Sprawa Zodiaka
unsolved.cba.pl

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Pokaż wątki - max944

Strony: 1
1
Jak donoszą media jest nowy podejrzany.

Cytuję fragment:
''W oświadczeniu cytowanym 18 maja przez "The Independent" Thomas Colbert, dziennikarz śledczy i szef grupy, przekazał że źródło powiązane z FBI potwierdziło, iż od 2016 roku na liście podejrzanych figuruje były pilot amerykańskiej armii. Według ustaleń Case Breakers agenci mieli "w sekrecie" wpisać go do swojego rejestru, a jego "niepełny profil genetyczny" zabezpieczyć w laboratorium.

Case Breakers już w 2021 roku twierdzili, że to ten mężczyzna był "Zodiakiem". Byłego lotnika amerykańskiej armii obciążać miało wiele poszlak, m.in. poplamiony farbą zegarek, kupiony w bazie wojskowej, który policja znalazła na miejscu jednego z morderstw, blizny na czole podobne do tych z portretu pamięciowego "Zodiaka" czy powiązania między nazwiskiem mężczyzny a zaszyfrowanymi wiadomościami wysyłanymi przez zabójcę. Były pilot zmarł w 2018 roku, ale po jego śmierci FBI nadal nie informowało publicznie, że znajduje się on na liście podejrzanych''.

Całość dostępna tu:
https://www.onet.pl/styl-zycia/onetkobieta/nowe-informacje-w-sprawie-zodiaka-w-tle-sekretna-aktywnosc-fbi/psrn7wh,2b83378a

https://tvn24.pl/swiat/usa-sprawa-zodiaka-seryjnego-mordercy-z-kalifornii-twierdza-ze-fbi-ukrywa-tozsamosc-podejrzanego-7132826

2
40 śledczych na emeryturze twierdzi, że odkryło tożsamość Zodiaka a był nim niejaki Gary F. Poste.

Źródło:
https://newonce.net/artykul/odkryto-tozsamosc-zodiaka-przelom-w-jednej-z-najsynniejszych-spraw-kryminalnych-w-historii

3
Forum ogólne / Wiek Zodiaka
« dnia: 24/03/21, 21:31 »
Wiek Zodiaka do dziś stanowi zagadkę i spore kontrowersje bo wersje ile.mial lat w 1969 są mocno rozbierzne (a może ujmę to inaczej mają duża rozpiętość).
Mając chwilę czasu i trochę czytając od nowa o sprawie doszedłem do wniosku, że Zodiak był jednak osobą młodą.
Jeśli to rzeczywiście on zamordował w Campusie to zakładam, że w 1966 miał ok 19 do 22.
Skąd taki wniosek? Wtopił się w otoczenie, działał prawdopodobnie w afekcie, prawdopodobnie ofiara go znała.
Myślę, że morderstwa były dokonywane wyłącznie z powodu trudności nawiązania związku.
Późniejsze ofiary wybierał wśród rówieśników, którym chyba zwyczajnie zazdrościł, że mają partnera.
Co do opisywania chęci ataku na autobus szkolny to pomysł ten mógł być spowodowany brakiem posiadania dziecka, które chciał posiadać.
Zabójstwo Taksówkarza było docelowe i myślę, że zostało dokonane aby zmylić policję i opinie publiczną. Co zresztą się udało.

I tu można się jeszcze zastanowić czemu go nie złapano?
Skupiono się na innej grupie docelowej i wiekowej dlatego się mu udało uniknąć kary.

4
Podejrzani / Joseph James DeAngelo
« dnia: 13/03/19, 21:27 »
Co myślicie o tym, że Z i GSK to ta sama osoba?
Polecam przejrzeć:
https://en.m.wikipedia.org/wiki/Golden_State_Killer

Hmmm....

5
Forum ogólne / Zodiak Teorie Spiskowe
« dnia: 02/03/19, 23:30 »
Założyłem ten temat w celu zebrania tzw. TEORII SPISKOWYCH na temat Zodiaka na jakie można się natknąć. Jak ktoś zna inne niech sie podzieli :)

Ja spotkałem się z takimi:
1. Zodiakiem był Pan, który był tak wysoko postawiony, ze nikt nie odważył sie go ruszyć.
2. Zodiakiem był Policjant prowadzący sprawę (sugestia w kierunku głównego prowadzącego)
3. Zodiakiem był dziennikarz SFC (sugestia na P.A)
4. Zodiak zostal wymyślony w celu ukrycia tożsamości sprawcy jednego z przypisywanych mu zbrodni
5. Zodiakiem były dwie osoby
6. Zodiak znał swoje ofiary
7. Zodiak zabijał wcześniej jako Phantom Morderca z Texarkany
8. Zodiakiem był nauczyciel rozwiązujący własny szyfr
9. Zodiakiem była osoba znajaca Allena i kierująca na niego tropy
10. Zodiakiem byl rysownik plakatów kinowych(slynna scena z filmu z 2007)
11. Z Kontynuował swe dzieło jako BTK
12. Jedna z ofiar ktora przeżyła znała go osobiście lecz nie podała nazwiska policji.

Według mojej oceny wszystkie możliwe ale mało realne. Łatwe do podparcia pojedynczymi faktami jednak całościowo sie rozpada.

6
Forum ogólne / Wiadomości od Zodiaka
« dnia: 11/10/16, 07:47 »
Mam pytanie czy ktoś posiada treści listów mogacych pochodzic od Zodiaka po 1978 roku?
Chodzi mi o te które nie zostały potwierdzone jak ten z 1990 odkryty w redakcji .... uznany początkowo za podróbke ale cześć specjalistów ma wątpliwości?
Kiedyś wyczytałem na stronie Amerykańskiej ze było parę wiadomości mogących pochodzić od Zodiaka lecz nikt już tym się specjalnie nie zajmował.

7
Sylwetka Zodiaka według ZZL:

CV ZODIAKA:
imię i nazwisko: Zodiak
wiek: nieokreślony  (prawdopodobnie 23-35)
prawo jazdy + czynny kierowca
wykształcenie: średnie lub wyższe
doświadczenie zawodowe: prawodpodobnie praca z ludźmi w późniejszym okresie bardziej indywidualna
umiejętności dodatkowe: łamigłówki, obsługa broni, zdolności artystyczne i pisarskie, znajomość podstaw psychologi i matematyki. umiejętności krawieckie. Kreatywność
zainteresowania: broń, morderstwa, czytelnictwo, film, obserwacja zachowań czlowieka

8
Sprawa Zodiaka to jedna z najciekawszych w historii kryminalnych zagadek bardzo bliska przebiegiem do tej Kuby Rozpruwacza, jako że do dziś nie udało sie wykryć sprawcy w obu przypadkach. 
Poniższe rozważania należy traktować jako zbiór myśli i przypuszczeń a nie faktów i pewniakow. Są to spostrzeżenia moje prywatne na podstawie artykułów, filmów itd.
Sylwetka ZODIAKA: osoba młoda o dobrej kondycji wzrost ok 175-185 cm oraz wysoki poziom inteligencji prawdopodobnie osobnik dobrze wykształcony. Osoba kreatywna o sporej wiedzy z zakresu matematyki biologii chemii a także procedur policyjnych (zatrzymanie pojazdu za autem ofiar, użycie latarki itd. wykonywane według wzorca policyjnego) znajomość szyfrowania oraz znaków i liter nie anglojęzycznych wskazują ze osoba mogła znać języki obce. Przebranie użyte nad jeziorem było także symboliczne co także  może świadczyć o duzej wiedzy sprawcy.
Symbiloka ZODIAKA w całej sprawie przewija się wiele symboli które mogą być przypadkowe lub celowe co daje jeszcze więcej do myślenia. Nazwa zodiak pochodzić może od zegarka jak i od wielu innych skojarzeń.  Warto zaznaczyć że symbolikę te można odczytać na wiele różnych sposobów i sama w sobie może być zagadka. Wspomniany już wcześniej  strój użyty nad jeziorem jest naszpikowany przesłaniem symbolicznym.  Może on odwoływać się zarówno do tradycji katowskiej jak i stroju policyjnego (czy to przypadek czy celowa podwójna symbolika) Używane przez zodiaka symbole mogą też dać wiele do myślenia gdyż mają znaczenia (czyżby ukryte przeslania) no i pojęcie radianu na które nikt nie zwracał uwagi przez dłuższy czas a okazuje się ze zastosowaniu na mapie z ułożonymi x na jednym z symboli zodiaka można uzyskać idealny radian miejsc zbrodni. Czy to przypadek? Wątpię skoro w liście użyto słowa radian. 
Co z tego można wnioskować na pewno duża wiedzę osobnika. Podobnie o wysokiej wiedzy świadczą schematy bomb oraz szyfr (a właściwie niektóre użyte symbole) dziś w dobie Google robi to zdecydowanie mniejsze wrażenie ale pomyślmy jakie robiło w latach 60.
Kolejny element sprawy dobór ofiar... przypadkowy?  Na pierwszy rzut oka tak, ale wchodząc w to głębiej mam inne odczucie.  Według mnie ofiary zodiaka zostały dobrane w perfekcyjnie zaplanowanym schemacie a wręcz bym rzekł scenariuszu. Nie wykluczył bym ze znały mordercę przynajmniej z widzenia lub on je kojarzył. Całość tworzy się w schemat przemyślany w najdrobniejszych szczegółach. Warto się przyjrzeć kwestii tego schematu i co za tym idzie stylu działania typu nóż-  pistolet. Czyli zmienność metody a nawet ofiar (zakochanych  na taxi) Wątpię by to było przypadkiem to była cześć większego planu o czym mogą sugerować listy. Najbardziej zastanawiający jest natomiast koniec tej historii a właściwie jej początek (trwa do dzis) co się stało ze Zodiak znikł i do dziś się nie odezwał.  Tak jak kiedyś już pisałem na forum seryjny morderca na emeryturę nie przechodzi. wiec co się stało?
Kluczowy może tu być list o ile nie jest podróbka w którym stwierdził, że już nie będzie informował i prowadził korespondencji oraz moim zdaniem niezwykle istotne zdanie ze teraz ma wszystko pod kontrolą. To zdanie daje naprawdę wiele do myślenia i może być rozpatrywane w wielu płaszczyznach. 
Ale co najbardziej istotne może Zodiak po prostu napisał ze ma stały dostęp do postępu śledztwa i jest na bieżąco co daje mu możliwość uniknięcia kary. Hipoteza bardzo drażliwy i na wyrost bo oznaczała by to, że  był osobą powiązana ze sprawą (policjant, dziennikarz lub znajomy którejś z tych kluczowych osob). Ale ten tekst również może oznaczać coś innego ze śledczy byli blisko i zodiak wiedział ze musi skończyć swą zabawę.  Podejrzany... podejrzani w tej sprawie są liczni ale żadnemu nic nie udało się udowodnić i tu pytanie dlaczego? Pech, błędy policji morderca doskonały a może nawet nie istniejący...patrząc wieloaspektowo potencjalnych zodiaków było sporo ale wszyscy zostali wykluczeni. DNA wtedy było nie znane wiec zodiak chcąc nie chcąc pewnie zostawił ślad gdyż nie wiedział ze coś takiego się pojawi (no chyba ze był wybitnym naukowcem i wiedział o powstawaniu tej metody). Tak więc patrząc na całokształt tej sprawy można zobaczyć jej skomplikowanie bo na podstawie dostępnych informacji interpretacji mogą być miliony. Taki stan rzeczy zapewne spowodował,  że do dziś Zodiak jest tajemnicą.

Strony: 1