Sprawa Zodiaka

Sprawa Zodiaka => Podejrzani => Wątek zaczęty przez: Sam w 29/06/13, 16:24

Tytuł: Zodiak - wyglad zewnetrzny
Wiadomość wysłana przez: Sam w 29/06/13, 16:24
Watek ogolny, poswiecony dyskusji nt. wygladu zewnetrznego Zodiaka.

San Francisco 1:

(http://unsolved.cba.pl/media/img/zodiac_composite/zodiac_san_francisco_1.jpg)

San Francisco 1 i 2:

(http://unsolved.cba.pl/media/img/zodiac_composite/zodiac_san_francisco_1_2.jpg)

San Francisco 2 w kolorze:

(http://unsolved.cba.pl/media/img/zodiac_composite/zodiac_san_francisco_2_color.jpg)

Lake Berryessa:

(http://unsolved.cba.pl/media/img/zodiac_composite/zodiac_lake_berryessa.jpg)

(a takze tego, jak sprawca mogl wygladac)
Tytuł: Odp: Zodiak - wyglad zewnetrzny
Wiadomość wysłana przez: benefis w 02/07/13, 11:12
Osoba z tego portretu nie przypomina mi żadnego podejrzanego w sprawie zodiaka. Ale możliwe ze zabójca mógł być podobny do tego szkicu.
Tytuł: Odp: Zodiak - wyglad zewnetrzny
Wiadomość wysłana przez: Sam w 04/07/13, 20:09
Co do tego akurat szkicu to wydaje mi sie, ze podejrzany ma zbyt smukla twarz (wydaje sie jakby byl zbyt szczuplej budowy).
Tytuł: Odp: Zodiak - wyglad zewnetrzny
Wiadomość wysłana przez: Sam w 04/07/13, 20:20
Uwazam ze sprawca byl bialy mezczyzna w wieku 34-45 lat, sredniego wzrostu: 176-183cm (5'9''-6'0''), o ciezszej budowie ciala: 80-90kg (175-195 lbs), wlosach koloru ciemny braz (mogacych w swietle dnia wpadac w rudobrazowy).
Tytuł: Odp: Zodiak - wyglad zewnetrzny
Wiadomość wysłana przez: Sam w 28/06/14, 15:54
(http://unsolved.cba.pl/media/img/zodiac_prog/zodiac_face_ps.jpg)
Tytuł: Odp: Zodiak - wyglad zewnetrzny
Wiadomość wysłana przez: tomekp36 w 07/07/14, 21:23
"Podczas polowania na dowody w sprawie z połowy lat 80-tych, Fouke zeznał: "Osobą, którą widziałem tamtej nocy był biały, dorosły mężczyzna, między 35 a 45 rokiem życia, 180 wzrostu, od 80 do 95 kg wagi. Ponieważ szukaliśmy czarnoskórego, jechaliśmy ulicą Jackson w kierunku Arguello, kontynuując nasze poszukiwania. Kiedy przybyliśmy na ulicę Arguello, opis podejrzanego zmieniono na białego, dorosłego mężczyznę. Sądząc, że tym podejrzanym mógł być człowiek zamieszany w strzelaninę, wjechaliśmy do Presidio i przeprowadziliśmy poszukiwania na West Pacific Avenue, w kierunku, w którym oddalił się podejrzany. Nie znaleźliśmy go". Mel Nicolai, niegdyś Agent Specjalny Departamentu Sprawiedliwości w Kalifornii, który pracował nad wszystkimi morderstwami Zodiaka, oprócz zabójstwa na Lake Herman Road, powiedział, że w pierwszym przekazanym przez Fouke'a a i Zelms'a opisie, widziany przez nich mężczyzna jawi się jako nieco wyższy, między 180 a 185 cm i ważący ponad 90 kg."
Tytuł: Odp: Zodiak - wyglad zewnetrzny
Wiadomość wysłana przez: Sam w 27/09/16, 03:10
Kliknij na zalacznik aby powiekszyc obraz.
Tytuł: Odp: Zodiak
Wiadomość wysłana przez: nana19 w 13/10/16, 19:03
Pisałam o tym w innym wątku ale myślę ,ze to ważna sprawa i bardziej pasuje tutaj.
Mamy 2rysopisy zodiaku w okularach i bez w.Myślę ze zodiak nie nosił okularów ,zabral je po morderstwie taksówkarza(świadkowie zeznał że zaczął uciekać gdy usłyszał syreny i może wtedy wpadl na pomysl by ubrać okulary wiec je zabral) i kiedy nadjechala policja szybko je zalozyl.Był poszukiwanym przestępcom.Ten ruch dal mu ogromna przewagę.W jednym momencie zmienil swoj wyglad.

 1.Byl poszukiwany uniknął rozpoznania.
 2.W ten sposob powstal jego fałszywy rysopis który znamy do dziś ,dlatego czul się pewniej ,bo wszyscy szukali osoby w okularach a na codzien on ich nie nosił.
Tytuł: Odp: Zodiak - wyglad zewnetrzny
Wiadomość wysłana przez: max944 w 13/10/16, 19:54
nana 19  z okularami myślę że możesz mieć rację.
Ale patrząc na rysopis to myślę, że nad jeziorem jest to rysopis innej osoby :/ Jak dla mnie te dwie twarze są zupełnie inne :/ ale to wyłącznie moja opinia.
Tytuł: Odp: Zodiak - wyglad zewnetrzny
Wiadomość wysłana przez: nana19 w 13/10/16, 20:20
Wiesz ja wiele razy zastanawiałam się jak powstal ten rysopis z nad Barryessa ,przecież Zodiaku byl zamaskowany szczelnie do tego miał okulary ciemne ,ofiary mogły widzieć tylko jakieś fragmenty jego twarzy.Poza tym wszyscy to wiemy ,okulary bardzo zmieniaja wyglad.Ktos kto nosi okulary i je ściągnie to inaczej wygląda.Dlatego te rysopisy mogą być inne.Dziś kiedy robi się portrety pamięciowe bierze się pod uwagę iż osoba poszukiwana będzie próbowała zmienic wyglad wiec powstaje kilka portretów np. z broda i bez ,w okularach i bez ,rozne fryzury ,czapeczka itd.W sprawie zodiaka utrwalil się jego rysopis w okularach i nikt nie wpadl na pomysl ,ze on zmienia swoj wyglad ,a przecież o tym pisal.No teraz to rozumiem dlaczego miał taka dobra zabawe i tak drwil z policji.
Tytuł: Odp: Zodiak - wyglad zewnetrzny
Wiadomość wysłana przez: max944 w 13/10/16, 20:29
Ofiary widziały go bez maski bo za nim podszedł się im przyglądał zza drzewa o ile dobrze pamiętam.
Uderzające jest to ze różnice nie dotyczą okularów a fizjonomi twarzy ... ten z nad jeziora to najbardziej podobny do Allena.
Tytuł: Odp: Zodiak - wyglad zewnetrzny
Wiadomość wysłana przez: nana19 w 13/10/16, 20:50
Cecelia niestety niewiele opowiedziała o jego twarzy a z ich opowieści to wynikało ,ze to ona najlepiej go widziala i powiedziała ,ze miał okulary ale nie wiem czy chodziło o te same ,bo później Hartnell zeznał ,ze były to ciemne okulary.Zastanawiające jest to że rysopis jaki wtedy powstal jest bez okularów.Poza tym widzieli go z kilku metrow ,niewyraźnie bo chowal się za drzewem i taki jest też portret pamięciow trochę niewyraźny ,ten z San Francisco zawiera więcej szczegolow
Nie przypominam sobie by jego jakis wcześniejszy opis zawieral okulary.W opisie Mageau też nie ma okularów chyba?
Tytuł: Odp: Zodiak - wyglad zewnetrzny
Wiadomość wysłana przez: Sam w 13/10/16, 21:35
Zamiast dywagowac, powinniscie te kwestie sprawdzic, bo mozna to sprawdzic.

Ogolnie wysnuwacie gro blednych wnioskow na podbudowie dywagacji, a wystarczyloby sprawdzic fakty, by moc je odrzucic lub wysnuc wniosek odwrotny na podbudowie tychze faktow.

Sprawca nosil okulary, co nie oznacza ze nie mogl bez nich funcjonowac, ani tez, ze nosil je w celu utrudnienia ewentualnego rozpoznania. Nosil je - fakt. W jakim celu - kwestia ta jest otwarta.

Szkic znad Lake Berryessa nie powstal na podstawie opisu Cecelii ani Bryana Hartnella.
Tytuł: Odp: Zodiak - wyglad zewnetrzny
Wiadomość wysłana przez: nana19 w 13/10/16, 21:35
 "W kapturze wycięte były otwory na oczy i usta, przez które Hartnell ujrzał przelotnie tłuste, brązowawe włosy. Dla ukrycia tożsamości zabójca założył ciemne okulary"

 To krótki opis z nad jeziora Berryessa.Skoro raz zalozyl ciemne okulary dla niepoznaki to mogl to znów zrobić.
Tytuł: Odp: Zodiak - wyglad zewnetrzny
Wiadomość wysłana przez: nana19 w 13/10/16, 21:40
Tak zgadza się ze trzeba sprawdzić nie ide z tymi wnioskami do sądu a jedynie poddaje je pod dyskusje. To dyskusja ,nie zlosc się tak.Dlatego też pytam czy są jakieś inne opisy jego wyglądu tak by można było stwierdzić że nosił czy nie nosił okulary.
Moje pytanie jeśli nosił okulary to dlaczego szkic z nad jeziora Barryessa jest bez okularów ,to celowo czy jak ?
Tytuł: Odp: Zodiak - wyglad zewnetrzny
Wiadomość wysłana przez: Sam w 13/10/16, 22:15
Nie zloszcze sie. Po prostu dziwi mnie fakt, iz wysnuwasz rozne daleko idace wnioski, nie majac wiedzy na temat podstawowych faktow zwiazanych z ta sprawa. Podstawowych, czyli takich, ktore latwo jest sprawdzic.

Co do Twojego pytania, to posrednio juz udzielilem na nie odpowiedzi: "szkic znad Lake Berryessa nie powstal na podstawie opisu Cecelii ani Bryana Hartnella". Przedstawiony mezczyzna nie mial na sobie okularow.

Max, Nana19
Praca domowa:
1) Sprawdzic od kogo pochodzi szkic znad Lake Berryessa.
2) Dowiedziec sie jak opisaly sprawce ofiary, ktore go widzialy, a takze Don Fouke oraz dzieciaki z Washington & Cherry.
Jezeli ten trud podejmiecie, latwiej bedzie nam wszystkim o rzeczowa dyskusje.
Tytuł: Odp: Zodiak - wyglad zewnetrzny
Wiadomość wysłana przez: nana19 w 13/10/16, 22:45
Tak jak napisałam poddaje pod dyskusje jakieś zagadnienie i bardzo często w trybie pytającym. Cieszę się ze ty znasz wszystkie fakty bo mogę się ciebie zapytać. Ok moje pytanie brzmiało dlaczego nie miał okularów na tym szkicu.Założyłam ,ze wczesniej sprawca nie nosił okularów a wykorzystal je do ukrycia tożsamości.Doczytalam ,ze też kiedyś podejmowales ta kwestie.
Zawsze staram się sprawdzać co wiadomo na dany temat ale zakladam ,ze mam ograniczone możliwości zrodlowe wiec zadaje pytania.Niemal w każdym poscie mnie tylko krytykujesz i niemal mówisz ze jestem tempakiem ,który o niczym pojęcia nie ma ,pisać nie potrafi itd. bardzo dobrze rozumiem twoje uszczypliwe uwagi.To ma być dyskusja na poziomie.
Prosze pohamuj się trochę ,wiem że masz duża wiedzę ale nie znaczy ze możesz innych ponizac.
Opis sprawcy czytałam wiele razy ,wiem też ,ze byl widziany przez inne osoby nad jeziorem Berryessa i znam opis ,no i nie ma tam mowy o okularach.No ale jeżeli masz lepsze źródło to chętnie poznam  twoja opinie.

Tytuł: Odp: Zodiak - wyglad zewnetrzny
Wiadomość wysłana przez: Sam w 13/10/16, 23:49
Mialem na mysli porownanie wszystkich kolejnych opisow, z ktorego pewnie moznaby wywnioskowac cos ciekawego, no ale widze ze Ci sie nie chce. Nie zmuszam.

Zauwazylem tez, ze jestes nieco przewrazliwiona na punkcie krytyki, ale krytyka nie musi oznaczac zlosliwosci. W konstruktywnej krytyce nie ma zlej woli, w zlosliwosci jest ona zawsze. W dyskusji staram sie pisac merytorycznie. Nie uwazam, zebym mogl Ciebie lub tez kogokolwiek innego ponizyc, proszac o sprawdzenie podstawowych faktow przed konkludowaniem na dany temat. Poniewaz taka konkluzja z reguly bedzie bledna i wprowadzi w blad rowniez kolejnych czytelnikow.

Mozliwosci zrodlowe zawsze beda ograniczone, co nie znaczy ze w zwiazku z tym nalezy sie na nie obrazic i z nich nie korzystac.

No i na pewno nie znam wszystkich faktow. Na pocieszenie dodac moge tylko to, ze nikt ich nie zna.
Tytuł: Odp: Zodiak - wyglad zewnetrzny
Wiadomość wysłana przez: max944 w 14/10/16, 07:56
Sam rozumiem, że chodzi ci o to ze portret powstał w oparciu o informacje od dwóch dziewczyn którym przyglądał się nad jeziorem siedząc w samochodzie?
Jeśli tak to twierdzę, ze albo ten gosc w samochodzie nie był morderca (ten gość w aucie) albo był morderca ale nie pasuje do innych zgodnych ze sobą opisów.
Ten portret moim zdaniem przedstawia zupełnie inna osobę podobna do Allena z tamtego okresu. I tu nasuwa się pytanie może dziewczyny widziały Allena w aucie który się na nie gapił bo mu w oko wpadły i nie miał nic wspólnego z morderstwem i po prostu odjechał. Opcja 2 był to nasz kiler czekający na ofiary...jeśli tak wyglądał rzeczywiście to różnice są spore w odniesieniu do drugiego popularnego portretu.
Tytuł: Odp: Zodiak - wyglad zewnetrzny
Wiadomość wysłana przez: nana19 w 14/10/16, 08:12
Jeżeli ktoś jest przewrażliwiony to na pewno nie ja , jak pisałam krytyka jest ok ale konstruktywna.Nie chodzi mi o to, że piszesz bym sprawdzala cos ale o to ,ze niemal w każdym poscie miedzy wierszami próbujesz przepchnac i udowodnić że nie mam o niczym pojęcia i nawet mi się nie chce sprawdzić a się odzywam.Jakie daleko idące fakty wyciągami, to dopiero przewrażliwienie.Czy masz monopol na prawdę ,wnioski itd.Jak już napisałam sprawdzam fakty i to co ja czytałam nie wskazuje by nosił wcześniej okulary ,przed morderstwem taksówkarza i pytalam czy ktoś może coś wie na ten temat.nie ma co się wymadrzac ,pouczać tylko zwyczajnie odpowiedzieć jak ktos chce czy może.
Tytuł: Odp: Zodiak - wyglad zewnetrzny
Wiadomość wysłana przez: max944 w 14/10/16, 09:01
a taka sobie ciekawostka która mogłaby być pomocna w sprawie wyglądu zodiaka.
http://innpoland.pl/115523,portret-pamieciowy-sporzadzany-przez-komputer-na-podstawie-dna-policja-juz-stosuje-takie-metody
Tytuł: Odp: Zodiak - wyglad zewnetrzny
Wiadomość wysłana przez: nana19 w 14/10/16, 12:13
Max nie odrobiles dobrze lekcji ,kobiet było 3 :-)
Tytuł: Odp: Zodiak - wyglad zewnetrzny
Wiadomość wysłana przez: nana19 w 14/10/16, 12:52
Foukes, w oświadczeniu z 12 października 1969 roku, tak wspomina to wydarzenie: "Podejrzany był białym mężczyzną, miał 35-45 lat, mierzył około 180 cm, ważył jakieś 80-90 kg. Średnia budowa ciała, szeroka klatka piersiowa, średnia karnacja, jasne włosy, być może lekko siwiejące (mógł to być skutek oświetlenia), (granatowe albo błękitne) elastyczne mankiety i kurtka częściowo zapięta na suwak, brązowe wełniane spodnie, z plisami, workowate (rdzawo brązowe), mógł nosić głęboko wycięte buty".


 opis dzieci które widziały morderstwo.
 The three witnesses watched the suspect from approximately 60 feet away as he wiped down the cab with a cloth after killing Stine. They called the police and described a white male, 25 to 30 years old, 5'8" to 5'9", stocky build, reddish-brown hair worn in a crew cut, heavy-rimmed glasses and dark clothing.

Kolejny opis   Fouke
 The man seen by Fouke and Zelms was very similar to the suspect observed by the three witnesses. He was white, 35 to 45 years old, 5'10", between 180 and 200
pounds, barrel chested, with light-colored, crewcut hair and wearing glasses.

Świadkowie zeznaja że miał okulary.Jednak nie wiemy czy swoje czy zabral je ofierze.

Szkic z nad Jeziora Berryessa powstal na podstawie zeznań Hartnella ,wygląd twarzy to raczej sporządzono na podstawie opisu kobiet i mężczyzny z synem ,choć nie wiem tego na pewno.
Chce mi sie widzisz.
Tytuł: Odp: Zodiak - wyglad zewnetrzny
Wiadomość wysłana przez: nana19 w 17/10/16, 13:11
Idąc za rada Sama przyjzalam się jeszcze dokładniej opisowi zodiaka przez świadków.Podsumowujac ,zodiak widziany byl poraz pierwszy w okularach przy okazji morderstwa Stine ,choć już nad Lake Barryessa miał zalozone okulary przeciwsłoneczne na ten swój dziwny kaptur.Okulary były na gumce by lepiej trzymać ten kaptur w miejscu no i oczywiście dla lepszego ukrycia torzsamosci. W okularach na gumce widziala go również porwana przez niego Kathleen Johns.Stwierdziła że być może takie okulary na gumce nosił gdyż miał taka prace w ktorej mosial trzymać głowę opuszczona.W jego samochodzie widziała również papierosy ,ubranka dziecięce i rzeczy świadczące o tym ,ze moglby posiadac lodz.
Z powyższego nasuwają mi się pytania czy zodiak mosial nosić okulary i czy jakis znany nam podejrzany mosial je nosić w szczególności mam na mysli Allena?
Dlaczego miał je na gumce ?,może by ich nie zgubić na miejscu zbrodni.
Jesli mosial je nosić dlaczego nie byl widziany w okularach wcześniej?
Jak mocne to były okulary? Na zdjęciu u Stina widać ze miał mocne okulary ,czy takie same miał Zodiak?
Biorąc pod uwagę to co widziala w samochodzie Johns ,czy zodiak miał dzieci i lodz ,a może to nawet nie byl jego samochod?
Max jak dla mnie to twarz z nad jeziora Barryessa nie przypomina wogole twarzy Allena ,zato zarys sylwetki najbardziej pasuje do niego.Policja na podstawie pozostawionego śladu stwierdziła ,ze mosial to być ciezki mężczyzna.
Tytuł: Odp: Zodiak - wyglad zewnetrzny
Wiadomość wysłana przez: max944 w 17/10/16, 15:28
Z tego co mi wiadomo to nad jeziorem portret powstał w oparciu o opis dwóch kobiet. Podobna do portretu osobę widział ojciec z synem ale policja wykluczyła możliwość ze był to ten sam człowiek ze względu czasowego.
Jeśli chodzi o Allena to poszukaj zdjęć na forum z tamtego okresu :) a jest bardzo podobny.... włosy nieco inne, reszta portretu to on :)
Tytuł: Odp: Zodiak
Wiadomość wysłana przez: nana19 w 17/10/16, 15:57
 Przeglądam te fotki i nic nie poradzę nie przypomina mi Allena.Hartnell widzial Allena i nie stwierdzil by to byl on.Moim zdaniem nie zawsze człowieka można poznać tylko po twarz ,cala sylwetka ,sposób poruszania się itd. to też wiele mowi,Hartnell rozmawial z mordercom przez około 15 min i choć nie widzial twarzy to jednak widzial sylwetkę.Po głosie wskazał na Kaena.Kiedyś myślałam ,ze skoro kilka osób wskazało Kaena to nie koniecznie mosial być on ,być może byl bardzo podobny ,no ale Hartnell rozpoznał dodatkowo glos a siostra Darlene dostarczyła informacji iż mężczyzna którego bała się jej siostra gdy się uśmiechal to czesc twarzy była jakby martwa ,to tak jak u Kaena .Johns zeznala ,ze napastnik miał blizny na twarzy ,Kaen też. Który z naszych podejrzanych mogl miec takie cechy?
Dodam ,ze Kaen przypomina osobę z portretu pamięciowego z nad jeziora Berryessa ale następny portret to moim zdaniem nie bardzo on
Tytuł: Odp: Zodiak - wyglad zewnetrzny
Wiadomość wysłana przez: max944 w 17/10/16, 18:21
Bo nad jeziorem moim zdaniem to nie był Zodiak :)
Moje podejrzenia są takie ze dziewczyny opisały Allena bo go widziały a morderca był zupełnie inny człowiek ... może i Kane ;)
Tytuł: Odp: Zodiak - wyglad zewnetrzny
Wiadomość wysłana przez: nana19 w 17/10/16, 18:36
Twoim zdaniem jak byś rozdzielil te morderstwa? Za które twoim zdaniem odpowiada Allen ?
Tytuł: Odp: Zodiak - wyglad zewnetrzny
Wiadomość wysłana przez: max944 w 18/10/16, 07:51
Nie powiem ze Allen bo nie wiem czy to on ...
Ale uważam że morderstwo pod collegem, nad jeziorem oraz uprawadzenie na autostradzie to nie robota tej osoby co dokonała pozostałych morderstw.
Tytuł: Odp: Zodiak - wyglad zewnetrzny
Wiadomość wysłana przez: Sam w 20/10/16, 21:50
nana19
Brakuje jeszcze pewnych istotnych zeznan. Poza tym:
- Allen nie nosil okularow. Okresowo zdarzalo mu sie nosic brode i wasy (Amerykanie mowia na taki typ zarostu "goatee"),
- Hartnell nie stwierdzil nic podobnego o glosie Larry'ego Kane'a (jezeli sie myle to podaj zrodlo),
- siostra Darlene mowila juz rozne rzeczy o kilku roznych podejrzanych,
- przyjrzałam, tożsamość, musiał - na mily bog...

max944
Allen w peruce i z krzakow podgladal opalajace sie dziewczyny w dzien ataku nad Lake Berryessa, a takze (jak sam powiedzial sierż. Lynchowi z VPD) mial tego dnia w swoim aucie zakrwawione noze - ale nie byl Zodiakiem? Czy dobrze podazam za Twoim tokiem rozumowania?
Tytuł: Odp: Zodiak - wyglad zewnetrzny
Wiadomość wysłana przez: nana19 w 20/10/16, 22:09
Witaj Sam ,brakowało twojego spojrzenia na sprawę:-)
Tytuł: Odp: Zodiak - wyglad zewnetrzny
Wiadomość wysłana przez: max944 w 21/10/16, 18:59
Sam mój tok rozumowania jest taki, że Allen mógł obserwować dziewczyny bo mu się podobały a potem odjechać ... a w tym  czasie pojawił się morderca, który był lub podawał się za Zodiaka.
Za takim podejściem można świadczyć fakt, że o ile to on był Zodiakiem czy mordercą podszywającym się pod niego to czemu ich nie zabił?
Ale te noże już troszkę taką wersję zdarzeń komplikują, no chyba że naprawdę zabił kurczaka na obiad ;-) a tu mam już jakieś mieszane uczucia... z drugiej strony co za baran publicznie spaceruje z nożami w krwi...
Co by nie robił i tak wszystko idzie w stronę Allena.... same zbiegi okoliczności...ale jakichkolwiek dowodów brak :-/

Tytuł: Odp: Zodiak - wyglad zewnetrzny
Wiadomość wysłana przez: nana19 w 21/10/16, 22:16
Ciekawe z kad wziął tego kurczaka ?
Tytuł: Odp: Zodiak - wyglad zewnetrzny
Wiadomość wysłana przez: Sam w 24/10/16, 18:32
Moze z hodu wlasnego? Bardziej mnie ciekawi co w tym jest ciekawego.
Tytuł: Odp: Zodiak - wyglad zewnetrzny
Wiadomość wysłana przez: nana19 w 25/10/16, 21:57
Przecież to jego alibi wiec sprawdzenie tego uwazam za zasadne.
Tytuł: Odp: Zodiak - wyglad zewnetrzny
Wiadomość wysłana przez: Sam w 25/10/16, 22:21
Tylko w jaki sposob chcialabys to sprawdzic..? To pierwsza rzecz, a druga - to mogl miec kurczaka z wielu zrodel, a krew na nozu wcale nie musiala pochodzic od niego.
Tytuł: Odp: Zodiak - wyglad zewnetrzny
Wiadomość wysłana przez: nana19 w 25/10/16, 22:32
 No właśnie o to mi chodziło ze to głupie alibi.
Tytuł: Odp: Zodiak - wyglad zewnetrzny
Wiadomość wysłana przez: Sam w 11/10/19, 14:16
Grafika przedstawiajaca podejrzanego z San Francisco na podstawie opisu Donalda Fouke'a.
Tytuł: Odp: Zodiak - wyglad zewnetrzny
Wiadomość wysłana przez: nana19 w 11/10/19, 14:48
Zegarek musi być 👍😁
Tytuł: Odp: Zodiak - wyglad zewnetrzny
Wiadomość wysłana przez: max944 w 16/10/19, 11:41
A ja tak przekornie zadam takie pytanie. Kogo przypomina ta postać z podejrzanych ?
O ile patrząc na rysopis z nad jeziora można doszukać się podobieństwa do Allena to uważam, że w tej grafice średnio go odnajdziemy.  Za to napewno w tej grafice odnajdziemy cechy osobnika z nad jeziora.
Ale kogo z czystym sumieniem przypomina postać z grafiki?
Tytuł: Odp: Zodiak - wyglad zewnetrzny
Wiadomość wysłana przez: Sam w 16/10/19, 20:27
Rossa Sullivana.
Tytuł: Odp: Zodiak - wyglad zewnetrzny
Wiadomość wysłana przez: max944 w 16/10/19, 21:04
Sam i tu jesteśmy zgodni w 100%
Miałem takie samo skojarzenie.

Ciekawe czy twoja lista top 3 zgadza się z moją biorąc pod uwagę ten rysopis:
1. Sullivan zgodność wg mnie 99%
2. Kane zgodność wg mnie 90%
3. Kaczyński zgodność wg mnie 80%

Nie widzę natomiast związków wizualnych z Allenem - według mnie podobieństwo max 40%

A jakie jest wasze zdanie?
Tytuł: Odp: Zodiak - wyglad zewnetrzny
Wiadomość wysłana przez: Sam w 16/10/19, 21:30
Kaczynski i Kane mi nie pasuja. Tylko Sullivan.

Kaczynski nie mial takich wlosow. Zaden z tej trojki nie pasuje do profilu psychologicznego sprawcy, ktory w tej sprawie uwazam za o wiele bardziej istotny (wiemy o wiele wiecej o psychice sprawcy niz o tym, jak wygladal).
Tytuł: Odp: Zodiak - wyglad zewnetrzny
Wiadomość wysłana przez: max944 w 16/10/19, 21:37
Sam ale odrzućmy profil psychologiczny i skupmy się na wizji.
Włosy łatwo przemodelować więc patrzę tylko na twarz i cechy wspólne ... Nos oczy itd.
Tytuł: Odp: Zodiak - wyglad zewnetrzny
Wiadomość wysłana przez: Sam w 16/10/19, 22:02
Ze wszystkich znanych mi podejrzanych, tylko Sullivan pasuje do tego portretu w wiecej niż 90%.

Zwrocmy uwage na wlosy, oczy, usta.
Tytuł: Odp: Zodiak - wyglad zewnetrzny
Wiadomość wysłana przez: max944 w 17/10/19, 07:50
Zgadza się. Dla mnie wizualnie 99% to Sullivan.
Inni tylko są podobni ale nie zgodni jak on.
I tu pojawia się jeszcze jeden istotny szczegół czyli data jego śmierci.
Zodiak znika nagle... Jak Sullivan który w wieku 36 lat umiera w 1977 roku na serce we śnie a jak wiadomo list z 1978 uznawany jest za fałszywkę.
Tytuł: Odp: Zodiak - wyglad zewnetrzny
Wiadomość wysłana przez: nana19 w 17/10/19, 14:02
Ten rysopis raczej nie przypomina Allena .
Tytuł: Odp: Zodiak - wyglad zewnetrzny
Wiadomość wysłana przez: max944 w 17/10/19, 14:45
Według mnie żaden nie przypomina Allena. Ten z nad jeziora może w 40%.
Jak popatrzysz na cechy typu nos, układ oczu itd. to w 99% wychodzi Sullivan.
Tytuł: Odp: Zodiak - wyglad zewnetrzny
Wiadomość wysłana przez: nana19 w 17/10/19, 14:59
Zgadza się . Kiedy patrzę na szkic Zodiaka z na Beryessa to jedynie z postury przypomina Allena. Jeżeli chodzi o włosy to Sullivan raczej był blondynem a większość świadków twierdzi ze widziały osobę z brązowymi włosami . Jedynie Foukes i M. Migeau zeznali iż podejrzany miał blad włosy
Tytuł: Odp: Zodiak - wyglad zewnetrzny
Wiadomość wysłana przez: nana19 w 17/10/19, 15:02
Przypomina mi się sprawa naszego seryjnego mordercy J. Knychaly . Został sporządzony nawet manekin naprawdę wiernie oddający jego wygląd i ubranie a mimo to policjant który znał rysopis pokazywał zdjęcie samemu mordercy i pytał czy kogoś rozpoznaje i sam nie rozpoznał w nim osoby ze zdjęcia
Tytuł: Odp: Zodiak - wyglad zewnetrzny
Wiadomość wysłana przez: max944 w 18/10/19, 10:04
Zdarza się ... Podobnie pewnie było po zabójstwie taksówkarza... Podejrzewam, że Policjanci się zorientowali z kim rozmawiali jak ruszyli.

Tytuł: Odp: Zodiak - wyglad zewnetrzny
Wiadomość wysłana przez: Sam w 02/02/20, 14:44
Moje przemyslenia i wnioski jakie z nich plyna odnosnie szkicu z S.F. sa takie:

1.
Gdyby Zodiak na codzien wygladal tak, jak na szkicu z S.F. (w jednym z listow chwalil sie, ze tak nie jest) to predzej czy pozniej powinien zostac z nim polaczony. Ten portret w niedlugim czasie znal kazdy funkcjonariusz policji na zachodzie USA jak i pewnie wiekszosc mieszkancow stanu Kalifornia.

2.
Patrzac na Hansena czy Sullivana, widac olbrzymie podobienstwo ze szkicem z S.F. A nawet Hansen moim zdaniem jest bardziej podobny do szkicu niz Sullivan.

(http://unsolved.cba.pl/index.php?action=dlattach;topic=63.0;attach=848;image)

Biorac pod uwage jedynie cechy fizyczne tych osob: Hansen wydaje sie za maly, a Sullivan za duzy na bycie Zodiakiem.

3.
Zodiak byl mocnej, masywnej budowy ciala. Portret z S.F. ukazuje moim zdaniem twarz czlowieka szczuplego lub co najwyzej przecietnej budowy - jest to kontradykcja, ktora moim zdaniem bardzo obniza jego wiarygodnosc.

4.
Swiadkowie, na podstawie opisow ktorych sporzadzono ow portret, nie mogli zbyt dokladnie przyjrzec sie sprawcy (noc, odleglosc, stres, krotki czas obserwacji - Fouke, ktory dosc dokladnie opisuje podejrzanego, widzial go jedynie przez kilka sekund, a pamietajmy, ze w dodatku jednoczesnie prowadzil pojazd).

Wniosek:
Zodiak prawdopodobnie nie przypominal w sposob znaczny osoby uwiecznionej na portrecie pamieciowym z San Francisco, sporzadzonym po zabojstwie Paula Stine w Presidio Heights.
Tytuł: Odp: Zodiak - wyglad zewnetrzny
Wiadomość wysłana przez: nana19 w 02/02/20, 16:18
Mi tez się tu cały czas coś nie zgadza. Świadkowie opisują Zodiaka jako osobę o mocnej budowie ciała . Szkic tego nie oddaje.Fouke mówił iż widziany przez niego osobnik miał okrągła twarz  , tego również nie widać na szkicu. Twarz jest raczej pociągła i szczupła . Do tego są 2 różne portrety pamięciowe . Z pewnością zodiak używał jakiegos przebrania by nie zostać rozpoznanym . Jest jeszcze inna kwestia.  Jeżeli chodzi o rozpoznanie osobnika na podstawie rysopisu. W sprawie Joachima Knychaly sporządzono nawet manekin który wiernie oddawał wygląd sprawcy . Zrobiono zdjęcie tego manekina i okazuje się ze policjant okazywał to zdjęcie samemu mordercy i pytał czy widział taka osobę i nie rozpoznał Knychaly na zdjeciu .
Tytuł: Odp: Zodiak - wyglad zewnetrzny
Wiadomość wysłana przez: Sam w 02/02/20, 16:27
To prawda.
Tytuł: Odp: Zodiak - wyglad zewnetrzny
Wiadomość wysłana przez: nana19 w 02/02/20, 17:00
 Moje wnioski 1: szkic nie oddaje wiernie rysopisu jaki przedstawiali świadkowie                    2: zodiak używał jakichś sposobów by zmienić swój wygląd zewnętrzny np.perulka  , okulary .      3:Zarys ogólny sylwetki z lake beryessa i S.F najbardziej pasuje do Allena , jak jeszcze dodamy sposób chodzenia Allena i Zodiaka to 100% Allen to Zodiak .Mozna zmienić kolor włosów ale ciężko zmienić wygląd sylwetki czy sposób chodzenia zwłaszcza gdy ma się płaskostopie .
Tytuł: Odp: Zodiak - wyglad zewnetrzny
Wiadomość wysłana przez: Sam w 02/02/20, 17:06
Doszlismy wiec do tych samych wnioskow.
Tytuł: Odp: Zodiak - wyglad zewnetrzny
Wiadomość wysłana przez: nana19 w 02/02/20, 17:24
Zrobiłam eksperyment , osobie postronnej okazałam zdjęcia całej sylwetki Allena i szkice całej sylwetki Zodiaka oraz innych podejrzanych . Rozpoznanie padło na Allena . Jeżeli chodzi tylko o twarz to typowań jest więcej. Moim zdaniem ważne jest to ze tych innych podejrzanych ( prócz Allena ) można by wykluczyć biorąc pod uwagę sylwetkę i sposób chodzenia . Co za szkoda ze Fouke nie widział Allena na żywo .
Tytuł: Odp: Zodiak - wyglad zewnetrzny
Wiadomość wysłana przez: Sam w 02/02/20, 17:59
Ciekawe. Jaki szkic sylwetki Zodiaka?

(http://unsolved.cba.pl/index.php?action=dlattach;topic=43.0;attach=854;image)

Ten? Ktore zdjecie Allena? I jakie pozostale zdjecia? (to pytanie jest wazne ale niekoniecznie oczekuje na nie odpowiedzi)

Aby taki eksperyment byl obiektywny, osoba badana a) nie powinna nic wiedziec o danej sprawie i b) zdjecia powinny w podobny sposob przedstawiac sylwetke (od tej samej strony, pod podobnym katem, itd.)

No i wiadomo; im wieksza proba, tym wieksza rzetelnosc.
Tytuł: Odp: Zodiak - wyglad zewnetrzny
Wiadomość wysłana przez: nana19 w 02/02/20, 18:14
osobie ta poprosiłam poprostu o zdanie która osoba najbardziej jej zdaniem przypomina szkic . Okazałam szkic z nad lake beryessa i ten z S.F który jest na tej stronie . No i padło na Allena .
Tytuł: Odp: Zodiak - wyglad zewnetrzny
Wiadomość wysłana przez: Sam w 16/01/21, 04:16
+
Tytuł: Odp: Zodiak - wyglad zewnetrzny
Wiadomość wysłana przez: black_99 w 16/01/21, 15:47
Kto to?
Tytuł: Odp: Zodiak - wyglad zewnetrzny
Wiadomość wysłana przez: Sam w 16/01/21, 16:56
Zodiak na podstawie zdjecia jednego z nowych "podejrzanych".

To akurat pan "bialy pasek" - byly straznik wiezienia San Quentin.

(https://i.imgur.com/q6pL6nT.jpg)

Zrodlo (https://zodiackillersite.com/viewtopic.php?t=4855)
Tytuł: Odp: Zodiak - wyglad zewnetrzny
Wiadomość wysłana przez: black_99 w 17/01/21, 10:08
Brzmi to dość ciekawie jeśli weźmiemy pod uwagę słowa Zodiak`  a z nad Lake Berryessa.
Tytuł: Odp: Zodiak - wyglad zewnetrzny
Wiadomość wysłana przez: max944 w 20/01/21, 21:26
Podobieństwo wizualne duże.
Tytuł: Odp: Zodiak - wyglad zewnetrzny
Wiadomość wysłana przez: Teppis w 21/01/21, 17:59
Sylwetka na niektórych zdjęciach pasuje idealnie. Z twarzy nie widzę ogromnego podobieństwa, nawet w połowie tak mi się ono nie narzuca jak u Sullivana.
Tytuł: Odp: Zodiak - wyglad zewnetrzny
Wiadomość wysłana przez: Sam w 28/02/21, 16:20
Polaczenie szkicow z LB i SF (w dwoch wersjach).
Tytuł: Odp: Zodiak - wyglad zewnetrzny
Wiadomość wysłana przez: Sam w 10/03/21, 21:57
+
Tytuł: Odp: Zodiak - wyglad zewnetrzny
Wiadomość wysłana przez: Sam w 24/04/21, 18:57
Portret pamięciowy Zodiaka z San Francisco Presidio Heights (rok 1969) bez okularów wraz z progresją wiekową.
Tytuł: Odp: Zodiak - wyglad zewnetrzny
Wiadomość wysłana przez: black_99 w 24/04/21, 22:17
Twarz wygląda na bardzo szczupła w przeciwieństwie do tego co się mówi o prawdopodobnej wadze Zodiak` a.
Tytuł: Odp: Zodiak - wyglad zewnetrzny
Wiadomość wysłana przez: max944 w 24/04/21, 22:30
Z wyglądem i z portretami to ciężko tak naprawdę oceniać ile w nich jest prawdy.
Ja osobiście uważam, że Zodiak był młodszy niż sądzono. Myślę, że urodził się ok 1945 roku.
Natomiast co do wyglądu to ten portret do mnie nie przemawia.
Najbardziej popularny portret w okularach w mojej ocenie jest najbardziej realny i pasuje ogólnie do dwóch podejrzanych ale nie do głównego.
Tytuł: Odp: Zodiak - wyglad zewnetrzny
Wiadomość wysłana przez: Sam w 24/04/21, 23:56
Portret z S.F. jest malo szczegolowy. Ledwie zarysowany, nienaturalnie waski nos. Osobiscie nigdy nie widzialem takiego nosa u mezczyzny. A nos jest jedna z najbardziej charakterystycznych cech twarzy. Do tego szczeka, oczy, linia wlosow. Natomiast najbardziej charakterystycznym elementem tego szkicu sa okulary, ktorych sprawca mogl na codzien nawet nie nosic.

Moj portret pamieciowy wzorowany jest na zeznaniach zarowno swiadka zabojstwa jak i tego, co dodal od siebie Fouke oraz ogolnego wrazenia; skoro 8-letni swiadek wskazal poczatkowo konkretna osobe: X.L. Anthony'ego, co wskazuje na to, ze sprawca musial byc do niego podobny - postanowilem wiec to wykorzystac, bo wiem jak wygladal Anthony.
Tytuł: Odp: Zodiak - wyglad zewnetrzny
Wiadomość wysłana przez: black_99 w 25/04/21, 00:14
Nie widziałem, że to ty tworzyłes te portrety;)
Tytuł: Odp: Zodiak - wyglad zewnetrzny
Wiadomość wysłana przez: Sam w 25/04/21, 00:26
Wlasnie to, ze twarz jest szczupla to zawsze byl dla mnie jakis mankament w przypadku tego portretu z Presidio Heights. Ale tak zostal opisany co do twarzy. Staralem sie dodac nieco kilogramow, jednak na twarzy wcale nie musi byc widac kilogramow, ktore mial Zodiak. Mysle tez, ze gdybym dodal kilogramy na twarzy, to zaraz zostalbym posadzony o dopasowywanie portretu do Allena. Chociaz Don Fouke stwierdza w dokumencie: "the suspect looked older, and heavier".

P.S. Moim zdaniem blizej mu bylo do 40-ki.
Tytuł: Odp: Zodiak - wyglad zewnetrzny
Wiadomość wysłana przez: black_99 w 25/04/21, 00:31
Większość osób, które są grubszej budowy ma większą twarz - na portrecie Zodiak wygląda mi na szczupłego mężczyznę o wadze 60kg.
Tytuł: Odp: Zodiak - wyglad zewnetrzny
Wiadomość wysłana przez: Sam w 25/04/21, 00:52
A na ktoryms wyglada tęgo? Bo moim zdaniem nie. A mogl wazyc pomiedzy 90-110 kg.
Tytuł: Odp: Zodiak - wyglad zewnetrzny
Wiadomość wysłana przez: black_99 w 25/04/21, 00:54
+

Na tym obrazie widać, że jest większej budowy chociaż, nie jest to z tym równoznaczne
Tytuł: Odp: Zodiak - wyglad zewnetrzny
Wiadomość wysłana przez: Sam w 25/04/21, 00:56
A no to prawda, ale nie jest to oficjalny portret, tylko szkic na podstawie.
Tytuł: Odp: Zodiak - wyglad zewnetrzny
Wiadomość wysłana przez: Sam w 25/04/21, 01:10
Dodano kilogramy.
Tytuł: Odp: Zodiak - wyglad zewnetrzny
Wiadomość wysłana przez: Sam w 25/04/21, 01:34
Mysle, ze tak jest lepiej. Dzieki za sugestie.
Tytuł: Odp: Zodiak - wyglad zewnetrzny
Wiadomość wysłana przez: black_99 w 25/04/21, 09:38
Tak teraz wygląda bardziej na Zodiaka;)
Tytuł: Odp: Zodiak - wyglad zewnetrzny
Wiadomość wysłana przez: Sam w 25/04/21, 17:21
Ze szkicem jest ten problem, ze porownuje sie do niego Rossa Sullivana i np. Jacka Tarrance'a i obaj do niego pasuja, a Sullivan i Tarrance nie sa do siebie podobni w zadnym stopniu.

Co do wieku, to wszyscy swiadkowie z Presidio Heights wspominali o podejrzanym, majacym okolo 40-tki (dzieci, Fouke, swiadek/swiadkowie z parku). Sa to trzy niezalezne obserwacje potencjalnego sprawcy - na przestrzeni doslownie kilku minut.

Co do wagi sprawcy, to rowniez wszyscy swiadkowie, ktorzy widzieli Zodiaka, wspominali o nadwadze lub ciezkiej budowie ciala. Daze do tego, ze sprawca nie mogl we wrzesniu (27.) wazyc 90-110 kg nad Lake Berryessa, a kilkanascie dni pozniej (11. pazdziernika) byc szczuplym mezczyzna z portretu z Presidio Heights. --- innymi slowy: sprawca ze szkicu z S.F. wyglada i/lub sprawia wrazenie szczuplejszego, niz byl w rzeczywistosci sprawca.
Tytuł: Odp: Zodiak - wyglad zewnetrzny
Wiadomość wysłana przez: Sam w 01/05/21, 17:46
Przykladowa peruka:

(https://i.ibb.co/8NLYh7Y/71k-BZw-G6-Q9-L-SL1500.jpg)