Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Kalin2142

Strony: [1]
1
Zodiacopedia / Odp: Sprawa Zodiaka: opis zbrodni
« dnia: 23/01/16, 13:46 »
To że Zodiak dokonywał swoich zbrodni w Weekend'y można łatwo wyjaśnić (dzień wolny od pracy co za tym idzie więcej czasu na zaplanowanie i popełnienie przestępstwa, oraz więcej potencjalnych ofiar)

2
Forum ogolne / Odp: Kto zabijał?
« dnia: 23/01/16, 13:17 »
Cytuj
chodziło mi o to, że szyfry Zodiaka dawno były rozwiązane i nie jestem pewny co do ich prawdziwości.
 
O które szyfry chodzi? oficjalnie został rozszyfrowany tylko jeden szyfr (3-częściowy) z 31 lipca 1969r.

3
Forum ogolne / Odp: Kto zabijał?
« dnia: 23/01/16, 13:08 »
No tak, ale Allen został dostrzeżony i potraktowany jako podejrzany zdaje się w 1969r (proszę mnie poprawić jeżeli się mylę), i przez ten cały czas niczego nie znaleźli.

4
Forum ogolne / Odp: Kto zabijał?
« dnia: 23/01/16, 10:07 »
Moim zdaniem największym dowodem, który oczyszcza Allena jest to, że policja przez tyle lat nie zdołała postawić podejrzanego przed sądem, mimo że Allen przez tyle lat był prześwietlany i traktowany jako główny podejrzany. Niemożliwe aby śledczy, którzy zajmowali się tą sprawą byli do takiego stopnia niekompetentni żeby nie znaleźć żadnych twardych dowodów i nie zdołać oskarżyć Allena. To oczywiście nie zmienia faktu że Allen jest na swój sposób ''ciekawy'' jako podejrzany (mistrz zbiegów okoliczności), ale mimo to przez tyle lat brak jest twardych dowodów. 

5
Podejrzani / Odp: Donald Lee Bujok
« dnia: 07/01/16, 16:36 »
Nic mi o tym nie wiadomo, więc pozwolę się podłączyć do Twojego pytania.

6
340-ka Zodiaka / Odp: 340 okiem kryptologow FBI
« dnia: 07/01/16, 16:34 »
Opierając się na tej tezie można dojść do wniosku że główną trudność w rozwiązaniu tego szyfru stanowi spora ilość znaków, która nie niesie ze sobą żadnej treści.
W przeciwieństwie do poprzedniego (trzy częściowego), który został szybko złamany i zostało mało znaków(resztek, które nie pasowały do reszty treści). Te resztki potraktowano jako możliwy anagram.   

7
Nie jestem jeszcze tak zagłębiony w sprawę Zodiaka i chciałbym się zapytać na jakiej podstawie rozwiązanie R.G, oraz innych ludzi próbujących złamać ten szyfr uważasz za błędne ?

8
Forum ogolne / Odp: Bledy organow scigania
« dnia: 06/01/16, 22:57 »
Skąd ta pewność?
Wracając do błędów policji, ciekawe czy Zodiak działał świadomie przy wyborze miejsc w których dokonywał morderstw czyli w obszarach objętych różną jurysdykcją lub na ich granicy aby wprowadzić zamieszanie wśród śledczych. Jeżeli tak może to sugerować że Zodiak znał sposoby pracy policji. Można iść jeszcze dalej czyli domniemywać że zabójca miał jakiś związek ze służbami mundurowymi lub się nimi w jakiś sposób interesował.
Oczywiście to tylko przypuszczenia w oparciu i tezę mówiącą o nieprzypadkowym wyborze miejsc morderstw.

9
Forum ogolne / Odp: Atak nad Lake Berryessa
« dnia: 06/01/16, 22:31 »
Ciekawa sprawa, zwłaszcza jeżeli chodzi o czas zamieszczenia tego zdjęcia w gazecie.
Wydaje się całkiem prawdopodobne że Zodiak mógł mieć powiązania z jakimiś służbami mundurowymi. Ciekawe czy podczas ataku nad Lake Berryessa miał na sobie oryginalne (ewentualnie przerobione) umundurowanie czy po prostu zainspirował się i stworzył swój strój. Wysuwam takie wnioski w oparciu o podobieństwo pomiędzy tym mundurem a strojem Zodiaka.

10
Forum ogolne / Odp: Halloween card z 27.10.1970
« dnia: 06/01/16, 22:22 »
Wydaje mi się że ta kartka może zawierać jakieś wskazówki, najpewniej chodzi o sposób w jaki należy odczytać wiadomość (może to sugerować różny zapis słów, jak w krzyżówce) Mógł również ''schować'' w niej jakieś bardziej złożone poszlaki, które były jasne i logiczne tylko dla niego, tym samym szanse na wyszukanie tych wskazówek (o ile w ogóle się tam znajdują) przez kogoś innego wydają się bardzo małe. Może to jest powodem dla którego do dzisiaj nie ma jednoznacznego rozwiązania ? 

11
340-ka Zodiaka / Odp: Koincydencja w 340-ce?
« dnia: 06/01/16, 13:00 »
Zastanawiający jest fakt iż słowo ''by'' od połowy jest zapisane odwrotnie, zakładając że to jest słowo ''by'' a nie przypadkowa zbieżność. Jeżeli nie jest to przypadek, można dojść do wniosku że być może kod dzieli się na dwie (jeżeli nie więcej) części, które należy odczytywać w różny sposób, na przykład drugą połowę szyfru należy czytać od tyłu.

Ciekawe jest również, że liczba słów ''by'' w 340-stce odpowiada liczbie z późniejszej kartki. Może to sugerować że rzeczywiście chodzi o słowo ''by'' a ta kartka jest mglistą wskazówką.

12
Podejrzani / Odp: Donald Lee Bujok
« dnia: 06/01/16, 11:55 »

Strony: [1]