Autor Wątek: Sprawa zaginiecia Iwony Wieczorek  (Przeczytany 171 razy)

Offline Sam

• Inspector
  • *
Sprawa zaginiecia Iwony Wieczorek
« dnia: 01/10/18, 22:14 »
Jakis czas temu (a dokladniej 17. lipca) minelo 8 lat od zaginiecia 19-letniej wowczas Iwony Wieczorek w gdanskim Parku Reagana. Sprawa zagadkowa o tyle, ze do dzis dnia nie udalo sie zidentyfikowac sprawcy, odnalezc ciala dziewczyny ani tez ustalic jej miejsca pobytu.

http://www.zaginieni.pl/jak-pomagamy/poszukiwanie-zaginionych/zagineli/profil-osoby/?o=9497

Zeznania swiadkow (tzn. osob, ktore widzialy Iwone jako jedne z ostatnich) - niekompletne i miejscami co najmniej niespojne.

Zdaniem wiekszosci sledczych, dziewczyna najprawdopodobniej zostala zamordowana, a jej zwloki ukryte badz wywiezione.

Osobiscie uwazam, ze hipoteza o zabojstwie jest niestety sluszna i dziewczyna nie zyje.
Zgodnie z moja aktualna wiedza w tej sprawie, na szczegolna uwage zasluguja:
1. niezidentyfikowany jak dotad "mezczyzna z recznikiem" (co jest oczywiste)

2. tajemniczy "lysi mezczyzni z czarnego BMW" wg zeznan jednej ze swiadkin
3. mezczyzna spod klubu, z zeznan kwiaciarki (byc moze ten sam co w pkt. 1)
Pracownicy firmy sprzatajacej - glownie z uwagi na to, ze mieliby oni mozliwosc wywiezienia dziewczyny/ciala, bez zwrocenia czyjejkolwiek uwagi.

Park Reagana
  • Zbrodnia nie może być doskonalsza od człowieka, który ją popełnił.

Offline Sam

• Inspector
  • *
Odp: Sprawa zaginiecia Iwony Wieczorek
« Odpowiedź #1 dnia: 01/10/18, 23:33 »

Offline Sam

• Inspector
  • *

Offline Sam

• Inspector
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: 03/10/18, 20:50 »
"Mężczyzna z ręcznikiem pojawił się nie tylko w imprezowni na plaży w Jelitkowie. Prawdopodobnie był także w Dream Clubie, w czasie gdy Iwona bawiła się tam wraz ze swoimi znajomymi.

Tak wynika z zeznań Stefanii W., która tej nocy sprzedawała kwiaty pod sopockimi klubami: „Około 3 w nocy byłam pod Krzywym Domkiem (mieści się tam Dream Club – przyp. red.). Zaobserwowałam, jak wyszła z niego grupa osób. Wśród nich była znana mi ze zdjęć prezentowanych w mediach Iwona Wieczorek. Oni rozmawiali ze sobą. W pobliżu tej grupy zauważyłam stojących trzech mężczyzn” – zeznała kwiaciarka, której uwagę szczególnie zwrócił jeden z nich. „Widać było, że on pożąda Iwony. Intensywnie wpatrywał się w nią, ale nie słyszałam, aby się do niej odezwał. Ten mężczyzna według mnie zachowywał się dziwnie, i może mieć związek z zaginięciem Iwony Wieczorek. Jak go zobaczyłam, to sama się przestraszyłam” – twierdziła kobieta i opisała go następująco: „Był w wieku około 30 – 40 lat, wzrostu około 180 centymetrów, szczupłej budowy ciała, cerę miał bardzo bladą, włosy krótkie, jasne. Miał wystające kości policzkowe, i charakterystyczną mimikę twarzy: przez skórę widziałam, jak poruszają się jego ścięgna i mięśnie. Ubrany był na jasno (…)”

Portret pamięciowy „Ręcznika” (z lewej) i mężczyzny poszukiwanego w sprawie zabójstwa 13-letniej Izy z Gdyni

http://e-reporter.pl/2017/10/19/sprawa-iwony-wieczorek-lowcy-cieni-poluja-na-recznika

Offline Sam

• Inspector
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: 15/10/18, 22:27 »
Jako, ze wowczas w sprawe zaangazowal sie K.Jackowski - ktory jak wiadomo jest postacia medialna, jako ciekawostke ze swej strony moge dodac, ze mialem okazje rowniez byc swiadkiem podobnej proby. Bylo to kilka lat temu (4-5 lat temu) i nie przeprowadzal jej Jackowski.

Konkluzje byly nastepujace:

- sprawca sledzil dziewczyne (szedl za nia)
- w pewnym momencie w ustronnym miejscu zostala zaatakowana (byc moze atak zostal poprzedzony zaczepka, krotka rozmowa)
- zbrodnia na tle seksualnym
- jej cialo zostalo ukryte w parku
- pozniej, w niewielkim odstepie czasu (tzn. tego samego dnia) cialo zostalo przetransportowane samochodem (w bagazniku ciemnego samochodu osobowego typu sedan) z pomoca osoby innej niz sprawca, mlodszej ("syn?")
- wiek sprawcy ok. 40 lat, osoba pomagajaca wywiezc cialo blisko o polowe mlodsza
- ukryte w miejscu gdzie jest las, piasek i woda ale nie jest to park i nie wydmy - w miejscu bardzo charakterystycznym "duzy, okragly wlaz do kanalu, poziomy - nie pionowy")

Zamieszczam w formie ciekawostki.

Offline Sam

• Inspector
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: 15/10/18, 22:47 »
Wizualizacja mozliwego* miejsca ukrycia zwlok (kliknij, aby powiekszyc)

*zgodnie z postem wyzej