam tych poszlak. W przypadku Allena sa ich dziesiatki. Moim zdaniem Gaikowski jest klasycznym przykladem silowego wciagania w krag podejrzen osoby, ktora nie ma zwiazku ze sprawa. Dlaczego czlowiek, ktory oskarzal Gaikowskiego, czekal z tym az do jego smierci? Wszystkie rzekome poszlaki posiadal on przeciez duzo wczesniej. Informator ow leczyl sie psychiatrycznie.

Ja kompletnie nie kieruję się slowami informatora.Masz na myśli tego , który z nim pracowal? z programu? To co wyżej zamieścilem jeszcze nawet o nim nie wiedzialem a są to potwierdzone raczej informacje. Badales pismo pod kątem nacisku na papier? Badaleś atrament?Wiesz jakim dlugopisem? czy mial Allen jakies schorzenia kończyn górnych? Próbki pisma w różnych fazach zachowania? Nie miales , bo dostępu do takich mieć nie możesz... mamy tylko to co w necie a po takiej próbce to można co najwyżej okreslić czy ladnie pisal ;) Daj mi jedną konkretną poszlakę wiążącą Allena z zbrodnią Zodiaka.Allen już nie żyje i nadal nie znaleziono nic?Zero koszuli, noża, broni, lusek? Lusek w domu oczywiście odpowiadających tym z miejsca zbrodni.W USA kupujac broń idziesz na zaplecze sklepu i oddajesz pojedynczy strzal bądz robi to sprzedawca w momencie kupna.Ta luska z cechami wspólnymi z wnętrzem lufy trafia do wladz federalnych.Jest zarchiwizowana z twoimi pelnymi danymi. Ok... mógl kupić na lewo , ale musi zdobywać amunicję... sam ją robić co jest ryzykowne , bo musisz kupowac proch i skądś brać luski.Czyli powiększasz grono osób jakie moga coś powiedziec o tobie.Spójrz nawet na zdjęcia Allena z tego okresu... gdzie on jest podobny do sprawcy? Facet zmarl bodajże na raka i nic nie wyjawil? Chwalil się tyle czasy... wodzil za nos policję, pisal do gazet i nie zrobilby sobie tej przyjemności, aby powiedzieć ostatnie slowo? Przy dzisiejszej technice by go nie powiązano? Slady osmologiczne chociazby.Próbka i material porównawczy tez jest i to calkiem sporo. :)

8
Forum ogolne / Odp: Bledy organow scigania
« dnia: 19/03/16, 18:12 »
Dlaczego nie wykorzystano psów tropiących skoro w jednym przypadku wiadomo o podejrzanej osobie oddalającej się na pieszo?
- zatarcie ślady przez policjanta

9
Podejrzani / Odp: Richard Gaikowski
« dnia: 19/03/16, 16:41 »
Tez się dziwie , że każdy uparl się na Allena i na silę próbuje udowodnić , że to on zabijal.Już samo pismo w zasadzie go wykluczylo.Metody badania niewiele się zmienily.
Gaikowski slużyl w wojsku... byl medykiem czy tez mial przeszkolenie medyczne.Gdzie pracowal to wiadomo.... potrafil zdobyc potrzebne informacje.Znany byl z tego , że zalatywalo od niego dymem i potem.Nadużywal LSD i jakiś leków.... po tym jest zwiększone pocenie się.
Sprawy jakimi się wcześniej zajmowal można bylo odebrac jako instrukcje do przyszlych zabójstw Zodiaka.
Listy jakie Zodiak wysylal od lipca 79 to 1973 roku byly wysylane w zasadzie każdy dzień oprócz środy.W środę nigdy nie zostaly wyslane.A środy w redakcji gdzie pracowal Gaikowski bym dniem przygotowywania tygodnika i siedziano do póznych godzin.
Redakcja bodajże znajdowala się bardzo niedaleko (kilka przecznic?) od miejsca zabójstwa taksówkarza. Siostra Paula Stine zeznala , że Gaikowski uczestniczyl w pogrzebie jej brata. Taksówkaż ponadto byl jedyną osobą jaka Zodiak mógl wybrać kiedy i gdzie zginie. Po tym zabójstwie Zodiak wyslal trzy różne listy i w każdym jeden fragment szyfru byl.Wyslano je w czwartek ( pamiętajmy , że w środy przygotowywano) Akurat od niedawna w redakcji Gaikowskiego Kolumnę podzielono na trzy częśći.
Gaikowski korzystal w art. z różnych form skracania swego nazwiska-Gike,Gaik a w szyfrze jest GYKE. W podobnym czasie Zodiak wyslal jeden jedyni list do Vallejo Times Herald.Najlepszy przyjaciel Gaikowskiego pracowal w tej gazecie. W tamtych czasach byla gazeta , która pisala o kulturze hipisowskiej i Gaikowski raz dla niej pracowal. Umieszczano tam ogloszenia o operze humorystycznej The Mikado- Zodiak wykorzystywal cytaty z tej opery.
Gaikowski znika na trzy lata...zostaje przymusowo zawieziony do szpitala w Napa.Zdiagnozowano u niego chorobę psychiczna i umieszczono na leczenie w szpitalu w San Francisco(1971 rok ).Zodiak nie napisal przez trzy lata.
Gdy w 1974 roku Zodiak odnosi się między innymi do ostatnich wydań filmowych Gaikowski pracuje w Teatrze w San Francisco ... ostatecznie wiąże się z teatrem Roxie w San Francisco.Pismo Gaikowskiego mialo cechy wspólne z pismem Zodiaka, ale miano za malo materialu porównawczego i dalej nie pociągnięto..

P.S- prośba do was. Tekst ten znalazlem w swym starym skoroszycie.... nie wiem jakie jest żródlo , ale na 90 proc. z forum amerykańskiego i przetlumaczone przez moja koleżankę.Średnio to wyszlo , ale tylko tyle mam.Podejrzewah , że może to być też ze strony tego badacza zbrodni Zodiaka ;) Jak dla mnie to poszlaki konkretniejsze niż z Allenem.

10
Podejrzani / Odp: Bardzo ciekawe zdjecie
« dnia: 19/03/16, 15:06 »
Na necie jest zdjęcie tego gościa z Darlene... mnie wygląda na to , że zdjęcie porównawcze jest wzięte z szkolnego katalogu czy cos.Pod zdjęciem jest podpis - Jim Crabtree Philips. Niestety nie moge foty skopiowac.

11
Forum ogolne / Odp: Atak na Lake Herman Road
« dnia: 19/03/16, 14:19 »
Podlączę się :)

Witaj Jasper :) Co do wersji , która najbardziej prawdopodobna... wydaje mnie się , że "dwójeczka" ale nie przyzwyczajalbym się tak rygorystycznie do tych ram czasowych co do minuty.Margines blędu mógl być calkiem spory i Zodiak mieć więcej czasu.Wystarczy 5 minut pomylki i juz calkiem inaczej to wygląda ;)

Co do aut... Impala jak i Nova to auta sportowe z tamtych czasów.Najczęściej "dwudrzwiowe" i takie najchetniej byly wybierane.Przeważnie mlodzi ludzie takie kupowali , badz lovelasy.Rodzina wybralaby z dodatkowa parą drzwi... no chyba , że moglo to byc auto drugie w rodzinie.Byly też Cabrio.To byly szybkie wozy jak na tamte czasy i inaczej pojmowano "sportowy".Nie byly najtańsze. Impala z 69 na przyklad latwo pomylić z GTO.

Co do temperatur.... nad zatoką inaczej jest odczuwane niż w glębi kraju.W grudniu taka temperatura w Kaliforni? bez problemu.Kumpel co w krzemowej pracuje a lecial z żoną na Hawaje po krótkim pobycie z nami w polsce... kupowal puchówkę. Zastanawia mnie co innego. Temperatura w minusie... parka w środku i szyby nie zaparowane , że tak dokladnie bylo widoczne ilu w środku i , że glowa na ramieniu?

12
Mam na mysli ogolna zmiane wygladu, niekoniecznie spodni. Generalnie rzecz biorac, skoro sa inteligentni to powinni wiedziec, ze latwiej bedzie im wpasc po ubraniu, butach, aucie czy broni - niz po samej twarzy. Czego nawet ta sprawa chociazby i wiele innych moze byc przykladem. Dlatego ze wiecej o sprawcy wiemy wlasnie dzieki tym rzeczom, pomimo tego ze jest rysopis.

Cytuj
W dzień zalozyl kaptur a w nocy świecil latarka :) Normalne jak nie chcesz by twarz zobaczono

Nie jestem pewien, czy chodzilo mu tylko o to. Przeciez ofiary powyzszych zabiegow wedle sprawcy nie mialy prawa przezyc. Byc moze zabezpieczyl sie na wypadek, gdyby cos poszlo nie tak. Kaptur moglby miec dwojakie zastosowanie, podobnie jak latarka zreszta.

Co do zrodla informacji to nie znajdziesz raczej nic ponad to co mamy tutaj w jezyku polskim.

Zgadzam się :) Powinni wiedziec , ale chy7ba przez to , że sa tak inteligentni to i zaduszani w sobie myślac , że ktos nie zauważy bądz nie posklada. Bundy.... zakladal temblak , aby wzbudzić zaufanie i wymusic niejako pomoc.. pierwszy kontakt. Po tym tez zaczęto go kojarzyć...że kręci się ktoś z temblakiem na ręku.Zapamiętano też wyciagnięte siedzenie pasażera.Tu akurat chodzilo o wygodę w przewożeniu ofiar , ale co? Nie bal się , że jak go zatrzymają to moga skojarzyć? Zadufany byl.Byl przystojny i dośc mlodzieńczo wyglądal... latwo się wtapial i wzbudzal zaufanie.

Kaptur- Nie no kaptur jak najbardziej , aby twarzy nie zobaczono , gdyby cos poszlo nie tak.Tak z ofiarami , gdyby przezyly jak i z osobami postronnymi.Dziwi mnie wlasnie u niego ta niekonsekwencja, ryzykowanie i że tak powiem... niedokańczanie. Okey... eksperymentowal.... czul się w miarę bezpiecznie i pewnie skoro mial czas na wiązania, wypisywania na samochodzie dat i ofiar i wycinanie koszuli.W jednym przypadku obserwowal przez chwillę zza drzewa... w drugim przejechal i upewnil się... w następnym jechal z taksówkarzem i mógl wybrac dogodny moment.Kurcze... juz kiedys nawet zastanawalem się czy osoba znana nam jako Zodiak nie przeistoczyla się w zabójce z Nad Green River czy innego.Dziwne by bylo dla mnie tez , że taka chwalipięta i ogólnie przed smiercia by sie nie ujawnila... nie dala ostatniego znaku.Nie znaleziono by nic po nim?

13
A o Tedzie Bundym slyszalesz? Azeby daleko nie szukac. Seryjni mordercy to przypadki szczegolne. Porownywanie ich do zabojstw afektowych na przyklad nie ma sensu, gdyz wychodza oni z domu po to by zabic i wrocic, a po powrocie robia sobie herbate i siadaja przed telewizorem.

Poza tym wiemy, ze Zodiak korzystal z przebrania (patrz Lake Berryessa). Pisal tez o tym, ze gdy "robi swoje", wyglada zupelnie inaczej.

Co do broni to zajrzyj w odnosnik. Luski zostaly zabezpieczone na miejscu. Sprawca nie uzyl rewolweru.

A gdzie Ted Bundy się przebieral? Czasami pozorowal rękę na templaku , aby wzbudzić zaufanie u mlodych kobiet.Jeżdzil caly czas tym samym autem.Zgubilo go zadufanie.... zbytnia pewnośc siebie. A kto powiedzial , że w polsce tylko ci co zabijają w afekcie? W mojej okolicy grasowal jeden i do opini publicznej tez inna wersja dostala się jego zlapania niz mialo to faktycznie miejsce.W podobnych czasach nawet dzialal i na terenie 4 województw bodajże.Sam... ja nie mówię , że nie zmienil peruki... raz w okularach a raz bez itd. ale na pewno się nie przebierają , aby nie wpaść.. no chyba ze faktycznie masz charakterystyczny strój a spodnie od munduru takowym nie sa , bo wyglądaja jak każde inne.To , że mial kaptur....W dzień zalozyl kaptur a w nocy świecil latarka :) Normalne jak nie chcesz by twarz zobaczono , ale nie wierze ze sie prtzebieral.To , że mówil iz inaczej wyglada.... skąd wiesz , że specjalnie tego nie robil? Owszem... są przypadkami szczególnymi... bardziej inteligentnymi... skorymi do "zabawy" w kotka i myszkę.Czasem ich to zmyla , bo technika do przodu a i sami przedobrzają. Sam.... a jakie wedle ciebie o Zodiaku jest najbardziej wiarygodne zródlo? Najlepiej po polsku? Bo widac w niektórych materialach na necie niedopowiedzenia i przekręcenia a tego chcę iniknąc :) W zasadzie to tylko Zodiak tak porywa "publicznośc" bo ani ofiar jakoś wiele... ani wyszukane metody zabójst itd. Tylko te listy i niby kod.Byli inni... gorsi inteligentniejsi a wpadali;) Ja uważam , że on zyje hehe

14
W mundurze po ciemku a przynajmniej spodniach jaki problem?

Poniewaz tak przebiegly sprawca przebiera sie raczej w ubrania cudze (skradzione, nowe, po ojcu, wuju itp.), a nie ulatwia swojej identyfikacji w tak glupi sposob.

Co do latarki na broni, to jak najbardziej na tasme i moze ona dzialac jako celownik. Co jest istotne, to to, ze ta kwestia dotyczy zbrodni przy Lake Herman Road, a tam sprawca nie posluzyl sie Browningiem HP.

http://unsolved.cba.pl/index.php?topic=44

"Last Christmass
In that epasode the police were wondering as to how I could shoot + hit my victoms in the dark. They did not openly state this, but implied this by saying it was a well lit night + I could see the silowets on the horizon. Bullshit that area is srounded by high hills + trees. What I did was tape a small pencel flash light to the barrel of my gun. If you notice, in the center of the beam of light if you aim it at a wall or celling you will see a black or darck spot in the center of the circle of light about 3 to 6 inches across. When taped to a gun barrel, the bullet will strike exactly in the center of the black dot in the light. All I had to do was spray them as if it was a water hose; there was no need to use the gun sights. I was not happy to see that I did not get front page coverage."


Nie znam przypadku , aby morderca się tak przebieral.... chyba , że po bo się obrudzil krwią itd. Oprócz wlamywaczy nikt się nie przebieral a pare szmat już przeszlo przez laboratorium.Nawet ojca teraz pytalem i sam powiedzial , że zabójca który idzie z takim zamiarem nie przebiera się , bo on zawsze myśli , że tak nie wpadnie jak i że szybko pójdzie.Czasami wlaśnie ten ich ciuch im pomaga , bo latwo moga sie wytlumaczyć. Jak najbardziej mógl mieć peruke czy coś w ten deseń , ale za choinke nie uwierze z spodnie od munduru które niczym się nie różnia od zwyklych wizytowych :)

Przy Lake Herman Road strzelano z amunicji kaliber 22. To jedna z popularniejszych amunicji do rewolwerów.... czyli ladowanie amunicji w bębenek a nie w magazynek w rękojeści.Nie ma możliwości zamontowania latarki w tamtych czasach.Przeszkadza albo wycior albo krótka lufa i gazy wydobywające się.Jeden strzal i latarki nie ma.... nie powtórzy z nią strzalu i na pewno nie będzie celni. Taka aminicja tez do pistoletów się nadaje.Jest jednak male "ale" nigdzie nie znalazlem wcześniej informacji , że znaleziono luski na miejscu.Jeśli nie znaleziono to sprawca mial rewolwer i co naturalne zostaly w bębenku a latarki nie idzie zamontować.Jeśli użyl pistoletu to musial by je wyzbierać , gdyz są odrzucane po każdym przeladowaniu.Po ciemnu? nie wierze.... w dodatku gorąca i może upuscic i zostawić sląd.Chyba ze znaleziono i utajniono.

15
Podejrzani / Odp: Glowni podejrzani
« dnia: 18/03/16, 21:54 »
Gdyby Zodiakiem był policjant w tamtych czasach byłby prawie nie do złapania. Podejrzewam że na prowadzącego śledztwo sprowadził cie fakt ze pobytu jak podejrzewano go o fałszowanie listów te przestały przychodzić. I tu pojawia się opcja 2 czyli ze ten co pisał listy nie był Zodiakiem ...

Hhehe no , alez on jest nie do zlapania , bo do dziś nikt go nie schwytal Max ;) Nie upieram się , że to policjant i czy akurat ten konkretny , ale wedlug mnie tak samo dobry podejrzany jak każdy inny o ile nie bardziej. Nie nie ..nie listy , bo powiem szczerze , że falszowanie ich czy mnie nie specjalnie mnie interesuje ;) Znam środowisko policjantów bardzo dobrze... wiem co moga zdobyć.. jaką informację.Wiem jak szukano informacji itd. w wcześniejszych czasach , gdy baz komputerowych nie bylo.Mam kontakt z policjantami po szkoleniach w USA.... wiem jak śladów technicy po spirali szukaja.... jak ściągac odciski , aby nie ZAMAZAĆ i czym przede wszystkim. Nie umieram się , ale uważam , że jest spora możliwośc , bo wiem jak funkcjonują.Broń boże nie chcę za jakiegoś przemądrzalego wyjść :) Może Max zadaj mnie kilkanaście pytań które wedslug ciebie przecza , że to policjant a ja postaram się je obalić oki? :)

Strony: [1] 2