Sprawa Zodiaka
unsolved.cba.pl

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Jerry

Strony: 1 2 3 ... 5
1
Podbijam temat. Jeżeli ktoś ma jakikolwiek dostęp do tego serialu, proszę o wiadomość.

2
340-ka Zodiaka / Odp: Koincydencja w 340-ce?
« dnia: 26/09/16, 19:43 »
Serio, aż tak? Wydaje się to nieprawdopodobne.

3
340-ka Zodiaka / Odp: Koincydencja w 340-ce?
« dnia: 03/09/16, 22:21 »
Spójrzcie na to:


4
Podejrzani / Dennis Rader
« dnia: 31/08/16, 20:35 »
Natrafiłem dzisiaj na taki artykuł, nie ma przeciwko niemu twardych dowodów, ale zachęcam do lektury. Chyba nie było jeszcze o nim na naszym forum.

http://www.dailystar.co.uk/news/latest-news/490644/Zodiac-Killer-BTK-handwriting-match

5
Podejrzani / Odp: Tozsamosc sprawcy
« dnia: 31/08/16, 20:33 »
Teza z tym, że jakaś przypadkowa osoba robiła szum medialny nie mając nic wspólnego z zabójstwami miałaby sens, gdyby nie to, iż w jednym z listów był fragment koszuli Paula Steine'a. Ta sprawa jest tak wielowątkowa, że analizując jakąś poszlakę lub dowód, trafiamy na martwy punkt z którego nie możemy się ruszyć. Niestety w tamtych czasach organy ścigania nie dysponowały takimi metodami jak dzisiaj. Jak powiedział Michael Butterfield: "To był morderca nowego rodzaju." Morderca, na którego według mnie nikt nie był przygotowany. Na pewno był ponadprzeciętnie uzdolniony w naukach ścisłych (matematyka, fizyka). Na pewno ktoś mordował, ktoś był w tych miejscach, zostawił ślady, ledwo uniknął złapania.

6
Widzę, że pomysł trochę upadł. Czy jest nadal aktualny?

7
Podejrzani / Odp: Tozsamosc sprawcy
« dnia: 30/08/16, 22:50 »
Kochani,

Posłużę się tutaj cytatem z filmu Davida Finchera: "Było ich dwóch. Musi być ich dwóch." I dla mnie tak jest. Wiele dowodów wskazuje na Allena, ale też jeszcze więcej go wyklucza. Czy Allen zabijał? Jest na to duże prawdopodobieństwo. Ale raczej na 100% nie on pisał listy. Niedawno temu, po kilku latach śledzenia tej sprawy doszedłem do wniosku, że w końcu musi nadejść ten moment w którym spojrzę na jego zdjęcie i powiem: "To był on". Jesteśmy coraz bliżej, ale nie wystarczająco blisko. Jak wiemy, pomimo tego iż praktycznie śledztwo lub śledztwa dotyczące Zodiaka zostały zamknięte w Stanach Zjednoczonych, to ta sprawa nadal tam żyję, szczególnie na zachodnim wybrzeżu. Życzmy sobie powodzenia i rozwiążmy tą sprawę, bo naprawdę warto!

8
Podejrzani / Odp: Tozsamosc sprawcy
« dnia: 17/07/16, 12:57 »
Zastanawia mnie kilka rzeczy:

1. Jak wiemy, od tych zbrodni minęło prawie 50 lat. Wielu świadków nie żyje, wiele dowodów zaginęło, lub zostało nieumyślnie zniszczonych (odcisk palca w budce telefonicznej) ja naprawdę chcę się w końcu dowiedzieć kim on był. Czy w ogóle jest jeszcze jakiś cień szansy na odkrycie jego tożsamości?

2. Przeanalizowaliśmy na tym forum kilkunastu podejrzanych jeżeli nie więcej. Moje pytanie jest takie czy wśród tych podejrzanych jest nasz zabójca. Moim zdaniem prędzej czy później nastąpi przełom, w którym pojawi się nowy podejrzany i to on będzie Zodiakiem. Według mnie żaden podejrzany, którego omawialiśmy na tym forum nie jest naszym Zodiakiem.

9
Pochodzę z okolic Krakowa, więc tam by mi było najwygodniej, ale oczywiście mogę przybyć gdzieś dalej. :)

10
Forum ogólne / Odp: Bledy organow scigania
« dnia: 09/01/16, 22:50 »
Kolejnym błędem jaki popełniła policja, jeśli dobrze pamiętam było starcie odcisku palca z słuchawki telefonicznej z której morderca dzwonił na policje. Chodzi mi o to zabójstwo Ferrin?

Tak, technik policyjny był tak zdenerwowany i po prostu zmazał prawdopodobnie pełny odcisk Zodiaka.

11
Tak, głównie chodzi o szybszy i sprawniejszy kontakt między użytkownikami forum.

12
Również jestem za grupą na FB. Byłby dużo lepszy kontakt niż tutaj.

13
Z tego co widzę; na forum jest zarejestrowanych ponad 200 osób. Niestety duża część z nich nie zaglądała na stronkę od ładnych kilku lat.

14
Ja również dostałem od Ciebie maila nawet 2 razy i ani razu nie trafił do spamu. Jest jakaś szansa. :) Natomiast mam inne pytanie: Czy jest jakaś możliwość zareklamowania/wypromowania tego forum aby nowi użytkownicy się rejestrowali?

15
Trzeba by było jakieś fajne miejsce znaleźć. Jakieś rekwizyty no i ludzi przede wszystkim.

Strony: 1 2 3 ... 5